Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

isidor je napisao(la):
A ko kaze da su dkc hibridi gmo taj nema pojma o monosantu ,jel oni imaju posebne linije hibrida koji su genecki modifikovani i oni su kod nas zabranjeni a i kada ih budu uveli ja ih necu sejati jel unistavaju i nas i zemlju .

Kao i naš predsednik što naređuje drmanje vagona u onom vicu...
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

isidor je napisao(la):
A ko kaze da su dkc hibridi gmo taj nema pojma o monosantu ,jel oni imaju posebne linije hibrida koji su genecki modifikovani i oni su kod nas zabranjeni a i kada ih budu uveli ja ih necu sejati jel unistavaju i nas i zemlju .

A kako ti znaš da nisu GMO?
I kako možeš da budeš siguran ili da proveriš...?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Sta rade sa svojim narodom,amerima,a sta onda tek rade sa nama. Pa mi smo njima samo zamorce,kao New York imamo ljudi.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Cuj poznajem Zorana Petrovica on je glavni uvoznik semena i covek koji juri uvozne dozvole.
Svi ti hibridi i seme koje se uvozi mora da se proveri na institutu nema sanse da bilo sta smuvaju jel su jako rigorozni .
A sve te price da su gmo je samo kontra reklama od ovdasnjih semenskih kuca zato sto su im velika konkurencija .A dali znas da pioneer kupuje od monosanta linije hibrida i ne samo oni vec mnoge druge kuce to rade . A znas li otkuz Zemun polju hibrid zp 434 .AS hibridi odakle vode poreklo.
Ima tu mnogo toga sto mi neznamo .
Ja ih nebranim u vezi gmo ali verujm da sa dkc hibridima samo spremaju teren da se ljudi naviknu na monosantove hibride i njihovo ime da bi posle lakse uveli gmo a dok je tako ja cu sejati dkc hibride .
A sto se tice cene malo je visoka jel se neproizvode kod nas pa placaju carinu .Averuj mi bolje da nista neprave kod nas jel kad sam video kako je nasa zadruga sejala semenski kukuruz katasrofa i onda to nama prodaju a prinos im je bio 2t semenskog po hektaru mislim a na zapadu je standard 5t semenskog kukuruza i izolacija minimum 5 km2 oko parcele a kod nas samo 1km2 pa ti vidi .REcimo ja sam coveku sejao Fo2 pioner od toga je ima 3 vrece iz uvoza a 5 proizvedenih kod nas razlka u sklopu je bla samo 5000 biljaka pa ti vidi a deklaracije su bile ok i sta reci cast izuzetcima
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

