Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Da li je ko sejao 4351 ili zaprasivao seme ? Kako mu se cini sadrzina?
 
To nije ni toliko bitno kod mene je oko 26.5 kg teska vreca koliko je bitno i razocarajuce da sam iz svake vrece izvadio nepunu fanglu vrhova sapurika.. to u zivotu nisam video ni u jednoj vreci kukuruza
 
To nije ni toliko bitno kod mene je oko 26.5 kg teska vreca koliko je bitno i razocarajuce da sam iz svake vrece izvadio nepunu fanglu vrhova sapurika.. to u zivotu nisam video ni u jednoj vreci kukuruza
A košta 20 000 ,silom prilika sam uzeo neki novi a vrhova ćutaka kao nikad ,ustvari to sad prvi put vidim,a tvrdim da nijedni nemaju doradu kao ns.
 
Kod mene u 4717 i 4943 nije bilo toga.Seme kao grom što bi rekli.Trebali ste zvati promotere ili ove od kojih ste uzeli seme.
 
I ja sam sejao i treba da sejem dosta Dkc hibrida i seme što imam je odličnog kvaliteta, 4351 i 4717 sam već posejao.
 
Ništa čudno, kod kolege sejao 5031 i čim otvorim vreću onako bez zagledanja odozgo izvadim 5-6 polomljenih zrna, šta vi mislite da oni imaju bolje doradne centre od nas, i tamo ljudi rade i greše, stegnu jače dob i eto loma i vrhova šapurika, bitno je da nema na šapuriki zrna, ima i do hibrida razlike kako se koji oprašio i završio klip, nije to baš tako jednostavno sve ukomonovati, ima i kad moraju tako da rade i sve to prođe i opet u krug a mi možemo da negodujemo koliko hoćemo.
 
Semenski se bere pa se onda u doradnom kruni i selektuje.
Ja licno nisam nikad naleteo na krs,ne bitno semenska kuca.
 
ajde turite neku sliku da vidimo,nesto mi tu nestima
nisam to nikad video ni u jednom sem.kukuruzu pa neverujem da ima u dkc :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh