Claas

Demetra ima komplet lance sa lopaticama,ja sam uzeo prosle godine za 96,a to je isto kao kod tebe. Ja sam platio oba lanca 300 eura
 
Evo malo slika sa otvaranja sezone :osmeh:::novac::
photo.php
photo.php
photo.php
photo.php
 
Danas poceli sezonu (jecam) Kombajn ide odlicno neki senzori za rastur mi nerade pa ce majstor malo imati posla. Predpostavljam da te senzore mogu kupiti samo u almeksu
 
Jel neko postavljao na kosu sumaher duple prste i nozeve.Nije mi jasno gde se nalaze vodjice kose.Trebam da zamenim novu kosu,nozeve i duple prste,pa vec kad to sve radim mozda moze ovaj sistem da se ugradi
 
E super,aj mi pojasni kako si ih postavio moze i slika neka.Verovatno ide neka plocica ispod duplog prsta koja sluzi kao klizac za kosu.Narocito me interesuje oko glave kose,posto mi to nije jasno,letva(glava) kose na koju se srafi poluga kose nece moci da ide kroz takve duple prste jedino da se klasovi stave prvih 4-5 duplih prstiju ali se onda nece uklopiti sa sumaher prstima ili da se sumaher prsti nekako iseku gde letva prolazi ili neka druga letva da se pravi?
 
A ne nisam se dobro izrazio,ja sam stavio fabricke duple prste i kosu,posto su moji bili u jako losem stanju. Mislim da nemas potrebe da bilo sta ubacujes na Claasa osim standarda. taj sumaher na njemu nece nista znaciti. Da je zmaj,onda ok.
 
Nista ne fali,nego dosta ljudi stavlja na zmaja sumaher rezni sistem. Ja sam kod zmaja izbacio duple prste koji su bili nareckani i stavio iz mikrona glatke.
 
Menjao sam vodenu pumpu na Claasu dominatoru 96 motor om 352 a. Kad sam menjao ustanovio sam da je izvadjen termostat,stavio sam mu termostat na 79'c i sada kad ga vozim u transportu drzi temp na sredini,ali kad vrsim,dodje izmedju sredine i crvenog,pa se bojim da to nije previse,a i mislim da ce kad bude 35-40 c i kad radi ceo dan da jos vise penje,ovo mi je sad pokazao na samo 2 kj jecma. Kako vasi kombajni drze temperaturu?
 
Drugar kod mene je takođe Om 352 a koji je došao bez termostata.Temperatura je znala da ide do 95 po žegi dok u jesen po hladnom vremenu jedva 30 što nije zdravo.Ugrađen termostat od 79 i sada temperatura maksimalno ide do 85 stepeni.Imaš 3 vrste termostata za taj motor.76,79 i 84.
 
Nazad
Vrh