Elektro instalacija

zoran 0230 nekažem ja da si takav majstor nego kad god se spomene struja ja se setim ovog " majstora " :haha: :haha:
 
@Zoran

Ja sam to tako radio da nožem ogulim spoljašnju izolaciju jedno 10-15cm i onda samo braon presečem i vezujem u prekidač a plava i žuto-zelena samo prolaze kroz kutiju prekidača bez sečenja, a kad je spoljna izolacija oguljena onda one žice koje nisu sečene mogu samo da se saviju da lakše spakuješ u kutiju!
 
svejedno ti je koju siječeš (nula ili faza) jer nepogodiš svaki puta kad uštekavaš da ti smeđa bude uvjek faza (ako se krunjač seli) što znači da motor može biti pod naponom i kad je ugašen na prekidaču.
 
Covek je pomenuo 6 zica. Ko zna dali je pri postavljanju kabla ispostovan standard boja kada nije ispostovan standard broja provodnika za monofazni motor [stavljen sestozilni], tako da se da zakljuciti [citajuci i izmedju redova] da majstor treba da odradi posao. :udri:
 
dicki,to je trožilni pa kada ga presečeš bude 6 žica
Uradio sam ,evo prošao je ceo dan,danas sam i krunio,zasad se ne vidi dim,ako ga vidite obavestite me
Momci mnogo vam hvala na savetima :ppozdrav:
 
pidikanac je napisao(la):
malo šale ali istinite kod mene u susednom selu bio neki majstor samouki taj je radio sve i svašta i dođe čovek iz inostranstva sa volvoom i imao neki kvar u vezi palenja i meštani ga upute kod ovog majstora ovaj gleda gleda i kaže čoveku da ide kuči pa če mu javiti kada ga upali i ovaj ode i neprođe mnogo ovaj javlja ikaže ej ja sam ga upalio a gazda kaže super a majstor odgovara ej al on izgoreo :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

I sta je dalje bilo sa nadri majstorom i vlasnikom Volvo-a ?
 
ako netko ima shemu ili nesto slicno da mi posalje jer sutra bi trebo raditi struju na prikolici jednoj ali bi napravio da to bude standardno za sve traktore pa ako netko ima shemu molio bih ga da mi posalje jos veceras, imao sam je negdje i zagubio pa mi treba samo malo da se podsjetim...... ako nije problem i unapred hvala.....
 
Ima vec napisano o tome!!

meshter je napisao(la):
panonstib je napisao(la):
@dukej
Postoje dva tipa uticnica petopolna i sedmopolna:
Petopolna Sedmopolna
L- levi zmigavac L- levi zmigavac
R- desni zmigavac R- desni zmigavac
31- masa 31- masa
58- pazicija 58- desna pozicija
54- STOP svatlo 58l- leva posicija
54- STOP svetlo
54g- STOP svetlo
Da bi sve prikolice funkcionisale vezite kao petopolnu uticnicu i sedmopolnu.
Raspored za sedmopolnu uticnicu
der7kw.jpg
 
Zna li neko sta bi moglo biti,imam problem na skuteru jer jede sijalice za 3-4g pojeo je 5-6 sijalica,stalno mu pregorevaju,a osiguraci su ok.
Pred pregorevanje sijalica sija extra jako nekih 5-10sekundi i onda pregori,sta raditi??
 
@Peto to mi je rekao i clan Panonstib,ja sam malo poskidao plastike i ne vidim alternator,ima samo alnaser do njega dolazi samo 1 kabal a nema drugi da izlazi iz njega,osiguraci su ok ne sikcau.
Sa akomulatora vode 4 kabla 2 debela i 2 tanka po jedan od svake boje(crni - i crveni +) crni debeli ide na masu i on nema osigurac,a crveni debeli ide na neku kutijicu koja je malo veca od rucnog sata(mislim samo okrugli deo) iz kutijice izlazi crni debeli i vodi do alnasera.Tanki kablovi koji imaju osigurace vode do buzira i oni idu na instalaciju u buzire do prekidaca...
 
Alternator je na radilici i njemu se bas nemoze tako lako doci. Nije klasican alternator kao na kolima da ga mozes videti. A sto se tice osiguraca oni su za ampere a ne za volte. Neka ti samo izmere napon sruje i onda ces vise znati.
Moze se desiti da zavrnes i akumulator ako je napon veci nego sto treba.
 
Sutra posle skole idem u servis da pitam za tarifu ::novac:: pa ako odgovara radim sutra,a ako ne nek saceka sl vikend kad bi trebalo da bude ::novac:: .
Post je spojen: [time]1269097917[/time]
_________________________________________________
Znam da je osigurac za ampere,nego sam mislio da je instalacija ok i da nema spojeva.
 
Sutra nema škole :haha:
Post je spojen: [time]1269098124[/time]
_________________________________________________
Neko me preduhitrio ! :D
 
Sve sam pobrkao,sinoc slavili a danas caletu rodj.pa napolju rostilja i cekamo goste a ja pizdim zbog motora.
Ipak cu prekosutra da idem u servis i izgleda da sam nasao sponzora :cool: .
Jbm im kinesku mamicu kako su zapeljali one kablove,a nigde boja na boju da se nastavi,zakomplikovali su za medalju,samo da ne dodje moj majstor za traktor koji radi struju ovih dana ima da napravi caskom. :haha:
 
Nazad
Vrh