Chat u voćarstvu

Посади касноцвјетне бадеме. ИМАЈУ сорте које цвјетају кад и јабуке. Наравно мораш их увести. И добро платити.
 
Nikom
Badem u Somboru nemoj ni pokusavati
Ovde zna omanut i jabuka zbog mrazeva, jabuka i kruska to ti je jos najsigurnije.
 
Green, ostaviti 0.2-0.3kj malina i na malo plasirati po full ceni, ostalo bilo sta sto moze masinski.
 
Посади касноцвјетне бадеме. ИМАЈУ сорте које цвјетају кад и јабуке. Наравно мораш их увести. И добро платити.

Комадара, да ли си мислио на неке Румунске сорте бадема?
Знам да си проучавао различите врсте и сорте воћа из Румуније па бих те замолио да напишеш нека сазнања. Које су то сорте бадема које касно цветају?
Хвала
 
Evo tabele
4779baee7fd94c394d56a155444dc7f2.jpg


Послато са SM-A415F помоћу Тапатока
 
2020 je bila mozda i najbolja godina za vocare u zadnjih 5 godina sto se tice isplativosti tice a ova 2021 ce sigurno biti najgora jer svi parametri ukazuju na to. Nezapamceno losa oplodnja je ostavila traga na vecini vocnih kultura oprasivanje katastrofalno i plus previse vlage koja ce samo nakalemiti dodatne troskove prskanja i obrade zemljista .Sve ce verovatno imati dobru cenu i potraznje ce biti sigurno ka svim vocnim kulturama ali kolicine nece biti razredilo i to dobro ⚠️
 
U medjuvremenu obrisana objava na fb. Inace isti taj sto je objavio vest o zakazanom protestu je malopre objavio da je ministarstvo obecalo de cena nece da pada ispod 50 din i da se zbog toga protest otkazuje i pozvao ljude da beru. Ovaj tekst iz informera sve kaze. Ko ce tamo da protestvuje protiv drzave?
 
Poslednja izmena:
Povadio sam neko bagrenje koje mi je sluzilo kao vetro-barijera a usput u davalo hladovinu u zadnjem delu dvorista jer stvarno vise nemam volje da se borim sa izdancima bagrenja. Plan mi je neko voce da posadim na to mesto. Koje vocne vrste brzo rastu? Orahe, lesnike i smokve ne dolaze u obzir. Pored su svinjci pa ima i vode i dosta je plodno zemljiste
 
Нађите неке старе сорте крушака које су калемљене на дивљој крушци. Мислим да ће то брзо да расте. Земља је ђубревита а ви можете да заливате редовно. Плус, оставићете потомцима велика стабла.
 
Ima li neko broj tel. clana miroljubceful ? Hteo bih da narucim neke sadnice,a vidim da je vec dugo neaktivan na forumu.
 
Nazad
Vrh