Drvo Paulownia tomentosa

https://www.facebook.com/ztepic/posts/10206539120338801?pnref=story

za manje od 2 nedelje mislim da je u pitanju 10-12 dana tad sam je obilazio isterala 3 zaperka cepovana paulovnija sva tri imaju preko 40 cm.

da li jos uvek ne verujete koliko biljka brzo raste?

evo sad cu Vam pokazati drvored star 2 godine i 2 meseca.

- - - - - - - - - -

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204369691390338&set=gm.1613484725560575&type=1&theater

u pitanju je elongata stara 2 godine i 2 meseca. hibridi napreduju jos nekih 30 % brze.

- - - - - - - - - -

staljine drug moj i svi ostali ? recite vi meni koliko zemlje radite rucno aktivno? ne racunam ratarstvo??? a???

ja imam ove godine 2 jutra paprike, kupusa pola jutra, pola jutra brokolija karfiola kelja itd. paradajza 3 plastenika itd itd.

uz to imam dokaze sa svim slikama o branju paprike i datumima. ako ne verujete ljudi moji dodji na licnu adresu i pogledajte.

caj od komposta je delovao bukvalno posle 24h, uopste nije u pitanju stajsko djubrivo niti prodajem caj od komposta. stajskog djubriva ide najmanje u taj caj, ide samo mali deo zbog aktivnih bakterija.

- - - - - - - - - -

da ne spominjem lubenice, bundeve tikve dinje itd itd. imam 3 bunara , 4 pumpe, sistem zalivanja cevi kap po kap itd itd itd... i sve se radi rucno kvalitetno, ako nemas kvalitet a i kvantitet propadas.
moj facebook.com/ztepic

imate slike sve po datumima. ali evo sad cu pokusati da nadjem na telefonu .

- - - - - - - - - -

1 jula sam imao isporuku na veliko babure prve klase oko 400kg.
a 20 maja ove godine sam imao poneku papriku na foliji. a ova godina kasni u odnosu na druge, 1999 ili 2000 godine sam potrefio tako da sam imao prvi u Srbiji lubenice farao, odneo na kvantas, ljudi tek poceli da uvoze iz grcke, niko mi nije verovao da je nasa lubenica, i rekao ljudima da ponesu pare dodju na njive, prva tura otisla po 26, 23, 20 i 16 din. e tad je bilo para :D

ali godine su sve gore, lubenica evo i kasna pa je bilo popadanja posle onih silnih kisa, ko se zezne i stavi jako rano , budu kise i hladno te su lubenice ili nadrljale ili se skroz zakoce.

a od prosle godine se pojavila viroza na lubenica, tako da je to bio definitivno znak da odustajem od njih. tek malo nesto stavim da imam za pojesti eventualno koju prodati. Ne isplati se.

a prodaja .. nekad se 1tona lubenica skidala za 2 dana, sad 1 tonu vuces 7 dana i na kraju bacis 150 kg koje su se izudarale.

tako da... presao sam na hokaido tikve, imamo usmeni ugovor o otkupu istih za izvoz cena 25-35 euro centi po kg, bolje nego lubenice, i sva prva klasa ide, druga klasa tj ako je ostecena ide za preradu u sokove.

cak sam posadio i bamiju :D ma jedino nemam kive i banane :D imam i limun :D
 
ma opusteno matori nemam vremena za raspravke ovog tipa , a sto se tice poljoprivrede ( kalemarstva ratarstva vinogradarstva vocarstva i povrtarstva ) ulozio sam onako otprilike preko 10000eura suvih para nesmem da sabiram tacno boli me glava tako da mi je zadnja stvar sta ti pises i dali je to istina , ja sam samo rekao da su mi mnoge stvari nelogicne koje si pisao a dali su laz ili nisu iskreno bas me briga . pozdrav i lepo vreme ti zelim :cool:
 
ja ulozim godisnje u jednoj godini toliko . hehe inace rekao mi brat da je citao i komentarise zasto sam ``napadnut`` :D

vidis ti racunas koliko si para ulozio, ali truda i rada koliko se ulozio je daleko vise :D odrzati sve to, jos proizvesti papriku i uzeti birano seme za par hektara prizvesti rasad i napraviti 500-1000 tegli ajvara godisnje itd itd itd itd :D

i onda dodje tako neki sa planine i krene da ``pod*ebava`` i blati :D
 
normalno. konacno smo dosli do toga Paulovnija. koga to ne zanima ne znam sta ce uopste u ovom topicu. dosao da zeza ljude. ja lepo postavim slike i kazem rezultate i prirast i opet ja ne valjam. neki ljude lece komplekse i ubijaju tudje a i svoje vreme ovde.
 
ne smetas mi ti burazeru uopste ali mi smeta kad me neko laze i oce da mi proda maglu a ja kao treba da ti verujem .A sto se tice paulovnije cim si rekao da proizvodis belisimu znao sam da lazes a ko te slaze jednom slagace te jos hiljadu puta . pozdrav sa planine
 
dali sam rekao cenu platio mu je po 65 eura e sad koliko kubnih metara je bilo ne znam .Sa gazdom te firme nije pricao ali mu je jedan od radnika rekao da su ispale odlicne daske i da mogu lepo da se iskoriste ,sad za koju namenu ce ih koristiti neznam . Firma se zove Beli bor iz Vrnjacke Banje. pozdrav
 
Bravo staljine, bar neke informacije. Tih 65 evra je super ako su njegovi seča i transport.
Znači na hektar, ako se posadi 400 sadnica, posle 8 godina, pod uslovom da to neko hoće da kupi i po ceni od 65 eura, ispada oko 25.000 evra. Što je odlično. U stvari fenomenalno.
Ispravite me ako grešim u računu.
 
