Drljače

Obnavljam ovih dana laku cetverokrilnu drljacu pa me zanima duzina lanaca koji drze krila, da li trebaju biti iste duzine napred i nazad ili malo kraci napred?
 
lanci nazad sluze samo u transportu da nose krila ta sa siljcima, dakle kad je vuces moraju biti zategnuti prednji lanci a labavi zadnji, tj prednji su kraci od zadnjih

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ove brnace sto koristim kad dignem hidraulikom a budu rasklopljene kao u radu...krila sa zubcima stoje ravno...da su kraci prednji lanci krila bi stojala ukoso...
 
zavisi kakvo je kacenje nazad na ramu,obicno je na sredini tj oba lanca se kace na isto mesto na ramu pa moraju biti duzi od prednjih, i nije bitno i da stoje na koso, bitno da u radu zadnji lanci ne zatezu krila, da ih vuce na prednjim

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Drugar ima polu tesku od 6m, sa jednim rotorom ,25x25 klinovima i bez daske. Vuce je lepo sa jx95, tu isti vuce i arion 430 od 120ks. Tako da u nase zemlje radi odlicno. U tom rasponu snaga traktora. Verujem da u teze zemlje jx 95 i nebi bas imao mnogo dobar ucinak ali 120ks je bas optimalno.

Nada poslednja umire.
 
Dali neko zna težinu Tupanjcove poluteške drljače od 4m?Ili teške?
Kad sam kupovao moju polu-tesku od 4m sa duplim rotorima i daskom kolko se secam gazda tupanjac mi rece da ima 1100-1200 kg, Vucem je sa Belorusom 1025.3,ide bez problema. Postavio sam video u temi zatvaranje zimske brazde.
 
Kojom brzinom ide traktor u najtezoj zemlji sa njom?

Први проход 9-10 км/с на свакој њиви а има их разне тежине код нас у Меленцима. Други пут ће ићи вероватно 12-13, не знам још први пут сам сад радио са овим трактором и дрљачом пошто су нови обоје. Што се тиче тежине нисам грабуље мерио већ кажем само што ми је Бранко Тупањац рекао.
 
Upravu si Cvejka ,samo sto sad ljude buni ,sto su Tupanjac i Agrofour ubacili ,neku srednju ,nesto izmedju poluteske i teske,ja ja zovem srednje teska,tako da je ta Kojicina u toj klasi,a klinove koje hoces mogu da stave,20x20 ili 25x25, ja sam primer uzo 25x25 ,eto nadam se da sam malo razjasnio.[Koje si klinove uzo Kojcice].
 
Први проход 9-10 км/с на свакој њиви а има их разне тежине код нас у Меленцима. Други пут ће ићи вероватно 12-13, не знам још први пут сам сад радио са овим трактором и дрљачом пошто су нови обоје. Што се тиче тежине нисам грабуље мерио већ кажем само што ми је Бранко Тупањац рекао.

Uh,pa lepo...kod nas ni uz spremac od 4 metra ne mogu toliku brzinu da postignem...
 
Upravu si Cvejka ,samo sto sad ljude buni ,sto su Tupanjac i Agrofour ubacili ,neku srednju ,nesto izmedju poluteske i teske,ja ja zovem srednje teska,tako da je ta Kojicina u toj klasi,a klinove koje hoces mogu da stave,20x20 ili 25x25, ja sam primer uzo 25x25 ,eto nadam se da sam malo razjasnio.[Koje si klinove uzo Kojcice].
Исте као ти 25x25

- - - - - - - - - -

 
Nazad
Vrh