Elektro instalacija

Branko,zašto spolja zatvaraš dovod vazduha?Koliko znam imaš MTZ820 koji može iz kabine da prekine dotok vazduha u usisnu granu.
 
kombinacijom grejaca i Rucicom za gasenje dobijam bolji efekat neko samo rucicom za gasenje . Al grejac mi nejasan gas-petrolej neverujem da pada na prirodan pad na uzarenu zicu
 
@kiraj

Nemam tu ručicu. U tome je i problem.

@rale

Petrolej sam uvek sipao unutra.
 
u pitanju je prirodni pad nafte ili petroleja na grejac a prilikom verglanja bukne jer motor naglo uvuce kolicinu vazduha,isti efekat kada duvas ustima u neko uzareno drvce koje pocinje da se razbuktava,a nazalost cim se pocne paliti grejac gubi 12v sa brave ili u prevodu pocinje da se gasi ::lose::
Post je spojen: [time]1266182883[/time]
_________________________________________________
@branko
odkud nemas dekompresor na 820,znam da serije 552 nemaju a 82 treba da ima ili su imali visak tih grana pa uvalili :zli:
 
@danger

Eto nema ugrađeno. Inače to nije 820, nego 82.1, pa tu možda i nije predviđen za ugradnju.
 
@danger
znaci ako to preradim da i prilikom verglanja grejac radi ( primetiosam da kad verglam gasise zarulja) dobicu jos bolje paljenje i necu izazvati nikakvu eksploziju u posudici za petrolej ?
I hvala na prethodnom odgovoru, isto pitanje sam postavio u temi MTZ dva puta al bezuspesno.
:ppozdrav: :ppozdrav:
I moj je 82.1 iz 93 i nema dekompresor samo sajlicu za gasenje koja ztvara vazduh u usisnoj grani.
 
Pogledaj u MTZ temi onaj grejač što je danger ugradio.
To ti je najbolje rešenje za hladne dane.
 
Da li neko ima šemu povezivanja svetlosne signalizacije za prikolice? Mislim na raspored žica u konektoru. Kad god od nekog uzmem prikolicu ne pasuje instalacija pa još ako su dve prikolice od različitih vlasnika uvek neka druga kombinacija. Treba mi kako je standardno pa da tako namestim kod mene na traktorima i prikolicama.
 
dukej je napisao(la):
Da li neko ima šemu povezivanja svetlosne signalizacije za prikolice? Mislim na raspored žica u konektoru. Kad god od nekog uzmem prikolicu ne pasuje instalacija pa još ako su dve prikolice od različitih vlasnika uvek neka druga kombinacija. Treba mi kako je standardno pa da tako namestim kod mene na traktorima i prikolicama.
Kad kupujes one spojeve sto idu jedan na kablu a drugi na traktoru, kupi ih u prodavnici auto delova i dobices u pakovanju i semu standardnog povezivanja. Ja sam tako radio. Ako kupujes na pijaci, em nisu kvalitetne, em nema nista obelezeno na njima....
 
@dukej
Postoje dva tipa uticnica petopolna i sedmopolna:
Petopolna Sedmopolna
L- levi zmigavac L- levi zmigavac
R- desni zmigavac R- desni zmigavac
31- masa 31- masa
58- pazicija 58- desna pozicija
54- STOP svatlo 58l- leva posicija
54- STOP svetlo
54g- STOP svetlo
Da bi sve prikolice funkcionisale vezite kao petopolnu uticnicu i sedmopolnu.
To sto je predlozio @North ARMY je idealno kada se vuku prikljucne masine tipa berac, sejalica za psenicu, rasipac ...
Kod prikolica je to malo teze zbog skretanja jer hoce kabel da spadne a i sami znate da se nikada nema vremena da se on ucvrsti.
Jos jedan praktican savet.Na prikolici izvedite masu od utikaca do svetlosnih uredjaja jer je masa najveci problem na prikolicama, a to je samo jedna zica koja i ovako postoji u petozilnom kabelu. :ppozdrav:
Malo da dopunim @danger
Ovaj tip grejaca se zove elektro buktinjski grejac.Kada ukljucite grejac zagreva se spirala u cijoj se sredini nalazi sprovodni kanal u kome je smestena kuglica.Taj sprovodni kanal se dalje vezuje na rezervoar za petrolej.Spirala se usijava i siri sprovodni kanal i tecnost pocinje da curi pored kuglice na uzarenu spiralu.Kada okrenete kljuc za pokretanje motora nailazi velika kolicina vazduha koja pali petrolej.Znaci on ima dejstvo jos neko vreme dok startujete motor ali ta velika kolicina vazduha hladi spiralu i sprovodni kanal i kuglica zatvara dotok petroleja na spiralu.Ako nesto hocete da preradjujete to je jedino ubacivanje vremenskog releja koji ce produziti zagrevanje spirale i za vreme startovanja motora i koji ce posle izvesnog vremena iskljuciti zagrevanje. :cao:
 
Branko je napisao(la):
Pogledaj u MTZ temi onaj grejač što je danger ugradio.
To ti je najbolje rešenje za hladne dane.
::svaka cast::
Video grejac je stvarno ehtra , obavezno ga kupujem za sledecu sezonu . Sad dobro pomaze i ovaj , samo jos da ga povezem oreko anasera i pa da greje i dok vergla ima da bude super na tu zicicu bi ubacio jedan prekidacic da negreje kad nije potrebno :ppozdrav:
 
A jel se može na rusa ugraditi grijač kao na imt-u recimo 539, ima elektroventil, i kad griješ otvori, kad negriješ zatvoren je.
Za napajanje uzmeš mu preko bravice stalnih 12V i grijat će dok alnasuješ..
 
Ima još jedno rešenje.
U jednu posudu ispustiš antifriz i staviš na šporet.
Kada se isti zagreje - sipaš nazad u motor i Rus pali. :haha:
 
Jbg ako cemo tako ima ko je kod mene u selu lozio manju vatru pod masinom,sve pametni ljudi al sta ces kad iskrsne prilika da idu u sumu krasti samo malo potpale vatru i u akciju. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1266254758[/time]
_________________________________________________
Nego da se vratim na temu.
Treba da radim struju na traktoru i stali smo kod zadnjeg mosta tj razvoda za zadnje blatobrane.Sad ima jedna kutija u koju je dovedena struja sa table i iz nje se razvodi na blatobrane,kutija je jako lose zamisljena jer se u nju bodu dzekovi i nema nikakve zastite,pa jako lako ulazi prljavstina,voda...majstor hoce da poveze direktno zicu na zicu,ali ja necu da cujem za to,sta predlazete??
 
Koristi luster klemne! Ja sa njima spajam kad treba više žica negde spojiti....
 
North ARMY je napisao(la):
To su i cale i teca rekli,ali opet imaju i one malo lufra,pa onda njih spakovati u neku kutiju??
Kupi kvalitetnije, i pazi da budu mesingane(unutrašnji deo) i neće im ništa faliti ni da uđe voda u njih! Eno je visi između točka i menjača, i blata i vode i svega dobije i ništa joj ne fali!
 
panonstib je napisao(la):
@dukej
Postoje dva tipa uticnica petopolna i sedmopolna:
Petopolna Sedmopolna
L- levi zmigavac L- levi zmigavac
R- desni zmigavac R- desni zmigavac
31- masa 31- masa
58- pazicija 58- desna pozicija
54- STOP svatlo 58l- leva posicija
54- STOP svetlo
54g- STOP svetlo
Da bi sve prikolice funkcionisale vezite kao petopolnu uticnicu i sedmopolnu.
Raspored za sedmopolnu uticnicu
der7kw.jpg
 
Nazad
Vrh