DEUTZ

Deutz Agrofarm 100 - snaga 90hp
motor 4-Cilindra Deutz 4-litre turbo, ::namigivanje::

mislim da se R4 više ne proizvodi
no i nemogu se supoređivati ta dva modela, pošto je r4 šestak

najveći konkurenti DF su JD 5820 i MF 5455
 
a koji je sada zamena za dobrog starog R4?ma i john deere i MF i ostali us istoj klasi su slicni po snazi i opremi ali i dosta skupi za nas ali kada bi trebao izdvojiti za jedan traktor od 100 ks i 4 cilindra oko 50000evra radije bi dodao jos malo vise pa kupio neki snazniji i bolje opremeljen deutz naprimer agrotron k 130 koji kosta oko 65000evra sto nije puno za takav traktor od 130 ks i 6 cilindra turbo :ppozdrav: kod nas ima jedan R4 105 i covek ga platio oko 40000evra pre 4 godine i bio sam u njemu uh sto je dobar a 6 ciilndara opasan zvuk je super samo prede ali zato i dobro vuce :cao:
 
ja sam probao taj agrofarm jeste lep vrlo lepo ide sa 3 brazdnim plugom.theo sam kupit k110 agrotona al on je 60000+pdv,samo zbog cena nisam uzeo taj :(
 
ni lindner nije los traktor ali preskup za tu klasu ali sto si tice snage ima je dosta ali masu nema bas neku negde oko 4 tone pa mu oranje sa trobrazdnim obrtacem neide bas lako gledao sam licno kako lindner ore sa vogelom 3 brazde obrtac i dosta propinje prednji deo traktora pa bi mu prednja hidraulika i tegovi od oko 500kg napred dobro dosli jer za oranje treba snaga i masa da nebi traktor proklizavao i lakse vukao plug
 
phoenixfendt je napisao(la):
a koji je sada zamena za dobrog starog R4?ma i john deere i MF i ostali us istoj klasi su slicni po snazi i opremi ali i dosta skupi za nas ali kada bi trebao izdvojiti za jedan traktor od 100 ks i 4 cilindra oko 50000evra radije bi dodao jos malo vise pa kupio neki snazniji i bolje opremeljen deutz naprimer agrotron k 130 koji kosta oko 65000evra sto nije puno za takav traktor od 130 ks i 6 cilindra turbo :ppozdrav: kod nas ima jedan R4 105 i covek ga platio oko 40000evra pre 4 godine i bio sam u njemu uh sto je dobar a 6 ciilndara opasan zvuk je super samo prede ali zato i dobro vuce ::novac::

DF ti je jeftin? a JD 5820 ti je kod nas 41300 € sa lijepom opremom (klima, kompresor, powerquad mjenjač, ehr, reverzer itd ) ::namigivanje::

koja je zamjena za R4 stvarno nebih znao,

a cijena za agrotron k 130 od 65000€ je opet po meni (opet :)) previsoka,( računam da je to cijena bez pripadajućega poreza?? ili?)
 
tacno 4,8 t tezak ja imam napred 500 kg na hidrauliku.lako vuce 4 brazdni kodmene.zato sam uzeo lindnera mesto agrofarma-case jx 95.probao sam sa 4 brazdnim leopardom,uzorao sam 2 jutara njive kodmene. pa posle sam kupio
 
jel imas i prednju hidrauliku za lindnera ili kako kacis jos 500kg tegova?kako vuce kod vas 4 brazde 100ks kod nas to nebi mogao valjda imate laksu zemlju pa lakse ide?kolko trosi sa trobrazdnim a kolko sa 4 brazdnim plugom bas me zanima:haha:
 
Supljak je zemlja u kojoj ima peska pa je laka za oranje! Kod nas treba za 4 brazde minimum120ks a pozeljno je 140-150!
 
jeste imam prednja hidraulika i imam teg na hidraulik,ujak moj ima isto geotrac 103 nema prednja hidraulika al im 450 kg teg napred.kodnas okoline subotice lakse njive 75 torpedo leti sa 3 brazdni plugom.onda moj valjda moze 4.i imam chip tuning sad 115 ks :D.nema pesak,samo na hajdukovo ima :ppozdrav:
 
Nisam mislio da je cist pesak vec da u sastavu zemlje ima odredjeni procenat peska koji zemlji daje "lakocu"! Kod mene je zemlja 1 klase pa nemogu da orem sa Zetorom 7245 sa vise od 2x14"
 
komsija sa 6245 vuce 3 brazdni imt u 2.brzini ide lepo ne kazem da je lako vuce al vec 10 godina sa tim plugom or i ide bez probleme :D
 
svaka cast kristijane ::svaka cast:: to je traktor sa plugom jos nisam video lindnera sa 4 brazdnim plugom ali vidim kod tebe to lako ide kolko trosi po hektaru taj lindner ili po jutru?
 
Kod mene se u najlaksoj parceli 7245 sa 3x12" pati u drugoj! Vuce ali mu tesko!
 
Paaa vuce u NAJLAKSOJ parceli i tesko mu! Inace njegov je leopard 2x14"! to mu pase taman!
 
Imam i ja toga!to je zemlja za saranjivanje traktora!Tu je zetoru i 2x14" puno! tu ursus 914 ide sa 3x12" dve brzine sporije nego sa druge strane Tise! Ali inace ta zemlja neda da ores brze! Probao sam da vucem ursusom 2x14" i mogao je da vuce ali oranje je bilo kvalitetno kad sam orao sporije, a onda imam snage i za 4x10" i sa tim plugom u toj ritskoj crnici dobijem najlepse oranje! ali neide brze od 3 spore a to je jutro za sat i 15 min!
 
sa trobraznim kad sam probao 12 lit/jut sa 4 brazdnim 8lit/jut tanjirac 32 olt trosi 4 lit/jut.malo vise trosi nego torpedo al jbg vise nemoze kupit nov torpedo.u transportu trosi puno vise nego td 9006.
 
Nazad
Vrh