Chat u voćarstvu

Kupina je u ovoj fazi , koje đubrivo je sada najbolje da se koristi .
Mogu da nabavim stajsko a kupio bi i veštačko ako preporučujete.
7a8bbdb9851e4f24f42a91b47e7610bf.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
" Dobar ti ovaj fotoaparat koliko ima megapiksela "

Poruka je poslata preko tapatolk - aplikacije a ona dozvoljava samo medium ( 600x800 ) veličinu fotografije

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Kupina je u ovoj fazi , koje đubrivo je sada najbolje da se koristi .
Ако хоћеш Галенику: Солувег 20:20:20 фертигационо или Фертигал ЦаБ Органо + Активег Голд филијарно.
Агромаркет исто фолијарно: Фитоферт К-комлекс 20 + Фитоферт калцијум органо 30.
Ако мислиш да ће због кише бити трулежи онда Атлас или Мили.
Ниси имао град у петак? Видим да су из Врчина пуцали ка теби.
 
Ne. Grad je bio u centru Vrčina katastrofa. Na auto-putu već ne. U Plavincima sam bio u tom trenutku. Brao sam trešnje, ni kiša nije padala
 
Однесем данас жилогриза у апотеку и бацим на сто: има ли нешто ново да је изашло а да не знам? Нема. Окренем стручну службу Галенике па затим Агромаркета, одговор исти.
Е па добро. Имам ја решење ако ви немате. Почупам воће и посадим багрем а ви чувајте своју хемију.
 
Немој да си на крај срца. Нека он ради свој посао.
Све мислим да тамо где се не третира хемијом, где се не баца вештачко ђубриво и где је тло пуно разноразних микроорганизама у природном окружењу, и најважније где је биљка здрава и не осећа да има заштиту него да се сама бори, да би ту сама природа успорила напредовање жилогриза или да би он нападао само биљке које су већ болесне и које не могу преживети.

Тамо где је интензивна производња тамо је тешко успоставити прородну равнотежу кад се једном наруши...
али лако је писати о томе кад не зависиш од производа...
 
Da li sme da se mesa:
1. Polux i Zato(ili Score) ili
2.Delan(od jan 2018 godine a 5 godine mu rok), Topas i Tonus za jabuke?
I sta jos dodati pred ovu kisetinu sto sledi..?
 
Poslednja izmena:
Da li je ok ,da udaljenost sadnice bude 2,5 m od zicane ograde ,onda 4,6m izmedju redova ,a 4 m u redi ?
Parcela je takva ,da mi se tako nekako najbolje uklapa.
Šljivu planiram da zasadim.
 
Nazad
Vrh