11427918_10206551733734128_8848041154469120234_o.jpg


- - - - - - - - - -

11111080_10206551733814130_7121771088436899583_o.jpg


- - - - - - - - - -

Detaljno objasnjenje. 5 juna 2015 u 9h paulovnija je imala 3 podjednaka izdanka. Bilo je bas tesko odluciti se koja dva da se odstrane. Odstranjen je 1 izdanak slika 1. 48h kasnije tj 7 juna 2015 isto u 9h odstranjen je i drugi izdanak slika 2, poredjenje prvog i drugog izdanka.

sad je ostao samo 1 izdanak, nadam se da ce biti dobar.

inace pogledajte koliko je paulovnija dobila na precniku za 2dana. Izuzetno.

Cena paulovnije na svetskoj berzi je 350 do 950 dolara. 950 dolara je verovatno 1kubik susene i obradjene daske.
Paulovnija se dosta lako susi.

Cena ce sigurno biti niza. ali i da bude 50e-150e ko kubiku opet super. Nema ponovno posumljavanja i posle prve i svake naredne sece biljka ima sve jaci koren i jos brze raste.
 
Bravo staljine, bar neke informacije. Tih 65 evra je super ako su njegovi seča i transport.
Znači na hektar, ako se posadi 400 sadnica, posle 8 godina, pod uslovom da to neko hoće da kupi i po ceni od 65 eura, ispada oko 25.000 evra. Što je odlično. U stvari fenomenalno.
Ispravite me ako grešim u računu.
napominjem platio mu je po ceni koliko placaju kanadsku topolu i ti si to odlicno izracunao ali koliko ce da kosta za 8 godina neznam a i sam znas ako se bavis poljoprivredom u Srbiji teorija je jedno praksa skroz nesto drugo . pozdrav
 
Poslednja izmena:
ima dosta nelogicnosti oko ove racunice od 25 000 evra. Da li je u pitanju kubni metar tehnickog drveta ? ovih 65 evra je jaka cena cak i za furnirski trupac topole. da bi jedno stablo imalo bruto masu od 1 kubni metar mora imati 34-35 cm prsno precnik i oko 23-25 m visine. Ovo su vrednosti za topolu ali po svemu sudeci mogu se koristiti i kod paulovnije. Kod jednog stabla minimalni gubitak od bruto mase je 15% tkz. sumski otpad. Znaci ostaje u startu 0.85 kubnih metara. Odnos tehnike i ogrevnog drveta je diskutabilan (rubna stabla imaju daleko vise ogreva) ali se za topolu uzima odnos oko 60 % tehnike i 40% ogreva. Znaci od preostale zapremine koja je sada neto na tehniku dolazi max 0,51 kubnih metara dok je ostalo ogrev. Znaci kad imas jedno ovakvo stablo od recimo 35 cm prsnog precnika idealnog oblicnog broja (skoro bez pada precnika) visine oko 25 metara max udeo tehnickog drveta je 50 %. Ovo je ukupno tehnika bez klasa ali obzirom da je 35 cm donja granica za neki furnirski trupac moze se ocekivati eventualno jedan f trupac i to dosta kratak (2,1 metar) jer samo tada ce biti u klasi. Cena ovakvog trupca topole je oko 6000 dinara/kubnom metru a njegova zapremina iznosi 0,20 kubnih metara! Znaci taj prvi najvredniji trupac ti kosta 1 200 dinara!! preostalih 0,30 kubnih metara neka bude i trupac za ljustenje vredi oko 1 400 dinara. Znaci imas 2 600 dinara vrednost tehnike dok ti je ogrev ko koliko plati ali imas svega 0,35 kubnih metara ogreva ili 0,50 prostorna metra. Eto jedne precizne i utemeljene kalkulacije. Princip racunanja vrednosti je uvek isti ali se cena naravno menja...pozdrav
 
obradjeno drvo paulovnije ima vecu cenu, a drugo, koja budala bi obradjivala drvo i prodala ga po tako niskoj ceni, bilo koje drvo, ne mislim na paulovniju, uzmi iseci ga na 1m i prodaj za ogrev. 40e kubik, plus koliko supljina ...

- - - - - - - - - -

http://www.alibaba.com/showroom/paulownia-wood-price.html

karakteristike
http://www.wood-database.com/lumber-identification/hardwoods/paulownia/
 
po tekstu poruke je vidljivo da su prodani trupci... ogrev paulovnije za 40 evra jako tesko cak i u Vojvodini...
 
bespredmetno je raspravljati o ceni kada ona nije formirana jer je ponuda paulovnije je veoma mala( mislim i na tehnicku i ogrevnu varijantu) a i ljudi nisu upoznati sa prednostima a naravno i manama ove vrste drveta.Ali u svakom slucaju moramo da priznamo da je Paulovnija u ekspanziji a sa smanjenjem suma i porastom potraznje za drvetom i tehnickim i ogrevnim drvna industrija I narod ce morati da se okrene nekim drugim opcijama izmedju ostalih i paulovniji . A planiranje cena i pred proracun o nekoj kulturi u zemlji Srbiji je nemoguce iz svima poznatih razloga tako da ce neko verovatno dobro zaraditi na paulovniji a neko sigurno nece . A mi smo tu da pomognemo savetima jedni drugina oko proizvodnje i uzgoja paulovnije ja se bavim sa njom vec 3 godine i ubedjen sam da nisam pogresio ali opet kazem sve to zavisi od coveka do coveka
 
Samo ne zelim da se ljudi ovde na forumu dovode u zabunu. Ovo je mesto za razmenu iskustava i znanja i isto tako i za sticanje novih.popzdrav
 
Nazad
Vrh