Fiat

Nova (stara) masina :osmeh:

dsc0003.jpg


dsc0005.jpg


dsc0008.jpg


dsc0011.jpg


dsc0013.jpg


dsc0018.jpg


dsc0015.jpg


dsc0012.jpg
 
Drugar je l' bi hteo jos par slika da skljocnes? Konkretno,zanima me deo gde je motor pricvrscen za menjac (zvono kvacila) i deo gde je motor pricvrscen za prednjicu-kolevku. Ako ti nije mrsko poslacu ti u pp moj mejl (lakse se kace slike nego na forum).
 
Hvala, nadam se da će dobro služiti.
Godište je 1992, cijena oko 12800 evra, 110 ks. Prezadovoljan sam sa potrošnjom. Udoban je baš u odnosu na Landini što sam imao, kabina super izolovana.
Ima dosta ovakvih Fiata na oglasima, ali svi su sa ćelavim gumama i dosta ofucani. Nije ni ovaj baš u nekom extra stanju, ali su motor, mjenjac i hidraulika dobri, gume sve 4 stavljenje nove prošle godine. Prednje Cultorove 14.9-28, a zadnje Sehine 18.4-38. Ima sitnica kojih se treba srediti, malo je kabina počela da korozira na vratima.
 
Pero jel on kupljen tu kod tebe u okolini?Odnosno nije direktno iz uvoza jel?Ovde ti modeli imaju mnogo jače cene.
 
Da, kupljen je ovde. Čovjek ga je uvezao prije 4 godine u Bosnu iz Slovenije i radio sa njim. Ja ga otišao pogledati i ostavio mu 3-4 dana da on pripremi svoje za sjetvu (kaže neće ga prodat dok ne završi sebi sijanje).
Ovde imaju 2 F100 po 11 000 evra sa ćelavim gumama, jedan F100 sa dobrim gumama ali sa problemom na hidraulici on je oko 12 500 evra. To su ta 3 što sam ja gledao. Gledao sam i ja po inostranstvu i tamo im je jaka cijena.
 
Ljudi, nasao jednog Fiata 980 da uradim zamenu.
Da li je neko radio sa takvim traktorom? Ili mozda zna kako su se pokazali?

Ovaj je bez prednje vuce, sestak motor. Ali zanimljivo je da je tezina samo 3,5t, a duzina 4m. Znaci dodje kao 577 po gabaritima. A on sestak sa 90 i kusur konja.
 
NIsam se sreo sa 980 direktno ali jesam sa Fiat 1000DT, poznanik godinama ima takav a 980 ima isti motor kao 1000 tako da znam da što se tiče motora nije imao ama baš nikakvih problema. Napatila ga je lamela kada je stradala, nisam siguran šta je tačno bilo, mislim da je otkinuo srce pa nije moglo da se popravi i morala je ići nova, nije htio da kaže tačnu cijenu ali je kukao mjesecima kako su ga odrali a kupljena je bez posrednika, neki rodjak mu donio iz Njemačke. Ne znam imaju li kakve sličnosti i kod mjenjača, njemu ništa nije pravilo problem sem te lamele a traktor mu radi ekstremno teške poslove, on živi u kraju naspram kojeg je moj ravan kao Vojvodina.
 
Nisu dijelovi skupi, opet zavisi sta uzimas. Na osnovu prije sto sam imao Landini je bio skuplji za odrzavanje. Nisam jos isao da narucim cilindar. Ima ovde kod nas jedan trgovinu za Fiat dijelove pa kod njega narucujem sto mi treba.
 
Nazad
Vrh