Fotografije vaših kunićnjaka

Jesu, kavezi su u objektu, a što se zekana tiče, ne znam jel još prerano. Iako po mojoj gruboj procjeni sada imaju između 4 i 5 mjeseci... Budući da bi im to trebalo biti prvo leglo, pa još ova zima, ne bih htio brzati pa sve sje... :udri:
 
Ajd još jedno pitanje! :sta: Za one koji drže velike rase - orijaše. Koliko često im mijenjate prostirku - podlogu? Mislim zbog higijene mi je najlakše kad je dole žica, ali kod šaraca mora biti puni pod, pa sijeno... Kakva su vaša iskustva, odnosno, vaš sistem... Također, što radite sa gnojem - djubrom? Prerađujete dalje ili? :cool: :cool:
 
Toma13 je napisao(la):
Koliko često im mijenjate prostirku - podlogu?
:sta: :sta: :sta:
Kodmene je 1/3poda daska 2/3 zica,brbonjaju na zici.
Popuni svoj profil Hrvatska je ipak premalo da ti mozemo preporuciti nacin odlaganja/upotrebe djubra :cao:
 
Ma ljudi od kojih uzimam orijaše ih drže na slamnatoj prostirci, tj na 3-5 cm sijena. Ispod je daščana podnica, kao zbog žuljeva i slično... Ja bih ih uzeo (šarce), ali sam malo kratak sa sijenom, pa još kombiniram dal da ih uzmem ili ne... Imate li vi problema sa žuljevima? Mislim ako su na žici. Bio bih zahvalan na slici ili samo dimenzijama kaveza. Unaprijed zahvaljujem. Popunjavam profil...
 
Vec sam napisao.
ivanhoe je napisao(la):
1,5 X 1 prihvatiliste
Za odrasle se ubaci pregrada u sredini.Na prolece-leto imam nameru praviti nove zadrzavajuci dimenzije pa zbog lakseg sklapanja moram nacrtati skicu pa cu je okaciti.
Nisam dosada primecimao probleme sa sapicama
Ogulin lezi u kraskom podrucju i tu dobro dodje sto zeko zivi u idealnoj simbiozi sa florom (biljem).
Sememenje biljaka prolazi nesvareno i buja u djubru imatces ih cime raniti.Ako ti je potreba za gnojivom moras mu okoguciti da pregori da semenje izgori,pa mozes i gliste pustiti u njega.
 
Evo i nekoliko novih fotografija:

6z9gnl.jpg


suzxbp.jpg


ka0nww.jpg
 
Simpaticni su :D
Izvini sto ti opet pametujem na strucnim forumima se zivotinje slikaju bocno. Izuzetak kad se objasnjava odlika rase i pravilnosti/nepravilnosti
Na 1.slici mi nedeluje da ima 6mes. dok isti na 3.vec deluje ozbiljnijim
 
Jel ovako bolje? Ova ženka ima 2,5 kg, a ona druga malo više od 3 kg. Al nju nisam slikao bočno! :cao:
19l3z6.jpg
 
Ovako se vidi da je lepo uhranjen lepa cista dlaka ukazuje na dobru kondiciju,zdravlje ::super::
 
barakuda je napisao(la):
wow! :D Gde si ovo nasao? Mali zeka Djoka :cool:
Ovo mi je Bratanica a Pera je njen ljubimac :haha: Spava snjim snajka hoce da ga vrati u zecnjak al mala nedaje :haha: Inace nasao sam ga god mene u zacnjak :D
Salimse njegov pra pra pra pra pra pra deda donesen je iz Norvesku ince rasa je Flemiski Gin, i pero je dugacak od nosa do repa 143 cm i ima punih 13.5 KG a star je dve godine,odavno je trebo da ide u lonac al mala se privezala pa ajt ako neko sme da ga dirne :nono: :haha:
 
Odg: Fotografije vaših kunićnjaka

Stvarno je ogroman. Razumem zasto zeli da spava sa njim. Kao ogromna plisana igracka, a uz to jos i greje :osmeh:
 
barakuda je napisao(la):
Stvarno je ogroman. Razumem zasto zeli da spava sa njim. Kao ogromna plisana igracka, a uz to jos i greje :osmeh:

PA ne samo sto greje cak i sere loptice za ping pong :haha: salim se. Snaja se boji dane je povredi il slicno a ako pogledas krevetic koji je ceo izgrizan biceti jasno zasto se plasi da ne joj pojede dete :haha: al pero je miran vise je ko pas u ponesanju nego ko zec :haha: ne laje naravno :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh