Drljače

ja sam imao na belocrkvansko spremacu takve rotore desavalo se da zaguse kad idem malo brze....
 
E,jbg...Gotovo je sad.Vidim niko se ne zali na ovakve drljace i rotore,pa sam odlucio takve da pravim.Da li je greska,videcemo na prolece...
 
Jel uzimao neko polu-tešku drljaču od ovih iz Ade Satex kakvi su sa cenama u odnosu na konkurenciju?
polu-teska-drljaca-1.jpg
polu-teska-drljaca-2.jpg
 
Zamolio bih clanove foruma, da mi jave ako znaju gde se prodaju rotori za cetvorokrilnu drljacu. Znam da teme nije za oglase. Pa sam zahvalan ako ne brisete te moju poruku, barem nekoliko dana. Hvala
 
Ja sam je imao i jedva sam je se kurtalisao.Lose je zamisljena samo sredinom drlja kako treba a sa strane se podize i kao da nisi nista radio .
 
Kolege da li neko ima iskustva sa ovom Rau drljacom?kako se pokazala?koliko ks je dovoljno da bi se s njom radilo?

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1750938_RAU_3-30_1990_god
Imam je ja samo sto je moja 4,40m mamut ista ovakva ja je vucem sa 5106 i prezadovoljan sam kako spremi njivu prevashodno je radjena za setvu repe mada ja sa njom spremam za sve,a neko od kolega sa foruma je postavljao snimak gde sa MTZ 820 vuce tu od 4,40m ko sto ja imam.Nisam bas siguran da bi 60ks moglo sa njom da radi jer ako nije dobro zaorana masa jako se lako zagusi jer su klinovi gusti pa onda pocne da nagomilava zemlju toliko da traktor stane!Inace nju treba znati nastelovati da bi lepo radila!
 
moja je ispod 3 metra i imt56o se dobro muči
jesenje oranje odmah zatvorim sa setvospremačem a u prolece samo predjem sa ovim rau mamutom
0075.jpg

0086.jpg

0105.jpg
 
Uh, mislim da je valjda 16*16*210
To je valjda fabricki standard. Hteo sam da mi urade 20*20*250 ali se to onda ne bi uklapalo sa mojim "vratom" na drljaci, pa je sve u standardu.
Posto Marko nije bas 100 % siguran koje su dimenzije klinova,zna li neko koja je duzina? Da li je 210 mm?
Kod mene je situacija ovakva:



150,a sa navojem 180 mm.
Izgleda da su zreli za zamenu...
 
PAvle bog te čoveče postoji li nešto na svetu od mašina sa čime ti nisi radio?Iznosiš :sta: tvrdnje da je to za ne poverovati.
Takvu Rau drljaču sam imao i radio sa njom bez ikakvih problema.Bila je 3.2 m i radila savršeno.Jedina mana joj je ako se to tako može nazvati velika težina valjaka koji prave veliku vagu pa hoće traktor da se propinje.
 
Kolege da li neko ima iskustva sa ovom Rau drljacom?kako se pokazala?koliko ks je dovoljno da bi se s njom radilo?

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1750938_RAU_3-30_1990_god

Od 70ks pa navise je potrebno za rad.Ja imam 4.40 i radim sa mtz820 bez vecih problema,a u selu ima jos jedna kao moja i vuce je 577dv.Drljaca radi odlican posao.

- - - - - - - - - -

Ja sam je imao i jedva sam je se kurtalisao.Lose je zamisljena samo sredinom drlja kako treba a sa strane se podize i kao da nisi nista radio .
Inace takva drljaca se lako prodaje,ti verovatno nisi znao da je namestis pa je zato tako radila.
 
https://www.youtube.com/watch?v=BjHDnRrmgwk

Na ovom snimku na 0:15 se vidi koliko su rotori izbaceni van krajnjeg krila drljace.Po mojoj proceni 20-ak cm.Mislim da su ovako vise optereceni,pogotovo u prvom prohodu kada se drlja orano.Da li je bolje da budu toliko izbaceni ili manje? Ja sam mislio da njihov zahvat ne bude veci od 5 cm po strani,u odnosu na zahvat drljace.Poceo sam da pravim rotore pa to sad malo zbunjuje... ::pomoc:;
 
Nazad
Vrh