Folijarna i prehrana kroz sistem kap po kap

Golić

Član
Učlanjen(a)
5 Okt 2015
Poruka
64
Ja prihranjujem sa compovim basfoliar djubrivom 20-20-20 svako zalivanje (na 3 dana) 7,5kg/ha po preporuci, ali bih mozda smanjio unos N i kombinovao ovo djubrivo sa jos nekim na bazi K jer malina u formiranju ploda yahteva najvise kalijuma. Hvale i Myr kalijum od Hoye sa 12% kalijum-oksida, a vidim da je u Krista SOP 51 sa sumporom.
Nisam prelazio sa kalcijumom do sada, a sada posto je krenula berba bi samo produzio vreme zrenja.

vockica

Član
Učlanjen(a)
22 Jun 2013
Poruka
457
ja kupio MYR kalijum 1850 din litar ne pada mi na pamet da pustam preko sistema njega samo folijarno u 250-300 litara vode.Bolje uzmi neko drugo djubrivo vodotopivo za sistem

taske989

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2015
Poruka
34
Drage kolege ocekuje me prva berba u svetu malinarstva. Resio sam da prihranu vrsim kroz kpk. Koja vodootopiva djubriva bi mi preporucili,kolicina na 30 ari,vremenska raspodela prihrane? Posebno me interesuju yarina djubriva. Hvala unapred

vockica

Član
Učlanjen(a)
22 Jun 2013
Poruka
457
Taske imas 2 strane ,procitaj bar to imaneka iskistva nasa sta i kako koristimo,nadam se da ce ti biti od pomoci :ppozdrav:ja cu malo menjati nacin ishrane ove sezone,azot necu bacati uopste rucno sve cu kroz sistem KPK

taske989

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2015
Poruka
34
Da li neko moze da ispise cene,ako zna,za sledeca djubriva po kg: yara kristalon 12:12:36,kalcinit,yara krista k,yara krista sop? Unapred hvala

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
345
Zdravo svima imam jednu malu nedoumicu, posto sam prosle godine krajem oktobra posadio 20 ari maline Polke, i sve sam redovno djubrio do sada, a sada sam planirao da odradim folijalnu prihranu ali se dvoumim izmedju mankogala 20:20:20 ili trainer-a. Pa ako ima neklo iskustva sa ovim preparatima bio bih mu zahvalan da mi ih prenese?

Stock 84

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2016
Poruka
62
Pozdrav....
Pre 5 dana sam obavio prskanje maline sa :Slavol kvadris savanur....sada sam postavio i sistem kap po kap da li bi bilo dobro nesto i korenu da dam od gnojiva? Izdanci su narasli na oko 15 20cm ?

Učlanjen(a)
9 Jun 2015
Poruka
385
Da li je iko koristio Oasi Bio? Ide 15-20l po ha? Ima neko? Ja pustam kroz sistem kpk uskoro.

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
345
Zdravo malinari, posto sam do sada dosta toga procitao o koprivi kao prihrani i folijano i kroz sistem , hteo sam i ovde da cujem ovde vasa iskustva kako bih bio siguran da ona stvarno pomaze?
I jos sam negde nesto malo procitao da se ljuska od jaja moze iskoristiti kao prihrana kalcijumom?
Ljuska treba da se malo ispece i onda samelje i da se tako moze iskoristiti?
Voleo bih da cujem vasa misljenja znacajno biste mi pomogli?

Proximus

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2017
Poruka
1.911
Polkic, te ljuske ja stavljam u kompost, a samo njih bi ti trebalo brdo... I morao bi da ih fino usitniš nekim mlinom/blenderom u prah. A ostaviš ih ili na sunce ili u rernu kako bi neutralisao moguće patogene koji bi se razvili u ljusci ako bi ostala duže vreme sveža.
A i ja sam čitao dosta o koprivi i izgleda da radi posao...

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
345
Jesi li probavao koprivu?
Voleo bih da se jos kolega ukljuci u diskusiju kako bih bili sigurni da zaista pomaze?

vockica

Član
Učlanjen(a)
22 Jun 2013
Poruka
457
jesam ja,nije neki efekat bas bio kod ene , p[osto sam samo 2 puta prskao a inace teba svakih 7 dana...Dokazano je da je idealna za malinu ,kroz sistem nece imati veliki efekat

Proximus

Član
Učlanjen(a)
23 Jan 2017
Poruka
1.911
Jesi li probavao koprivu?
Nisam. Hteo jesam i bio se nameracio jedan vikend da odem do sume da naberem i spremio i bure i kišnicu (da bude sve po ps-u), medjutim pricah tu sa nekim ljudima koji su spravljali to i kazu da ume da smrdi kao djavo ipo... A ne bih bas da mi neko od komsija jbe mater :osmeh: Osetljivi ljudi iz grada koji su dosli na selo, sve ih razumem ::namigivanje:: Medjutim, iz tog i jos nekih razloga sam na kraju odustao, šalu na stranu, eno ga bure i dalje stoji pa cu videti sad s'proleca da li cu da se predomislim...

padreex

Član
Učlanjen(a)
17 Nov 2013
Poruka
165
Koliko je meni poznato,kopriva se koristi za zaštitu biljaka,najzastupljenija je u organskij proizvodnji.

dadovocar

Član
Učlanjen(a)
9 Jan 2014
Poruka
244
U prvih 24 sata ima insekticidne osobine, kasnije nakon vrenja je đubrivo. I treba da smrdi, kopriva je azotno đubrivo i mislim da to što smrdi je neki amonijačni oblik. Ima određenog efekta i kada se primjenjuje preko sistema za navodnjavanje (zalijevanje uopšte). Nisam radio na malinama, jesam na drugim biljkama.

Učlanjen(a)
24 Jun 2014
Poruka
239
Moja iskustva sa djubrivom od koprve jesu sledeca . Koristio sam na jagode kao folijarno djubrivo na tri reda i rezultati su fenomenalni al ne bi savjetovo gdje su malinjaci u naselju jel ce vam komsije jebati sve po spisku od smrada . Ja sam pokuso al posto su mi jagode u naselju komsije se pocele buniti i poprsko ta tri reda i napustio. Nabavite gas masku kad budete cjedili . Smrdi nedaj ti boze

milos2506

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2015
Poruka
365
Moja iskustva sa djubrivom od koprve jesu sledeca . Koristio sam na jagode kao folijarno djubrivo na tri reda i rezultati su fenomenalni al ne bi savjetovo gdje su malinjaci u naselju jel ce vam komsije jebati sve po spisku od smrada . Ja sam pokuso al posto su mi jagode u naselju komsije se pocele buniti i poprsko ta tri reda i napustio. Nabavite gas masku kad budete cjedili . Smrdi nedaj ti boze
Potpisujem 100%... Ova što sam je koristio folijarno posle 24h je ok, čak i miriše kao čaj od koprive. A ova što je ostavljena da odstoji 15 dana- smrdi jače nego išta smrdljivo što sam u životu pomorisao. Morao sam prosuti jedan deo jer nisam izdržao smrad. I posle godinu dana kad tu prođem čini mi se da osetim smrad.

Vrh