DEUTZ

Poljaci su nam prevoz sredili, i to poprilicno jeftino, trazili su 1200e samo za traktor, ali posto smo uzeli i plug. Prevoz je bio 1500e. Do kuce nam ga doterali za te pare, sto je jeftino.
 
Brat je uvezao kombajn iz Slovačke.Prevoznik je bio iz Mađarske.Slovačka-Sremska Mitrovica 2.200 eura plaćen prevoz.
 
Sto rekao komsija: "fini neki ljudi". :osmeh: Mislim da ce u buducnosti ovakav vid kupovine itekako zaziveti, jer su domacim uvoznicima mehanizacije apetiti bezobrazno porasli. Prvo povoljnije je jer kupujes u vecini slucajeva od vlasnika, zatim traktor kupujes u orig stanju i mnogo je veci izbor masina, tj. gore kupujes sta hoces, a ovde sta ima. A ako uvoznicima porucis neku masinu to je vec "dranje koze sa ledja".
 
Skoro sve iz uvoza sto sam kod nasih preprodavaca video je evro na evro.Isto tako su se izbezobrazili i prevoznici.
 
Svima preporucujem ovakav vid kupovine. Nama je ovo treća masina koju smo sami uvezli. Jer, em sto vlasnik zna sta je kupio, zna i sta je i koliko platio, tamo na licu mesta se uveri u stanje. Na kupcu je samo da nadje masinu, kontaktira prodavca, ode da vidi, ugovori prevoz, i naravno, isplati.
A papire svakako radi spedicija, tu se oni malo ugrade, al zanemarljiv trosak, i opet, ostaje vam da platite carinu i pdv. Tako da, nije uopste problem u danasnje vreme da sami uvezete masinu, to svima preporucujem, ustedecete poprilicno.
 
Ako sam dobro razumeo pitanje. Sa eur1 obrascem se carina ne placa, uslov je jos da masine bude proizvedena u EU. A za pdv cu morati da pogledam kako su obracunavali. Ali pdv ide i na prevoz i na cenu masine. Nadam se da sam dobro odgovorio. Mada je najbolje za najnovije informacije kontaktirati nekog speditera, jer se svaki cas usvajaju novi propisi i cuda.


edit: pogledao sam, 20% su obracunavali
 
Poslednja izmena:
PDV moras da platis. Nesto mi je sumljivo da i za prevoz platis PDV, jer medjunarodni prevoz treba da je oslobodjen PDV-a. Za traktor je ok sto su ti uzeli 20%.
 
PDV se placa, naravno, ali posto smo u sistemu, pdv se vraca. Ali naravno, placa se. A za taj prevoz, moram da proverim bas tacno, ali znam da su nas nesto zafrkavali prosli put kad smo uvozili, jer je odvojeno bila cena masine i cena prevoza, moracu da proverim u cemu je bila caka.

edit Za prevoz se ne vraca pdv, zato najbolje, ko je u pdvu, neka prevoz uracuna u cenu masine..
 
Poslednja izmena:
Danas je dajcika opran. Da bude cist i spreman za preglede majstora :D
dsc0681.jpg

dsc0682.jpg

dsc0684.jpg
 
Murtin neka je sa srecom kupovina.Kazi mi sta ima da se radi oko njega?Neke ozbiljnije popravke ili sitnice,posto je cena itekako povoljna?
 
Hvala Cvejo. Pa, do sada je radjeno sledece:
1. Dizne, rutinska provera, ali su menjane sve
2. Menjana je jedna pumpa visokog pritiska
3. Naruceni su amortizeri na vratima, siberu, volanu, jedino ce na haubi ostati stari
4. Osiguraci na polugama su pokidani, pa smo kod Jeep komerca narucili da nam seku, i isekli su ugrubo neki model, koji nisam ni stigao da vidim, vec je odma prosledjen kod strugara na finisiranje. Za tu soluciju smo se odlucili posto je za 1 kom cena 40e. A ovako ce dva izaci do 30e.
To bi bilo to sto je menjano, ostaje jos:
Da se nasteluje pumpa, jer izgleda da je prekubicirana.
Da se namesti hidraulika, jer su izgleda to nesto Poljaci cackali, pa su sve pomesali. Te dve stavke bi trebale da budu gotove do kraja nedelje.
Posle pranja mu je namontirana i rotacija, fleksibilna, na stapu.
Mislim da bi to bilo to, sad gledam, nije mnogo ni popravljano s obzirom na cenu, ali, da ne ureknem. Mada smo mi ocekivali da cemo raditi generalnu motora, jer je u Poljskoj jedva palio. Zamenom automata na alnaseru je taj problem nestao.
E i da, ja zaboravio, treba da se registruje :ideja: Traze uverenje proizvodjaca, a za koje opet u Agrostadu traze 12000din. To su nam trazili i za Holmera, ali smo mi kontaktirali Holmera i u roku od par sati su poslali svu dokumentaciju, tacno vreme kada je sisao sa trake, i bukvalno ko ga je sklapao. A ovi iz Deutza cute, ne odgovaraju na desetine mejlova, pa nam ne gine kanda tih 12 'iljada. Da ne pomislite da smo cepidlake, ali, znate i sami da mi seljaci uvek stedimo gde mozemo. :D
 
Nazad
Vrh