Chat u ovčarstvu i kozarstvu 2

da pitam u temu vinterberg ovce post 469 član dejan26 ima ovaj kantar gde meri jagnje.pitanje imali negde takvi kantari dase kupe koih proizvodi,do kolko kila mere imali iznad 100-150kg,bilokoga da sam pitao ovde kod mene gdesuih kupovali odgovor je bio jedan mi doneo neznam odake.imateli bilo koju informaciju gde ima dase kupe.
 
da pitam u temu vinterberg ovce post 469 član dejan26 ima ovaj kantar gde meri jagnje.pitanje imali negde takvi kantari dase kupe koih proizvodi,do kolko kila mere imali iznad 100-150kg,bilokoga da sam pitao ovde kod mene gdesuih kupovali odgovor je bio jedan mi doneo neznam odake.imateli bilo koju informaciju gde ima dase kupe.
Taj kantar meri do 150kg sa pomocnim tegom,koji se dobija uz njega.Bez tega meri do 50kg.Inace je Rumunske proizvodnje i ja sam ga skoro kupio na KP za 70e.Nekad je bio i 35,al inflacija odradila svoje :osmeh: Evo linka za KP,al trenutno ga nema.Budi uporan i kucaj kantar,dok ti ne izadje trazeni oglas. http://www.kupujemprodajem.com/index.php
 
ДСАП: Бескаматни кредити за набавку основног стада у овчарству и козарству



http://subvencije.rs/vesti/dsap-bes...bavku-osnovnog-stada-u-ovcarstvu-i-kozarstvu/


Mozda sam ja rodjeni skeptik ali sumnjam u ovo drustvo.
Zasto?

Sajt otvoren pre mesec dana
Sajt bez ikakvih informacija - nepotpun
drustvo osnovano u sedmom mesecu
kratak rok za konkurisanje
"kupovina" konkursne -tenderske dokumentacije 15.000 do 25.000
Nemaju fiksni tel broj
menjanju adresu od Kneginje Zorke sele se Airport Centar (i to bas u vreme kada treba dele kredite)
Na iskazanu sumnju na telefon neki tip zove se Goran ( nisam njega trazio on se javio) vi ne morate da kupujete tendersku dokumentaciju??????
Nikoga nema u kancelariji i nije dosao kada sam mu rekao da cu doci.( nakon iskazane sumnje u telefonskom razgovoru)
Ako se upeca (samo) 500 ljudi koji uplate po 15.000 RSD eto 7.500.000
 
https://www.youtube.com/watch?v=k7ecIh3hXEM


Ja i Jare iGedzaBre isto mislimo.
Sto kaze milan tarot ona budala ne uzimaj nista kad ti neko poklanja, da ti nude deset hiljada eura da ne vratis i nista da im ne radis ne uzimaj!
Ko danas nesto poklanja, nas i drzava krade a ne ce neka arapsko srpska prijateljstva, bas ih zabole.


Sada su postavili na sajt i uslove :)

ukratko receno: mi tebi damo lovu a ti u ROKU od 6 meseci nama das racune gde si potrosio novac, a ne dajemo im nikakvu garanciju.
Pa tako ti ni rodjeni brat nebi dao novac
 
Poslednja izmena od urednika:
Verovatno sam staromodan i nepoverljiv ali mislim da je bolje kao što kaže izreka "Uzdaj se u se i u svoje kljuse" . Bolje je krenuti sa manjim brojem grla, običnih ovaca, domaćih meleza pa kasnije pretapati ili kupiti par umatičenih grla, usputno manje platiti neke početničke greške itd...
 
Hristos se rodi ! Sve najbolje kolege ovčari, želim vam puno uspeha u ovoj godini ! :ppozdrav:
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Jedno pitanje za iskusne :osmeh:

Koliko ha livade sa sistemom za navodnjavanje je dovoljno za ispasu 100 ovaca,s tim sto bi popodne prilikom zatvaranja u stalu dobijale kukuruznu silazu i malo zobi?
 
Da iznesem mišljenje, možda bude od koristi. Ove godine smo prvi put izvodili ovce na ozbiljnu pašu, navodnjavali smo u julu i avgustu, mada je trava bila zelena, nije podgorevala i pedesetak grla je paslo na 1ha. Hranu su dobijale po povratku sa paše. Mislim da to zavisi od mnogo faktora, udaljenosti ispaše, kvaliteta same trave, kondicionog stanja ovaca, da li su gravidne ili ne, da li su jagnjad sa njima i do kod stadijuma... :ppozdrav:
 
Postavljao sam par priloga sa farme Đerđ Hancka u temi Safolk ovce, on na primer ima 150 ovaca i koristi 15 ha pašnjaka, mislim da ne navodnjava,
 
Moje plan je 10ha sa navodnjavanjem za 100 ovaca + 5-7 krava....
Po povratku s pase dobijale bi silazu i mesavinu kukuruza i pecene soje,jagnjad bi bila na granulama...
 
Ne bi hteo da prekidam temu oko pasnjaka ali ipak cu morati malo :) hteo bih da vas pitam nesto. Imam dve ovce koje su se jagnjile prosle godine tamo u februaru i martu. Nakon dva meseca odlucio sam jaganjce i vrati ovce ponovo u boks kod ovna. Nakon njih jedna mi se ovagnjila kraj marta i tamo negde u maju junu sam je vratio kod ovna. One dve su vec uveliko bile kod njega. Sve tri su bile zajedno do polovine novembra kada sam ih prebacio u novi objekat a ovan ostao sam. Juce pipam ova sto sam je poslednju ubacio pocela da naliva vime i ima dobar stomak. One dve prve ni vimena ni stomaka. Ja ih ponovo vratim juce kod ovna one beye od njega a on ih njusi i juri hoce da skace a one ne daju. Dal su sjagnjene dal ne pojm vise nema. Sta vi mislite ???
 
Nazad
Vrh