Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kod mene DKC ima. Vlagu 26% doduše merio sam vlagu sa naj zelenijim klipovima a njega ima jedno 20% nadam se da će brzo otpustiti vlagu jer je većina komušine otvorena.
 
Izgleda da taj 4351 voli malo kasniju sjetvu , da ima bolje uslove nicanja , a vidimo da moze stici kad kod . Pravi trkaci konj , lud hibrid . Kolko je bilo prinosa ?
 
Ovo je sejano 09.04.
Ove godine pobedjuje kasniji hibrid u kombinaciji sa ranom setvom, sve kontra od prosle godine! Tako da ona izreka "uvek u prvi razred" nije dzaba izrecena.
5830 kao drva, ne vije se klip. Samo sto ce se skidati kasnije.
 
Urađen DKC 5068 .
Vlage od 16 na boljem delu do 13,5 na lošijem delu.
Najbolji uslovi prijema kukuruza od kada ga vršimo (mislim da nije nikada bilo bolje)
Do 15 % vlage bez odbitka .16-17 % skida se jedan za jedan ,bez sušare .Posle 17 ide sušara ali ne znam uslove.
Ovaj deo parcele je imao 15,8 vlagu .

 
Zaboravio sam .Sečka mnogo lepše radi na delu parcele gde je veća vlaga.
 
Urađen DKC 5068 .
Vlage od 16 na boljem delu do 13,5 na lošijem delu.
Najbolji uslovi prijema kukuruza od kada ga vršimo (mislim da nije nikada bilo bolje)
Do 15 % vlage bez odbitka .16-17 % skida se jedan za jedan ,bez sušare .Posle 17 ide sušara ali ne znam uslove.
Ovaj deo parcele je imao 15,8 vlagu .

Koja mu je cena po tim uslovima?
 
Pa da li si zadovoljan? Ili misliš da je moglo i bolje? Pitam ovo jer neznam kako se kreću prinosi kod vas.
Ja sam uvek zadovoljan :)
Taj deo je baš ufitiljio sa kišom ove godine,na oko mislim da će ovaj biti najgori.mada je zemlja dobra zato sam tamo i posejao 4670.
Da li je moglo bolje,sigurno uvek ima prostara za bolje ali u malim procentima,što je do mene ja sam maksimalno uradio.
 
Nazad
Vrh