Farovi i svetlece lampe

Imam jedno pitanje za stručnije od mene naime imam klasične farove na traktoru u njih idu one sijalice takozvane sa šeširom svetlile su malo slabije pa sam ih ja zamenio i stavio halogene umesto njih to sam već radio na stojadinu i lepo mi je sijalo medjutim sad ja kad vozim pravo ispred mene sve osvetljava kao dan ali dole na put mi je jako slabo probao sam i da ih oborim ali mi uvek isto a zaslepim sve koji mi dolaze u susret koliko jako sija da li ima halogenih sijalica različite jačine i dužine ili su sve jednake jer mislim da mi se možda sijalice ne nalaze na istom mestu kao prethodne pa da zbog toga rasipa svetlost?
 
Ima različitih jačina a dužina je ista pošto su u pitanju H4 sijalice.Za ugradnju halogenih sijalica u farove koji su nosili klasične sijalice sa šeširom treba ubaciti adapter za halogenke ili pronaći halogenke sa šeširom jer ne mogu lepo da sednu.
 
Imam onaj umetak koji se stavi umesto šešira pa halogenka lepo nalegne ima svoj žleb a kakav ti je to adapter nisam čuo za to ili je to ovaj umetak što ja imam ma meni je sve to lepo namešteno ali mi mnogo rasipa svetlost a kad stanem ispred traktora nemogu da gledam u njega koliko jako svetli moram nešto probati jer na drugom traktoru sam isto to uradio i sve je ok sve lepo radi
 
To je taj umetak.Zovu ga adapter i obično se na tržištu može naći plastični koji hoće da se otopi a postoji i metalni koji se malo teže nalazi.Možda su ti sočiva na farovima lošija pa je to razlog rasipanja svetlosti a možda je halogenka prejaka.Dovoljna je od 55w.
 
Imam onaj umetak koji se stavi umesto šešira pa halogenka lepo nalegne ima svoj žleb a kakav ti je to adapter nisam čuo za to ili je to ovaj umetak što ja imam ma meni je sve to lepo namešteno ali mi mnogo rasipa svetlost a kad stanem ispred traktora nemogu da gledam u njega koliko jako svetli moram nešto probati jer na drugom traktoru sam isto to uradio i sve je ok sve lepo radi
A koje farove imaš?
 
Ma nemam pojma koji su to su stari farovi ima im bar 10-12 godina kupljeni su na vašaru
Videću sad za vikend koje su jačine sijalice pa ako su jače da stavim od 55w a umetci su od metala tako da nemogu da se otope
I ja sumnjam na sočiva da su ona uzročnik svemu ali ništa dok ne pogledam. Hvala na odgovorima :ppozdrav:
 
Kakve su ove Hella sijalice za ugradnju u klasicne farove? Dobija li se nesto samo zamenom kvalitetnije sijalice.
 
Kako sam pratio ovde po forumu ukapirao sam da je verovatno to u pitanju kad sve osmotrim videću vredi li ih popravljati a ako ne mislim da je zaslužio nove a ako ih budem uzimao onda će ići kvalitetniji i da znam za sigurno šta sam stavio dosta često me sa njim uhvati noć pa da budem miran
 
Sad nedavno sam menjao na rusu farove, imao sam one manje cevrtaste a stavio sam novi tip vece cetvrtaste sa H4 sijalicama. Razlika kako svetle je nebo i zemlja, takodje sam promenio i original fabricku sirenu za Helinu duplu, sad se lepo cuje kad svirnes.
 
Kupio par za probu, sa H3 sijalicama
e0f708392750629.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nisam strucnjak samo sam zakljucio u praksi . U reno 4 samo svojevremeno stavio halogenke umesto balona i to je svetlelo u V . Zakljucio sam da ogledalo ne odgovara tim sijaicam sto ce reci nije u zizi . To mi je i potvrdio jedan majstor .
 
Svaki far ima svoju sijalicu na koju je predvidjen. Nesto se da modifikovati ali i nus pojava ima. U obican far ako se ubaci halogena ne samo da svetlo cesto ode gde netreba nego i sociva stradaju brzo.Bilo je i kineskih H4 sijalica koje su vise topila sociva i kablove nego je svetlo bilo bolje ,a cesto i gore. Po meni sam kvalitet sociva i kvalitet sijalice samo daju dobru svetlost
 
Nazad
Vrh