A šta misliš da su hibridi ZP 434 ultra i slični?
Samo onako "sami od sebe" i "odabirom onih koje su preživele" tretman sa Fokus ultra je napravljen taj hibrid?
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Jeli a jel neko jede cokoladu ,a dali ima lecitina u njoj . a lecitin se pravi od soje a soja gmo i sta sad .
Pogotovo strane cokolade . cijije MARS SNIKERS KIT KET I SLICNO SVE VAM JE TO AMERICKO i sve drugo tako da mozemo da samaramo do sutra . A da kolega je spomenuo ns 444 ultra to je sigurno ok i nase je nemoj da smo deca.
Sigurnije ti je da sejes DKC nego da jedes cokoladu
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Isidor.
Pa ako sad svi počnemo sejati Dekalb,onda će naše semenske kuće brzo propasti(i ne samo naše).I onda ,kao što sam kažeš,kad monsanto počne ovde da prodaje GMO,ti kažeš onda nećeš hteti više sejati Dekalb,ali onda nećeš imati normalna semena.I šta smo napravili onda...
A što se tiče čokolade,ko kaže da je svi jedemo?
Ljudi jedite domaće kolače,jedite kolače sa orasima,štrudlu sa makom,sa višnjama,jedite domaće medenjake...
Kao što se da videti,znamo šta sve ima u kupovnim proizvodima,pa birajte. "Čuvaj se,pa te i Bog čuva"
Pa čokoladu, keksove,bombone su smislili za one INSTANT mame i "domaćice" koje neće da mese svojoj deci,ili nemaju vremena od lakiranja noktiju,tračaranja i španskih serija
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Svuda vlada nelojalna konkurencija (ne samo u ratu izmedju domaci hibridi vs. Monsanto), ali da je toliko paljbe u domacoj i svetskoj javnosti osuto po kompaniji Monsanto moze da znaci samo jednu stvar - "Gde ima dima, ima i vatre"... E zbog toga bi trebalo da vazi jedan princip - BOJKOT
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Naravno,pa nevodi se borba zadnjih deset,petnaest godina u svetu oko GMO, zato što je lekovita,već zato što je to strahovita opasnost po ljude,planetu,civilizaciju.
I ja sam za GENERALNI bojkot prema SAD. :zli:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pa sad .to je vise debatna tema mozemo samarati do sutra .
Hteli mi ili ne ovo je vreme globalizacije i nece biti kako mi hocemo nego kao nam nametnu mi mozemo da se odupiremo ali uzaludno ipak nama diktiraju neki drugi ljudi.Ato sta cemo sejati i dali ce nase semenske kuce opstati to nezavisi od mene i tebe.Vec od njih samih i ove drzave koja srlja toliko su nas zaduzili da sada kako tamo neki mrdnu malim prstom ovi nasi politicari igraju, jel nam ceo sistem zavisi dali ce dobiti kredit ili ne i tako iz dubioze u dubiozu kao neka firma u raspadu tako ti je i sa nama .
A sto se tice Dekalb hibrida u Madjarskoj su on preuzeli dve trcine trzista semena kukuruza. a kod njih su zadnjh 10 g prisutni. Inevidim da se zale.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Dokle god budu njhovi hibridi davali 7,5 t, po kj na mojim njvama ja cu sejati.Ipak profit je ono zbog cega svi mi radimo
ja sam za globalizaciju i nauku, ali ja negovorim o gmo hibridima vec o konvencionalnim DKC HIBRIDIMA.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Evo ja ću ti reći da uz dobru agro tehniku i adekvatno đubrenje i predusev i drugi hibridi mogu to dati.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pa ne znam druze sta da ti kazem....U pravu si da je to debata koja realno prevazilazi nase kapacitete...ali ja sam vise za to da mi rod bude 4000 kg/kj u narednih 30-40 godina, nego da bude 7500 kg/kj u narednih 10 godina, a posle da ne mogu nista da proizvedem zbog mutiranih korova, osiromasenog zemljista, i cega vec ne....

Ali opet naglasavam GMO je velika nepoznanica, i mi jednostavno nemamo dovoljno podataka da diskutujemo o tome. Svako nase ZA i PROTIV se temelji na nekom snimku s Youtube-a, ili dokumentarcu za koji ne znamo ko je dao pare da se snimi
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma samo se pitam ko vas je ubedei da su DKC HIBRIDI gmo Ovo su Monosantovi gmo hibridi i oni ih nekriju

