Drljače

Sce je krenulo od tvije izjave da preracunam ponovo.
Nisam ja ovi sa RTSa da drzim casove elementarme matematike i gramatike.
 
U pitanju je veća površina klinova koja ide kroz zemlju i normalno je da pravi veći otpor i teže se vuče
 
Kolega Bobane i ne znam se pise odvojeno, a ne kaze se neznam ako zelis da objasnim.
Tako je Frenky, ljudima to izgleda kao sitnica 16mm i 20mm a taj oda 20mm je vise nego upola veci i mnogo vise gvozdja se vuce kroz zemlju. Da ti ne racunam sad ako je njegov presek npr 4m, pa duzina 16cm ispadne njegova zapremina 60cm3 pa na 4m dodje 80 klinova, dok oni koji su 16*16mm i nesto su kraci ali nek su i oni u proseku duzine 15cm puta 2.56 ispadne njegova zaopremina 38.4cm pa puta 80 klinova.

Druze ti racunas zapreminu, a trebas da racunas povrsinu. Malo ti se ne slaze racunica, no nije bitno. Uglavnom kod klinova od 20mm je vucni otpor 25% veci u odnosu na 16mm.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
U velikoj sam dilemi, firma kod koje sam predao za mlade ima u ponudi samo teške drljače. Ako ne prođem radije bi uzeo neku polutešku, ovu tešku mogu sutra da teram ako ne prođem konkurišem za 50%(ako bude), ako hoću polutešku preskačem sezonu.
 
Druze ti racunas zapreminu, a trebas da racunas povrsinu. Malo ti se ne slaze racunica, no nije bitno. Uglavnom kod klinova od 20mm je vucni otpor 25% veci u odnosu na 16mm.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
U oravu si,ali mislim da je prwko tih 25% jer je deblji klin i ujedno duzi,plus vece masa kojima i sam ram vuku vise ka zemlji.
 
Radi tupko i turkic
f4489b1e56a7072eeadb261d5a971622.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vaskrsle su otkako se tupanjac progurao, i to u poslednjih par godina..

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh