Drljače

Radilo se danas:
1_81810355_predsetvena%20priprema%202019%20052.jpg
1_81810355_predsetvena%20priprema%202019%20051.jpg
1_81810355_predsetvena%20priprema%202019%20050.jpg
 
Pozdrav,u planu nam je kupovina neke drljace,e sad dilema da li da bude poluteska tipa 4,4m ili teska 3,8,bice agregatirana za MF3080...zemljiste nije bas lagano za obradu :D
 
Тешка дрљача је за теже земљиште ,са полутешком имаш већи захват ,мање прохода ,већи учинак, мању потрошњу,комбинација има и са димензијама клинова само треба знати тачно шта се жели:ppozdrav:
 
Pozdrav,u planu nam je kupovina neke drljace,e sad dilema da li da bude poluteska tipa 4,4m ili teska 3,8,bice agregatirana za MF3080...zemljiste nije bas lagano za obradu :D
ja sam uzeo sredinom marta.. meni su rekli za 110ks 4.4m poluteska i veruj mi vuce je bez problemaa. nisam uopste razmisljao da uzimam tesku od 4.4m. pozovi pitaj i recice ti oni sta je idealno za tvoju konjazu..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Koju uzeti, da li neku staru laku 4 krila ili neku manjeg zahvata stranu a vece tezine?Da li 558 moze da vuce neku tezu manjeg zahvata drljacu u brdovitom predelu, ima teskih zemljista?
 
Koju bi ste polutesku drljaču preporučili za traktor 75 ks?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Moja drljača je mala - trokrilna. Ne znam koji je proizvođač. Bila je ona maslinastozelena boja kao nova. E sad me interesuje koliko dugački klinovi idu za nju jer hteo bih da ih promenim - ima i krivih. isto me interesuje gde mogu da uzmem te klinove a da su kvalitetni. Hvala na svim informacijama.
 
Kolege šta mislite da li je tupanjčeva teška od 6.6 prevelika za jd 7810? Bane Tupanjac mi kaže da je taman, a ovde vidim u temi da se uglavnom vuku sa 200ks i više. Da napomenem potrebna mi je u teškoj zemlji

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kolege šta mislite da li je tupanjčeva teška od 6.6 prevelika za jd 7810? Bane Tupanjac mi kaže da je taman, a ovde vidim u temi da se uglavnom vuku sa 200ks i više. Da napomenem potrebna mi je u teškoj zemlji

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Bice mu taman, nemas brige.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima, pričao sam još sa jednim čovekom koji tešku od 6m vuče sa zetorom 16145 isto u teškoj zemlji. tako da ću je vrv pazariti

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
I meni u Agrofouru preporucili siru polutesku ali doneli smo odluku za 6 m. Vuce je Zts 16245. Isprobana na jednoj parceli i ide to bez problema prvom oko 9 km/h.
 
Kolege šta mislite da li je tupanjčeva teška od 6.6 prevelika za jd 7810? Bane Tupanjac mi kaže da je taman, a ovde vidim u temi da se uglavnom vuku sa 200ks i više. Da napomenem potrebna mi je u teškoj zemlji

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Kod mene u selu najmanji traktor koji vuce 6.6 m tesku drljacu je Lamborghini od 150 ks i ide lepo.
 
Hvala svima još jednom, poručena je u ponedeljak stiže

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Peet kako ste zadovoljni sa zts 16245 cini mi se da je dugo kod vas?
Nije dugo, letos sam ga kupio, ( imas slike u temi Zetor) prodat je Ursus 904 i kupljen ovaj Zts i plug Vogel 4 brazde. Za sad sam prezadovoljan nisam mogao verovati da moze biti toliko jak u oranju sa 4 brazde. Ucinak je fenomenalan. Bio sam jako zadovoljan sa Ursusom, 12 god je bio kod mene ali posao je zahtevao jaci.
 
Nazad
Vrh