DEUTZ

I ja obozavam Deutz-a ali ove starije modele sa cistom mehanikom.
A kada sam kupovao, gledao jednog Agrotrona 6.30 bila cena ista kao mog, zadnje gume kao nove, nije bio los traktor, lep, pregledan, ali me je odbila elektronika, zato sto u mom kraju jedva ima majstora i za mehanikj, a kamoli za elektroniku.
 
Da ne cuje zlo kod mene jos uvek sve radi..Gledao sam i ja model bez elektronike al spreman za prodaju tako da odustao..
 
pozdrav....interesuje me misljenje za traktor deutz fahr 4.47....on je 86konja....posto planiram da uzmem takvog...e sad nasao sam jednog sa 8000sati,pa dali je to mnogo....a ceni ga oko 15000e....
 
Moras prvo reci sta hoces da radis sa tim traktorom, mada mislim da je cena prejaka za "nasminkan" Torpedo 75 :)


https://de.wikibooks.org/wiki/Traktorenlexikon:_Deutz-Fahr_AgroXtra_4.47
pa radim oko 25-30hek....do sad sam radio sa rakovicama...pa bih hteo nesto udobnije...e sad taj dajc ima 86 ks turbo godiste je 94 i bez elektronike...ima klimu,sihronizovan menjac sa 24 brzine,nema sta traktor je stvarno na oko fantazija...sve gume su na njemu nove....e sad me interesuje prvo kliko jos sati moze da izgura motor posto vec sad ima 8000h...i naravno ako ga neko ima od clanova dami kaze svoje prednosti i mane...:osmeh:
 
To je vazduhom hladjen motor, generalno Deutz motori tog tipa su dugotrajni - naravno uvek ima izuzetaka (Torpedo koristi u osnovi slican motor - zato sam napisao "nasminkan" TD75)...
Cesto se napolju ovakvi traktori koriste za "lakse" poslove (kardan, utovarna kasika, prevoz,...). Ne kazem da je ovaj konkretni radio bas to, vec da obratis paznju i na te delove.

Meni bi pre odgovarao neki od 100KS+, dzaba udobnost kada ne moz povuci nista ozbiljnije od prikljucaka.
 
Ima li neko Agroluks 50, zanima me kakvi su ti traktori pošto planiram da kupim nov. Danas sam dobio informaciju za cijenu kod Golić Trade Gradiška bez kabine sa pdv-eom i carinom je 11666 eura.
 
Čitam temu malo unazad, da je deutz propo kad su ih talijani kupili, tvornica traktora u lauingenu tamo je švabo i dan danas gazda, talijan s tim nema veze kao i sa proizvodnjom motora, tvornica kombajna u Županji to jesu talijani uzeli ali ovo ne ..
Deutz motori zrakom hlađeni sa 6 cilindara zašto im se grije 1 CILINDAR, na nekima zbog ispusne grane kojoj je izlaz na zadnjoj glavi a ne zbog turbine, ljudi bajke pricaju, dok modeli koji imaju drukcije grane koje izlaze na 4 ili 5 cilindru s tim nemaju problema, btw fahr kombajni su nosili te motore pa rade, a na traktoru ce se grijat :haha:

Ali opet sve je do sofera, moj ima izlaz na cilindru do kabine, i nikada ga nisam pregrijo, sta god da radio (TD9006) vukao 2 vagona pšenice 50km u jednom pravcu, oro u ljeto sa 3 glavex14", ali bas nikada nije pregrijan ..
 
Razmišljam da kupim nov traktor ali mi nisu jasne neke stvari oko mjenjača. U standardnoj opremi piše Mjenjač 8 naprijed+2 nazad i Sinhronizovani mjenjač (14km/h za vožnju unazad) a u dodatnoj opremi piše Sinhronizovani mjenjač: 12+3 =105e
Nesinhronizovani mjenjač (10km/h za vožnju u nazad) = - 138e
Nesinhronizovani mjenjač (14km/h za vožnju unazad) = - 179e
Sinhronizovani mjenjač (10km/h za vožnju unazad) = 212e
Sinhronizovani mjenjač (30km/h za vožnju unazad) = 212e
Zna li neko ovo da objasni šta je sinhro a šta nije i kakav je ovo rikverc sa 30km/h. Traktor je Agroluks 50 E 4wd
 
Evo još jedno pitanje vezano za dvostruko duplo ili jednostruko kvačilo. Ako sam dobro shvatio jednostruko kvačilo ima vezu samo sa mjenjačem to jest sa mijenjanjem brzina i u ovom slučaju uključenje kardana se radi sa dvije ručice, jedna se povuče do kraja a drugom se uključi kardan, kad se pusti ova prva kardan je uključen, dali sam ovo dobro napisao. Imam Torpeda 40ks kod mene je dvostruko kvačilo, dali je bolje kupiti traktor sa dvostrukim ili jednostrukim kvačilom.
 
Ako sam dobro shvatio sta si napisao taj traktor ima rucno kvacilo kardana?Ako je tako to je onda bolje jer nemoras da zaustavljas traktor dok ukljucujes kardan.
 
Standardna oprema za agroluks 50 2wd i 4wd je jednostruko kvačilo za mjenjač i ručno kvačilo za kardan a u dodatnoj opremi ima dvostruko kvačilo a agroluks 60 u standardnoj opremi ima dvostruko kvačilo.
 
Dali mi neko moze nesto reci o Deutzu 4506 imajuli problem sa mjenjace ili hidraulikom traktor je 1978 godiste i dobro je ocuvan.
 
Jeli to torpedo 4506, ako je taj ja imam 4006 isto godište kupljen nov, sada ima 8000rh, ni na motoru ni na mjenjaču nije bilo kvarova. Neki ljudi su spominjali da torpedo ima slabije mjenjače ovaj moj nije imao baš nikakvih problema na mjenjaču, komšija ima 4506 ni on nije imao nikakvih problema. Zato i planiram da kupim deutz fahr agroluks traktor nadajući se da ima isti kvalitet kao moj stari torpedo.
 
Nazad
Vrh