Delovi iz INDIJE za ili protiv???

slazem se sa piftom jer ja radim pomalo mehaniku i znam kakvi su delovi :nono:
 
mirmag je napisao(la):
J... mu sitno zito...pa sta da kupim,a da ne prodjem kao prosli put?Najproblematicniji mi je lancanik koji tera kompresor!Ako bude loseg kvaliteta desice mi se ista situacija da se okrune zubi pogona kompresora i zavrsice izmedju lanca i lancanika...
Kolega sto ne potrazis u nekom ovlascenom servisu I.M.T. trebali bi da imaju , zupcanici i lancanik su dosta ::novac:: ako se secam platiosam oko 80e al mi traje vec 7.god
 
Pozdrav. Mislim da je problem kod uvoznika delova.Oni kupe 3 klasu delova za sitnu lovu prodaju nama i mi se j....o, niko nizasta ne odgovara.Kupovao sam delove u NS i nisu bili losi, fini ljudi,sasvim drugacije radi motor sa njihovim delovima.kupovao sam i u sabcu ali nisam sklopove.
 
Koliko para toliko muzike. Mislim da je bolje razmisljati o ugradnji motora od 542 time bi se resio problem lancanika a i dobio bi daleko vise snage, sta mislite o tome?
 
pozdrav,svima!Treba mi pomoc oko delova za rakovicu 65,generalna...gde i koje delove kupiti?Unpred zahvalan!
 
mmb je napisao(la):
pozdrav,svima!Treba mi pomoc oko delova za rakovicu 65,generalna...gde i koje delove kupiti?Unpred zahvalan!
Ja sam prosle godine bio u istoj dilemi kao i ti. Mesecima sam sam se raspitivao oko delova za IMT 542 i na kraju nista pametno nisam saznao. Kod mene ljudi najcesce ugradjuju indijske delove proizvodjaca India Pistons Ltd., ali i drapsinove i motinsove.
Ja sam malo pametovao pa sam narucio Kolbenschmidt-ove sklopove iz Austrije ali mi covek nije doneo bas onako kao sto sam trazio. Dobio sam Gotze-ove hilzne a klip sa karikama je Kolbenschmidt. Cena je bila 245 eura za tri sklopa. Delove jos nisam ugradio tako da ne mogu da ti kazem kakvi su.
Clan Becarina pusta je pisao da je na IMT-549 (idu isti sklopovi kao na R-65) ugradjivao Kolbenschmidt-ove delove i kaze da su se dobro pokazali, ali svi pricaju kako se u Srbiji prodaju falsifikovani Kolbenschmidt delovi.
Ako zelis da nabavljas delove u inostranstvu onda moras traziti delove za motor Perkins AD 4.203 sa spoljnim precnikom hilzne 93.713mm.
Srecno...
 
Cena motinsovih sklopova je oko 40 eura po cilindru(klip,karike i kosuljica) a perkinsovih oko 85-90 eura!
Kako su se pokazali motinsovi delovi?Sta uraditi? :sta:
 
mmb je napisao(la):
Cena motinsovih sklopova je oko 40 eura po cilindru(klip,karike i kosuljica) a perkinsovih oko 85-90 eura!
Kako su se pokazali motinsovi delovi?Sta uraditi? :sta:
Ako mozes da nadjes original Perkins sklopove onda nista ne razmisljaj vec kupuj.
 
lucky je napisao(la):
mmb je napisao(la):
pozdrav,svima!Treba mi pomoc oko delova za rakovicu 65,generalna...gde i koje delove kupiti?Unpred zahvalan!
Ja sam prosle godine bio u istoj dilemi kao i ti. Mesecima sam sam se raspitivao oko delova za IMT 542 i na kraju nista pametno nisam saznao. Kod mene ljudi najcesce ugradjuju indijske delove proizvodjaca India Pistons Ltd., ali i drapsinove i motinsove.
Ja sam malo pametovao pa sam narucio Kolbenschmidt-ove sklopove iz Austrije ali mi covek nije doneo bas onako kao sto sam trazio. Dobio sam Gotze-ove hilzne a klip sa karikama je Kolbenschmidt. Cena je bila 245 eura za tri sklopa. Delove jos nisam ugradio tako da ne mogu da ti kazem kakvi su.
Clan Becarina pusta je pisao da je na IMT-549 (idu isti sklopovi kao na R-65) ugradjivao Kolbenschmidt-ove delove i kaze da su se dobro pokazali, ali svi pricaju kako se u Srbiji prodaju falsifikovani Kolbenschmidt delovi.
Ako zelis da nabavljas delove u inostranstvu onda moras traziti delove za motor Perkins AD 4.203 sa spoljnim precnikom hilzne 93.713mm.
Srecno...

