Cisterne za osoku

Teren ravan. Pa 3200 vuče fergan mislim da bi ovaj mogao malo više.
 
sa fergusonom vučem 2000l i neosjeti ju, neznam kako bi bilo sa 3200 litara, vuku je sa torpedom 75, i ide s njom gdje poželi......
 
Problem je sto sam je uzeo bez pumpe. A imam u rezervi jednu majevicinu pumpu. Lim je dosta zdrav. A da li neko zna mozda posto je novo bure od npr 5000l?
Naj bolje je kupiti kompletnu cisternu, pocinkovanu, sa gibnjevima i kamionskim točkovima. Sve je bolje, veća pumpa, veći ventili, brži posao. Najbitnije je da je jefinije od prepravke. Znam čoveka koji prodaje dve od svoje tri cisterne.

- - - - - - - - - -

Kolege, kupio bi novu cisternu da mi vuče Rakovica 76 bez prednje vuče. Koju bi ste vi kupili, šta su vaši predlozi.
Taj čovek sa IMT565 vuče lako cisernu zapremine 6.000l.
 
Danas zvao Milurović komerc za Creinu od 4500 litara sa malo boljom opremom, hidaraulične kočnice dva usisa 6 cola jedan brzo spojivi cinkana i sa pumpom od 4350L/min izađe bogami 1.150.000 dinara sa PDV. Meni to nešto mnogo.
 
Ja sam se raspitao na sajmu Joskin cisterna 16 000lit sa topovima i jos dosta dodatne opreme oko 16 000e +pdv ( i mogli su jos nekih 500e da mi spuste), videcemo za par meseci sta cemo ali u svakom slucaju trebace nam neka cisterna samo za osoku.
 
Ko prodaje te cisterne? Kod ove Creine mi se ne sviđa to što se poklopac dosta teško otvara. Mora da se odvijaju šrafovi. Gledao sam i probao Kaiser cisternu. Prvo ima uduvavanje vazduha u dno cisterne i tako podiže mulj i veoma malo ostane. Drugo ima kopče za otvaranje poklopca, za minut se otvori i zatvori. Lepo otvoriš opereš i cisterna čista. Ovo sa šrafovima treba dosta vremena. Ako se već daju tolike pare gledam da se i održava da traje što duže. ako unutra bude stalnostajao talog pitanje je kada će da počne da korodira i onda ode mast u propast ...
 
na ovom filmu, kako si bacao, jel bi tako mogao navodnjavati oko 1000m2 krumpira, koliko široko baca???? imam širinu od oko 7 metara, kojoj si brzinom išao i sa koliko obrtaja motora, da znam otprilike koliko bi bacila, dužina je oko 120m, cisterna 2000 litara
 
Kolege zavrsio sam prepravku cisterne koja je radila nekada na principu muljne pumpe na vakum sistem. Velicine je oko 5.000litara i sve super radi osim jedne stvari. Desi se nekada da pre nego sto se napuni povuce penu ili osoku i zacepi onu casu a samim tim se zatvori vakum i onda se to treba isprazniti. Pokusao sam da je nagnem vise prema zadnjoj strani i desava se isto. Pokusao sam sa manjim ili vecim gasom. Ako neko ima resenje neka slobodno kaze .

Na trecoj slici se vidi taj poklopac na koji sam stavio manometar, ventil i korpu sa loptom koja bi trebala da zaustavi uvlacenje osoke.
5b39f66a2d70104c083d65b9ba09e9dc.jpg
304599203406413645a311ba3ca7f832.jpg
a89578b67ce1a5d1303c72cde62e2136.jpg


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Napravio majstor. Balonka mi je bila losa a na kraju se ispostavilo da sam uradio dve felne sa gumama po ceni jedne balonke. 200e je izaslo

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Lim je debeo samo 4mm a ovo je napravio atmosferski pritisak. Vakuum je samo učinio da on bude unutra niži ud spoljašnjeg. Ispravili smo je hidrauličnim klipom od kombajnskog hedera.
 
Meni je stvarno fascinantno kako vakuum ovo napravi od 10mm lima.Recite mi kako ste ispravili , i na koji nacin ste ojacali iznutra. Pozdrav
Hoce fekalije i lose odrzavanje (neredovno pranje) da nagrizu metal te se lim poprilicno istanji. Cisterne su obicno od lima 5-7mm. Ja imam fabricku Utvinu cisternu na kamionu 7mm lim a na drugom je od kompresorskog bureta debljine 12 ili 14mm.
Nego imao bi par pitanja. Cemu sluzi ventil na usisu pumpe (pretpostavljam da je to zastitni ventil) kao i kako funkcionise ova casica izmedju usisnog creva i bureta?
 
Lim je debeo samo 4mm a ovo je napravio atmosferski pritisak. Vakuum je samo učinio da on bude unutra niži ud spoljašnjeg. Ispravili smo je hidrauličnim klipom od kombajnskog hedera.
Od poznanika koji ima istu cisternu , saznao sam da je 10 mm, e sad da li je u pravu nije bitno.
Hvala na odgovoru.

Hoce fekalije i lose odrzavanje (neredovno pranje) da nagrizu metal te se lim poprilicno istanji. Cisterne su obicno od lima 5-7mm. Ja imam fabricku Utvinu cisternu na kamionu 7mm lim a na drugom je od kompresorskog bureta debljine 12 ili 14mm.
Nego imao bi par pitanja. Cemu sluzi ventil na usisu pumpe (pretpostavljam da je to zastitni ventil) kao i kako funkcionise ova casica izmedju usisnog creva i bureta?

Jeste, to je zaštitni ventil, a čašica između bureta i usisnog creva ne dozvoljava da fekalije uđu u pumpu. unutra ima gumena kugla, i kada fekalije napune čašicu, ovaj vakuum iz pumpe je privlači i zatvara taj vod.Pozdrav :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da je nagnem vise prema zadnjoj strani i desava se isto. Pokusao sam sa manjim ili vecim gasom. Ako neko ima resenje neka slobodno kaze.
Što je više naginješ nazad s tim je gore,smanjuješ zapreminu prednjeg dela koji se i ovako brzo napuni. Ili je poravnaj ili ubaci jednu butan flašu iz auta redno povezanu. Odnosno izmedju pumpe i cisterne. Ima ih sad neatestiranih koliko hoćeš. Naravno ugradi oko i na flajku. A mogao si i to crevo što ti pokazuje nivo podići višlje pa da na njega pratiš situaciju.
 
Nazad
Vrh