Dunja

To za azot znam. Ipak sam prošlu zimu-proleće bacio nešto više azota i imao sam napad kao nikad do sada. Proleće 2018.
 
Danas prskao sa Antrakolom, Penkozeb i Foton i bacio po šaku đubriva an

8ede92f1ded24807a00a68bcce8e0165.jpg
ef046b14145841c3994466396ff33a04.jpg


Sent from my BBB100-1 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, kakvo je stanje kod vas u dunjama. Kod mene za sada zadovoljavajuće, ervinije ima ali dooosta manje nego ranijih godina. Posle prošle godine kad sam imao baš jak napad ervinije počeo sam da razmišlama šta i kako dalje dali se vredi boriti... uglavnom kao da su znale da im je opstanak pod znakom pitanja i na moje iznenađenje stanje je dosta bolje. Jedino mi deluje da plodova ima nešto manje verovatno zbog kako sam pisao one košave u cvetu...
 
Pozdrav ljudi, kakvo je stanje kod vas u dunjama. Kod mene za sada zadovoljavajuće, ervinije ima ali dooosta manje nego ranijih godina. Posle prošle godine kad sam imao baš jak napad ervinije počeo sam da razmišlama šta i kako dalje dali se vredi boriti... uglavnom kao da su znale da im je opstanak pod znakom pitanja i na moje iznenađenje stanje je dosta bolje. Jedino mi deluje da plodova ima nešto manje verovatno zbog kako sam pisao one košave u cvetu...
Sve isto kao i kod tebe. I za erviniju i za rod. Samo se nadam da će biti krupniji plod pošto ih ima manje...

Sent from my BBB100-1 using Tapatalk
 
Stanje "nako...", kao što sam letos pisao ervinije ima ali podnošljivo u odnosu na prošlu godinu dosta manje, voćnjak je zdrav iako se nisam baš ubio od prskanja. Jedino kod mene primećujem nešto manji rod od očekivanog??? Na nešto malo više od 1ha sam jesenas i u proleće bacio oko 1t veštačkog đubriva pa stanje u voćnjaku pripisujem tome (a možda nema nikakve veze)... Plodovi za sad deluju sitno ali ima još vremena do branja...
 
Još jedan recept od mene ustvari više "način upotrebe"... znači napravljena smesa se razvuče tanko oko 0.5cm pa se iseku kockice veličine kiki bombona, sve se dobro pospe šećerom u prahu da se ne lepe jedano za drugo... znači nikad dosta...
 
Pozdrav uvazeni vocari, dunjari....Volio bih da me neko posavetuje u vezi dunja.

Novembra meseca sam kao pocetnik i amater kupio i zasadio svega 20 leskovackih i 2 vranjske, u dva reda po 11 stabala u red. Jedna vranjska mi je u gornjem redu cetvrta po redu a u donjem redu je druga vranska osma po redu.
Razmak red od red je 4 m, a stablo od stablo je 3 m.

Kako je to malo stabala i ja kao nov u ovom zelim ih odraditi perfektno, uzgojni oblik, djubrenje, prskanje, povijanje grana itd.itd....

Za pocetak bih voleo da me uputite na kojoj visini da skratim sadnice i koji uzgojni oblik da formiram????

Bio bih voljan da slikam sve sto budem radio po vasim savetima i postavljam slike ako hocete...unapred hvala na odgovoru
 
Nazad
Vrh