Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Pitanje.da li bih smeo to njihovo seme da istretiram ponovo nekom jacom specijom protiv pipe?
 
Seme je stiglo, prvi put sejem ove hibride pa ce da vidimo. Moj izbor je na osnovu prijatelja koji su sejali prosle godine.
b5105e49ada5b339ff5cd9e0bdfda4b1.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

ZEKTOR Oni to kazu, a prosle godine gore u selistu Djele imao do mene 4717, on ga tretirao dodatno, kad je zvao promotera da dodju da vide sta je sa kukuruzom, nisu hteli da priznaju da je losa klijavost nego ga je on kao zajebao sa tretiranjem, jos mu zapretili tuzbom...
 
Kod mene su prošle godine 4943 i 4717 bili jako kilavi u startu.Dosta neujednačen rast, gadno za videti da ti treba jedna za pod jezik kad kreneš u obilazak.Nisam jedini kod koga je to bio slučaj a oni nikad nisu krivi već mi i samo mi.
 
Mislim da su generalno neki hibridi DKC-a imali poteškoća u klijanju.Kasnije je to došlo na svoje mesto ali proizvođačima u prvom momentu sigurno nije bilo lako.
 
ZEKTOR Oni to kazu, a prosle godine gore u selistu Djele imao do mene 4717, on ga tretirao dodatno, kad je zvao promotera da dodju da vide sta je sa kukuruzom, nisu hteli da priznaju da je losa klijavost nego ga je on kao zajebao sa tretiranjem, jos mu zapretili tuzbom...
Slicno se i kod nas desilo , e sada smo uzeli sa nj
 
Ja sam prosle prvi put uzeo Dekalb za probu, posijao na istu parcelu pored Pionira, Dekalb je imao losije nicanje za 10% i vise, za sada ga necu sijati jer meni je nicanje jedan od glavih uslova za ocijenu nekog hibrida, ako nema dovoljnog broja biljaka sve pada u vodu...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Svaki hibrid će da rodi na kišnoj godini, nema veze bio on domaći ili strani. Ja ću sve da uradim što je do mene, ali samo onaj koji pobedi na suši će biti na mojim njivama. Evo ove godine ću imati i ovaj DKC 4943 i Pionir 9911 i KWS Kashmir. Posle sejanja utakmica počinje pa da vidimo koji će na kraju da pobedi. Ista njiva, isti uslovi za svakog. Pa sad neka se pokaže ko je bolji.
 
Svaki hibrid će da rodi na kišnoj godini, nema veze bio on domaći ili strani. Ja ću sve da uradim što je do mene, ali samo onaj koji pobedi na suši će biti na mojim njivama. Evo ove godine ću imati i ovaj DKC 4943 i Pionir 9911 i KWS Kashmir. Posle sejanja utakmica počinje pa da vidimo koji će na kraju da pobedi. Ista njiva, isti uslovi za svakog. Pa sad neka se pokaže ko je bolji.
Kakav je taj Kashmir, to je nesto novo?
 
Ja sam prosle prvi put uzeo Dekalb za probu, posijao na istu parcelu pored Pionira, Dekalb je imao losije nicanje za 10% i vise, za sada ga necu sijati jer meni je nicanje jedan od glavih uslova za ocijenu nekog hibrida, ako nema dovoljnog broja biljaka sve pada u vodu...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Jesu li bili zaštićeni i čime ?
 
Ne sjecam se, ja nisam nicim tretirao sjeme a sad kakvo dolazi kod nas u slobodnu prodaju vjerovatno bolje znas od mene

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Često se oni prave ludi svi . Najviše zbog toga što je kod nas sudstvo a i mentalitet takav kakv je . Dasu jednom bar nekome morali da isplate komplet štetu zbog lažnih informacija drugačije bi se ponašali . Pionir vraća neprodano sjeme na kraju sezone od trgovaca , šta rade snjim , ne bacaju dabome . Dekalb kao ne vraća sjeme , ali zato više ostaje neprodanog kod glavnog uvoznika , ili negdje vani pa onda sledeće godine ide pod novo. DKC je npr ipak oprezan pa sitnim slovima na svakoj vreći piše da garantuju samo u visini vrijednosti te vrećice , ništa više . Prvo što bi mi trebali , kupci da tražimo , da se ta klauzula ne piše , jer kako onda uopšte tražiti da nam se nadoknadi šteta koju bi njihovo sjeme moglo da prouzrokuje ? Oni se ograde da za klijavost garantuje institut koji je ispitao . Možda bi onda i trebalo tražiti odgovor i odgovornost od tih koji su napisali da je klijavost npr 97%.
 
Nazad
Vrh