Claas

Cici,koliko si brzo vozio?Pražnjenje u hodu ili u mestu?Svaka čast za učinak.

Sedma,osma,kuplung deveta-ruski ti je menjač sila!
 
9,5 - 10 km/h, praznjenje na kraju parcele koja je dugacka 1500+ m. Opterecenje motora mi je pri toj brzini 35-50 %, rastur minimalan na situ, a na slamotresu nula. Problem mi predstavlja vitlo i zbog njega ne mogu brze da vozim. Ako idem brze mnogo rastura zbog ogromne brzine okretanja.
 
Kolege patim se sa vrsenjem soje.Non stop mi vraca na grlo masu,tesko prolazi.pogotovo fantast.Kukuruzna je adaptacija,ima neko ideju sta da radim?probao sam i 4 brazde na 50 je sejano i opet milim kroz njivu i vraca na grlo.Clas 96 je u pitanju
 
Kolege patim se sa vrsenjem soje.Non stop mi vraca na grlo masu,tesko prolazi.pogotovo fantast.Kukuruzna je adaptacija,ima neko ideju sta da radim?probao sam i 4 brazde na 50 je sejano i opet milim kroz njivu i vraca na grlo.Clas 96 je u pitanju
Fantast je najgora za vrsidbu. Stablika je ko zica neka. Kod mene je problem sto ne baca ravnomerno na secku, to se desi uglavnom u prepodnevim satima, posle podne i predvece mogu duplo brze da vozim kroz nju. Dok ostale sorte wendi, rubin, triunf, idu kao podmazano.

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Gde biste preporučili da se kupi reduktor kose zamenski /originalni ( potopljeni u ulju)....? Almeks nema.
 
9,5 - 10 km/h, praznjenje na kraju parcele koja je dugacka 1500+ m. Opterecenje motora mi je pri toj brzini 35-50 %, rastur minimalan na situ, a na slamotresu nula. Problem mi predstavlja vitlo i zbog njega ne mogu brze da vozim. Ako idem brze mnogo rastura zbog ogromne brzine okretanja.
Da li to znaci da bi sa 1m sirim hederom kombajm bio iskorisceniji?
 
Da li neko zna gde bih mogao naći katalog rezervnih delova i neko korisničko uputstvo za Dominatora 98 u PDF formatu.....?
 
Kod Dragana u Rumi.Ukoričen katalog sa uputstvom za upotrebu i održavanje i CD sa katalogom rezervnih delova su 3.000 dinara.
 
Pozz kolege, da li neko moze da mi objasni, vidim po oglasima dosta tucano 320, da li imaju problem neki, prijatelj mi kaze da su slabi, da cesto dolazi do kvarova? Da li je to razlog tolike ponude?
 
Kakvi su ti iz oglasa nzm ali drugar ima novog kupljenog šesta ili sedma godina osim nekih sitnica samo teraj. Imao je problema sa nosačima korpe, nekim senzorima i to je to u principu.
 
Da li neko zna ili je upućen u blindiranje slamotresa za kukuruznu varijantu?U katalogu vidim da na kombajn sa 5 slamotresa ide 20 blindi tj.po 4 za svaki slamotres tako da bi time slamotresi bili blindirani celom svojom dužinom a ne samo prva kaskada.Pravilno ili ne?
 
U zadruzi na Claas-a vareni slamotresi,nikad ne zapamtim model ,valjda neki Tucano ,e sad zasto su vareni nzm,ali u gornjem delu,ne dole.Mozda ima neke veze sa blindama,kukuruzom....
 
Nazad
Vrh