Električni grejači za rasad

Odg: elektricni grejaci za rasad

Извињавам се због дезинформације о Београделектру ,али пре две године сам тамо купио
овакве каблове какви вама требају и направио више одличних подних грејача за заштићене просторе.
Немојте одустајати од потраге за њима јер куповни грејачи нису ништа бољи од оних које можете сами направити преме својим поребама а за пристојне новце.Напомињем да би требало користити прецизније термостате са малом толеранцијом од 2-3 степена максимално.
Што се тиче ел.струје и њене потрошње напомињем да ЕПС забрањује употребу снажних тран-сформатора после струјомера.Немој слућајно да то неко погрешно употреби!
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Aleksar je napisao(la):
Aleksar je napisao(la):
tibor.danji je napisao(la):

Mislio sam na grejne kablove na metar (jeftinija varijanta)

Info:
Cena: Folija sirina 30cm, 40cm ili 60cm duzina 1metar 700 do 750 din (malo neligicno ?) , prodaje se na metar min 33cm, medjutim termostat oko 8 000din a digitalni preko 13 000 din

i dalje trazimo ::namigivanje::
Pitao sam u skali elektricno cebe kosta 3600din. po komadu dimenzije su razlicite a cena ista.1.20*4.0 ili 3*2.....ima ih vise nabrajala mi je nisam ih sve zapamtio kad odem izabracu.Evo telefona ako ga ne budu obrisali nije reklama vec pomoc!063501746
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

ja sam prosle godine uzeo u skala greenu, pa je raspao posle jedne sezone, bilo je to dimenzije 2x3. a za ovu sezonu sam uzeo dva komada 6x1 m . Pitanje imam da li je iko od vas probao da lepi foliju za podno grejanje, ili da nesto manipulise snjim, sta trpi ... posto meni ta zica i termostat su u redu ali je onaj dvoslojni najlon dao otkaz pa su mi zice sto su bile izmedju sve su se olabavile, raspale... Jel ima neko iskustvo stim? ili dali vredi to ponovo namestiti i kako? :sta:
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Ove sto je prodavao suerior iz velike plane su bili ok,mogli su par sezona bez problema.Te od skale nisam video a ni koristio.Postojala je neka firma iz Nisa ali ne znam kako se zove koja je radila u halama elektroske industrije termotepihe i elekricna cebad bili su veoma povoljni.
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Grejne folije za rasad ima u Pancevo u poljo apoteci ''volodja' svih dimenzija .1,5 sirine sa 4 metra duzine cena oko 3 hiljade.Salju i siti postom .Ja je imam nije losa ali neznam ko ih proizvodi ako hocete mogu dati tel .Da ne bude reklama .
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Hvala @Topalko
@Jagodice
Koliko si sezona koristila cebad?
Ako hoces stavi telefon mislim da nece biti problem.
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Sasa kod Volodje je cebe dimenzija 6 x 1 3.200,00 dinara a telefon je 013 348-592
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Elektricno cebe crklo posle mesec ipo rada ,termostat bio na sredini oko 30.Bas nemam srece a racun za struju danas stigo za 4 hiljade vise .Povrsina cebeta je bila 1,5 / 4 .Zelim vama vise srece sa tim grejacima.Ja sada rasad grejem sjelicama ,jer ispod je slama pa stiropor i postizem nocnu temperaturu 15 stepeni.
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

moze li neka slika da vidimo kako to izgleda.
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Jagodica je napisao(la):
Elektricno cebe crklo posle mesec ipo rada ,termostat bio na sredini oko 30.Bas nemam srece a racun za struju danas stigo za 4 hiljade vise .Povrsina cebeta je bila 1,5 / 4 .Zelim vama vise srece sa tim grejacima.Ja sada rasad grejem sjelicama ,jer ispod je slama pa stiropor i postizem nocnu temperaturu 15 stepeni.

Ja ljudi napisa u ranijem postu da ti grejaci nisu nesto, koristio sam ga pre jedno 7-8 godina i uvideo njegove nedostatke racun za struju bar za 1/3 veci,rasdad se izduzuje ,zalivanje ili orosavanje mora biti pazljivo zbog golih zica koje se javljaju kad ispuca folija.Treba trziti alternativu tj nesto sto je jeftino a to sad moze biti samo stajsko djubrivo(ko moze da ga nadje) i sistem podnog grejanja na neku bio masu.
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

Kupio sam pre dve nedelje el. cebe iz N. Pazara.
Koristio sam ih i ranije i zadovoljan sam :D
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

ja koristim kabl mislim da je duzina 100 m sad kosta oko 25e ja ga koristim vec trecu sezonu bez termostata je, ja sam ugradio od kvarcne peci :cao:
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

koje je jacine koliko grejes i kolika je potrosnja
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

koliko te kosta jedna proizvodnja rasada.hteo bih da uporedim ja koristim gas i kosta me oko 15.000,00 dinara nocna temperatura je oko 12 stepeni a dnevna od 15 pa navise.
 
Odg: elektricni grejaci za rasad

lakan je napisao(la):
koliko te kosta jedna proizvodnja rasada.hteo bih da uporedim ja koristim gas i kosta me oko 15.000,00 dinara nocna temperatura je oko 12 stepeni a dnevna od 15 pa navise.
pa nisam tacno pravio proracun ali racun za struju mi stize oko 7000 vise u mesecima kad proizvodim rasad nocna temperatura je i kod mene oko 12 a dnevna ide bem li ga sve zavisi kakav je dan
 
Razmisljam o alternativama stajnjaku za grejanje rasada pa mi je komsija dao ideju da bi mozda pomoglo svinjsko djubre.Sta mislite o tome?
 
Nazad
Vrh