Pomoc! Nasao sam sklopove za rakovicu 65-perkins,stim sto na klipu u solji ima siljak a na mojim starim nema siljka.Da li to odgovara ili ne?
 
Ako je klip pravljen da stepen kompresije bude 17,4:1 onda odgovara pod uslovom da Rakovicin i odgovarajuci Perkins motor imaju istu glavu i da je visina klipa ista(mereno od sredine caure klipnjace do vrha klipa). Moze se i izmeriti zapremina udubljenja na klipu.
Ja mislim da je najbolje da trazis neku vrstu pismene garancije da taj klip odgovara za motor DM34/T.
 
lucky je napisao(la):
Ako je klip pravljen da stepen kompresije bude 17,4:1 onda odgovara pod uslovom da Rakovicin i odgovarajuci Perkins motor imaju istu glavu i da je visina klipa ista(mereno od sredine caure klipnjace do vrha klipa). Moze se i izmeriti zapremina udubljenja na klipu.
Ja mislim da je najbolje da trazis neku vrstu pismene garancije da taj klip odgovara za motor DM34/T.
stepen kompresije za DM34 16.5:1
 
igor74 je napisao(la):
lucky je napisao(la):
Ako je klip pravljen da stepen kompresije bude 17,4:1 onda odgovara pod uslovom da Rakovicin i odgovarajuci Perkins motor imaju istu glavu i da je visina klipa ista(mereno od sredine caure klipnjace do vrha klipa). Moze se i izmeriti zapremina udubljenja na klipu.
Ja mislim da je najbolje da trazis neku vrstu pismene garancije da taj klip odgovara za motor DM34/T.
stepen kompresije za DM34 16.5:1
U pravu si. Na IMR-ovom sajtu je greska. Kliknes na DM34/T a izadju podaci za M33/T. :cao:
 
Pozdrav svima na forumu.
Moram da Vam kazem sto sa sigurnoscu znam,a to je:
Ne kupujte delove koji imaju u nazivu SUNSPARES. to su delovi koji su uglavnom kompatibilni sa IMT traktorima tipa 533, 539 itd. Njihov kvalitet je los iz razloga sto firma uvoznik ih dobija za male pare i predstavlja ih za prvu ugradnju za TAFE traktore sto nije istina. Jedna od firmi u Srbiji koja prodaje ove delove je AGROGAS.
Originalni indijski delovi su u grupaciji AMALGAMATIONS kojoj pripada i proizvodnja traktora TAFE.
Neki od Vas su u potpunosti u pravu, karike samo u limenci-to je originalan deo. Glava za 533 ili 539 od firme SIMSON je original itd. Sa malo vise vremena cu pokusati da stavim sve proizvodjace iz Indije koji su originalni sa delovima.
Pozdrav :ppozdrav:
 
Uff,kako preziveti sve ovo,mislim da su Svetski prevaranti,prve kategorije svi u Srbiji. Bem ti delove i kvalitet. :zli:
 
Problem je sto se neki delovi prodaju kao "Indijski" a u stvari su Kineski, Turski ili mala privreda, pa to kvari ugled pravim Indijskim delovima. Pravi Indijski delovi su kvalitetniji od nasih, a takodje su i prilicno jeftiniji i nikad se ne prodaju bez odgovarajuce kutije koja je za nase pojmove neobicna (presovani stiropor, drvena kutija, metalna konzerva, i obavezno sa onom kesicom koja sakuplja vlagu)... mada niko nemoze da garantuje poreklo...
 
Iz svega gore navedenog,najsigurnije je kupovati sklopove u Motinsu,u Novom Sadu,(fabrička prodavnica),naprimer spone u FAG-u u Milanovcu, itd da nenabrajam.Jer više čovek nemože biti pametan i siguran šta je šta.
 
Nazad
Vrh