Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

milan89

Član
Učlanjen(a)
10 Nov 2008
Poruka
663
Da li je ko sejao 4351 ili zaprasivao seme ? Kako mu se cini sadrzina?

milan89

Član
Učlanjen(a)
10 Nov 2008
Poruka
663
To nije ni toliko bitno kod mene je oko 26.5 kg teska vreca koliko je bitno i razocarajuce da sam iz svake vrece izvadio nepunu fanglu vrhova sapurika.. to u zivotu nisam video ni u jednoj vreci kukuruza

savopunck

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2012
Poruka
3.299
To nije ni toliko bitno kod mene je oko 26.5 kg teska vreca koliko je bitno i razocarajuce da sam iz svake vrece izvadio nepunu fanglu vrhova sapurika.. to u zivotu nisam video ni u jednoj vreci kukuruza
A košta 20 000 ,silom prilika sam uzeo neki novi a vrhova ćutaka kao nikad ,ustvari to sad prvi put vidim,a tvrdim da nijedni nemaju doradu kao ns.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.223
Kod mene u 4717 i 4943 nije bilo toga.Seme kao grom što bi rekli.Trebali ste zvati promotere ili ove od kojih ste uzeli seme.

mikulaš

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2010
Poruka
909
I ja sam sejao i treba da sejem dosta Dkc hibrida i seme što imam je odličnog kvaliteta, 4351 i 4717 sam već posejao.

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.496
Ništa čudno, kod kolege sejao 5031 i čim otvorim vreću onako bez zagledanja odozgo izvadim 5-6 polomljenih zrna, šta vi mislite da oni imaju bolje doradne centre od nas, i tamo ljudi rade i greše, stegnu jače dob i eto loma i vrhova šapurika, bitno je da nema na šapuriki zrna, ima i do hibrida razlike kako se koji oprašio i završio klip, nije to baš tako jednostavno sve ukomonovati, ima i kad moraju tako da rade i sve to prođe i opet u krug a mi možemo da negodujemo koliko hoćemo.

nikola ilic

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
5.443
Semenski se bere pa se onda u doradnom kruni i selektuje.
Ja licno nisam nikad naleteo na krs,ne bitno semenska kuca.

Vrh