Delovi iz INDIJE za ili protiv???

D

despot

Guest
Zovnem ja danas tu jednu radnju sa kojom sam saradjivao i trazim ponudu za kompletan reduktor za 539,
posalje covek i ja imam sta da vidim ukupna cena 40000 sa PDV-om

Zovnem neku firmu u Sapcu koja radi indijske delove i oni mi ponude sve to za 12000

Gde je tu logika?(osim jeftinije radne snage u Indiji i monopolskog stava IMT-a?)
 
od njih ni džabe mi netreba imao sam ja pumpu na 539 hidraulika em što sam ceo dan jebavao oko navoja em što je pola godine dizala i raspala se
 
Pa ako je razlika toliko velika kao u despotovom slucaju onda mi je to ok, TAFE je indijski traktor pa sam cuo sve pozitivne komentare :cao:
 
Ja obicno stavljam indijske sklopove i nisam imao problema .Dok sam bio prisutan kada je covek otvarao motor tek sklopljen zbog motinsovih karika . Ali ima ovako losih delova pa sam zato vise za nase.
 
Ovo sto ovamo stize je skart koji se ne ugradjuje u Tafe nego kao i kod nas mali privrednici rade sve i svasta..Ja sam prosle godine radio generalu sa Indijskim komponentama na 533 i posle mesec dana sam imao defekt jer su se zubi od pogona kompresora koji su naliveni na donjem zubcaniku razvodnog lanca okrunili i upali izmedju lanca i lancanika!Naravno lanac preskocio i dalje znate sta se zbiva!Kvalitet meterijala je ocajan,prekaljen!Mogu samo da zamislim na sta lice lancanici sada posle godinu dana,mora da su ih lanci popapali...
 
Pa cenim da je kvalitet kao kod nase male privrede nesto ima da valja ali vecina skart?

Mislim da kada sam kupovao neke njihove delove dobije se i privezak u kutiji? :D
 
Planiram da vratim stare lancanike jer sada nemam kompresor, a da kupujem nove...nedolazi u obzir!
 
indiske sklopove sam ugradjivao u moje traktore i jako sam zadovoljan,da napomenen da sam delove uzimo kod cubike u novom sadu na njegovu preporuku,
 
sumnjam da cubika ima indijske delove jer nije on od juče da ubacuje bilo kakve delove meni su na 567 ubačeni motinsovi sklopovi pre 5god i neznam ni sam koliko sam mu sati napravio ni trunke ulja ne troši inače obradu je radio feniks iz novog sada
 
Ja sam cuo da sada ovi u imt tj imr stavljaju indiske klipove koje nemaju uljnu kariku ispod bolcne i eto ti belaja cim traktor se zagreje on pocne da troskara ulje jer nemoze samo jedna karika da odradi posao
 
Na mtz 82.1 mi je otisla jedna osovina u prednjem mostu.Odem da kupim novu,pita me tip oces original ruski ili indijsku? Naravno ja uzmem ,,original" koji je bio skuplji 10e namontiram i ona se oljusti posle 30 sati rada! Odem opet kod istog tipa i kazem da mi da indijsku,i jos uvek je u njemu a to je bilo pre 3 godine a to je kod mene oko 2000 sati rada,tako da nekih strogih pravila nema... :ppozdrav:
 
U IMT-533 imam INDIJSKE sklopove te kompletnu novu glavu i nemam nikakvih problema. Traktor radi ko singerica. Na IMT-549 sam ubacio NOVI motor iz Rakovice i na oko 700 rh sam morao mjenjati klopove i karike jer su originalni bili u banani, traktor se vukao ko mrtva kobila po njivi.

Mislim da je veći problem odstupanje u kvaliteti proizvedene robe kroz određeno vremensko razdoblje unutar iste firme koja proizvodi djelove. A jasno da ima razlike i između proizvođača.
 
@becarina
jesil primetio da kad na 533 stavis indijsku glavu motora malo vise duva.
Nisu losi indijski delovi , akosu indijski. Verovatno da i oni u indiji imaju vise proizvodjaca da kubure sa kvalitetom, ja dosad imam pozitivnz iskustva :ppozdrav: :ppozdrav:
 
I ja sam razmisljao o pokretanju ovakve teme, a sad u cudu citam :sta:

Neki kude, neki hvale indijske sklopove. O "domacim" klipovima i karikama od majstora cujem dobre rijeci, od vlasnika koji imaju "domace" sklopove, nista dobro. ako otkriti jel neki dio original indijski, simpson (il kako se vec zove) a da nije neka njihova mala privreda?

Planirao sam indijske sklopove u 539, aldok ne dobijem neke konkretne informacije, nista od toga...
 
Rale 83 je napisao(la):
@becarina
jesil primetio da kad na 533 stavis indijsku glavu motora malo vise duva.
Nisu losi indijski delovi , akosu indijski. Verovatno da i oni u indiji imaju vise proizvodjaca da kubure sa kvalitetom, ja dosad imam pozitivnz iskustva :ppozdrav: :ppozdrav:

Di? :sta:
 
Mislim da je tema,nevezano za moj problem opsta i da bi SVI trebali da ucestvuju i da ne :spavam:

Informacije su u ovom vremenu veoma bitne za sve nas,one su vreme,a vreme je ::novac::

Bolje da ustedimo za :ppozdrav: i novi ::traktor::
 
Nazad
Vrh