Fiat

Danas smo poceli da ga rasturamo.

25pjzwi.jpg
 
Tanjirao je jednom 2 kj, a zadnji put je bio vozen u aprilu 2012 godine kada je vukao vodu za prskanje. :osmeh: Uvek je bila voda u motoru i kamenac je zacepio sve sto se moglo zacepiti i nije bila dobra cirkulacija vode pa mi je pravio problema. Od pritiska razbijao posudu koja se nalazi ispred hladnjaka za vodu, curela voda kroz grejanje, stradao dihtung glave nekoliko puta itd. Motor je delimicno rasklopljen i postoji velika verovatnoca da ne treba da se radi samo da se ocisti sve od kamenca. No otom potom videcemo kada bude skroz rasklopljen jer je za sada samo glava skinuta. Hilzne izgledaju bukvalno kao da su juce stavljene nove.
 
A što ste sad rešili da ga sređujete kad vam po toj priči netreba traktor te snage kad već imate jedan?
 
Cici, vidi se da volis svoje masine. :)

Previse ih volim i bukvalno mi suze idu na oci kada nesto prodamo iz dvorista.

A što ste sad rešili da ga sređujete kad vam po toj priči netreba traktor te snage kad već imate jedan?

Ima perioda kada mi fali jos jedan traktor. Ovi 180-90 su jako dobri traktori kada su u dobrom stanju. On moze da vuce sve prikljucke sto vuce NH samo malo sporije. NH mi sada vec ima preko 5000 sati i polako se priblizava vreme kada ce poceti kvarovi i Fiat ce biti tu da ga zameni dok se ne popravi. A i dosta je odmarao, vreme je da krene ponovo da radi :osmeh:. Ovako poluispravan mi je stajao u supi i nisam mogao da ga koristim. Da ga prodam neisplati se jer bi jako malo dobio za njega jer nije bio u radnom stanju.
 
Potpuno sinhronizovani mahanicki menjac. 3 grupe + rikverc x 4 brzine, ukupno 12 brzina + 4 rikverca. A ovaj moj ima Creeper koji usporava svih 12+4 brzina. Te brzine su beskorisne u normalnim uslovima toliko su spore, ali su jako korisne za rovokopac i slicne prikljucke gde treba da ide traktor sto sporije.

Kasnija serija 180-90 je imala i powershift menjac.
 
Tanjirao je jednom 2 kj, a zadnji put je bio vozen u aprilu 2012 godine kada je vukao vodu za prskanje. :osmeh: Uvek je bila voda u motoru i kamenac je zacepio sve sto se moglo zacepiti i nije bila dobra cirkulacija vode pa mi je pravio problema. Od pritiska razbijao posudu koja se nalazi ispred hladnjaka za vodu, curela voda kroz grejanje, stradao dihtung glave nekoliko puta itd. Motor je delimicno rasklopljen i postoji velika verovatnoca da ne treba da se radi samo da se ocisti sve od kamenca. No otom potom videcemo kada bude skroz rasklopljen jer je za sada samo glava skinuta. Hilzne izgledaju bukvalno kao da su juce stavljene nove.
da nije mozda pukla glava?ili blok negde oko stublina?
 
da nije mozda pukla glava?ili blok negde oko stublina?

Ovakav smo i mi problem imali na jednom traktoru...radi sve ok u lakim radovima,ali cim se potera u tesko,problemi kao kod Cicija...rasklopili motor i JEDVA nasli stublinu koja je bila pukla nekih 2cm uzduz...znaci cim se od teskih radova materijal dovoljno ugreje,pocne da gura kompresiju u rashladnu tecnost.Cici ocekujem po jos koju sliku...
 
Nazad
Vrh