Genuity™ VT Triple PRO™
Genuity™ SmartStax™
YieldGard VT
YieldGard Plus
YieldGard Plus with Roundup Ready Corn 2
YieldGard Rootworm
YieldGard Corn Borer
Roundup Ready Corn 2
Processor Preferred
Post je spojen: [time]1268457276[/time]
_________________________________________________
A na you tub je istina sto govore ali dali znate za koju grupu semena i hrane se odnose
Post je spojen: [time]1268486133[/time]
_________________________________________________
Konkurencija je danas velika pa mora nekako da se kontrolise.
Post je spojen: [time]1268515162[/time]
_________________________________________________
Monsanto ~ Home - idi na ovaj sait
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Pa i Pioneer je AMERIKANAC, samo kada su vidjeli da imaju puno lošije hibride od Dekalba došli su u Evropu i puno bolje se pozicionirali na tržištu obzirom da su puno ranije počeli. Međutim Dekalb je sada tu i kod nas i sasvim je jasno šta sledi :haha: Pa i Pioneer radi GMO i mnoge druge kompanije, što se toga tiče ne mislim da su ni oni bezazleni. Treba izabrati najbolje od klasičnih, konvencionalnih hibrida da bi ostao u trci a i tada Dekalb izbija na prvo mesto. Treba hladne glave gledati svoj interes ::novac::.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ja se slazem sa tobom kolega ,ali neki ovde nisu bas infirmisani .Zato i sluze anti reklame da pridobiju one neinformisane .
Ko da samo Monosanto radi gmo .Nego ovi iz Pioneera znaju da skriju neke stvari osebi a imaju i dobru reklamu pa onda pljuju po konkurenciji a setite se kada su stigli njihovi hbridi svi su bili sumnjicavi prema njima a gle sad kao oni su standard za kukuruz .A sta reci za kws kad je pukla proizvodnja semena secerne repe brze bolje pokupovali stare linije monosantovih i pioneerovih hibrida da bi imali sta da rade da nebi propali .sindjenta isto drze najvecu proizvodnju herbicida pa ajde da prodaju i seme kukuruza isto pokupovali neke hibride i sad kao to su njihovi .Zp krali linije od pioneera i tako pa sa vi vidite a Monosanto je najstarija semenska kuca na svetu.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Dobro, jasno je nama da će Monsanto, poput Microsofta, u ovoj branši sve progutati, pre ili kasnije.

Ali, barem imamo slobodu svog mišljenja.

Posebna su priča naši "zaštitinici" no-GMO. Gomila dvoličnih tipova, koji ustvari rade samo toliko da zamažu oči.
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

A sta da ti kazem kad znas da mi tunista ne mozemo kako god neko drugi bude odlucio tako ce da bude a mi ,KUD SVI TURCI TUD I MALI MUJO
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Ma sta reci, sva sra... koja mogu da budu na ovom svetu dosla su upravo iz USA, vise su naneli planeti stete nego dobra, a sve zarad je....g profita, sve nesto na silu nateraj ga da rodi ovoliko pa jos pa jos pa na kaju GMO...

Da ih hoce strefiti kakava kataklizma, neki razoran tornado da ih poravnja sa okeanom, svet bih konacno odahnu, sto bi rekli pusti vodu da g.... odu. :D :haha: :haha:

Sve sto treba ispitati salji brale u Evropu-Srbiju i sl, u Afriku testiraj na gamadi....

Zato i bezim od svih proizvoda koji su iz USA ili po njihovoj licenci... Sejem domace uvek i sejacu, ako bi i ovi nasi poceli da od njih kopiraju, necu nji njih sejati, sejacu stari osmak beli kao nekada kada su ljudi bili zdravi kao stene.... odo u off

A sve je to uzrok kako do vise profita ::novac:: ::novac:: ::novac:: ::novac:: djavolje doba :zli: :udri:
 
Odg: Dekalb hibridi kukuruza (monsanto)

Kao prvo ne znam odakle su pojedinci zakljucili da neko govori kako je dekalbs GM. Na nasem trzistu naravno da nije !
Kao drugo retki su oni koji generalno mrze sve iz Amerike (slusali ste valjda Balasevicevu Viroviticu).
Amerika ima svojih dobrih trana,ali ima i jako losih,a medju njima je kompanija Monsanto. Ako dopustimo da zarad novca generacijama koje slede otezamo zivot na ovoj planeti onda smo odradili rdjav posao. Ako dobro pratite "informacije" onda cete lako zakljuciti zasto je monsanto prodavaniji od pionira u americi. Ne zato sto su bolji,vec zato sto je monsanto deo svake vlade u proteklih 20-ak god. Tako a te price da li ce neko sejati dekalbs ili nece prevazilaze okvire rodnosti samih hibrida i to vise nije samo ekonomska racunica. U svakom slucaju bi pre sejao bilo kojeg "domacina",ma kakve on mane imao.
 
Nazad
Vrh