Chat u govedarstvu

Treba da menjam sito na mlinu. Trenutno je mislim 3mm, na koju krupnocu vi meljete za bikove hranu. I da li ce ako stavim 4mm biti krupno za svinje i prasad.
 
Ovaj decko drzi otkup ovaca jaganjaca i goveda u celoj vojvodini. Sve zajedno sa ministrom Vulinom pune vojna skladista i izvoze za Emirate.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Koliko sve vidi super duper i jednostavno, bude posla za te što voze lešinu.
 
Je l ima neko problem sa bikovima (500+) da konstantno skacu jedni ma druge. Bojim se nekog belaja...
 
Polno sazrevaju ,neko stavi iznad njih pastiricu pa ne skacu ili napravi konstrukciju mrezu od cevi ili drveni greda ,moji su mirni jedu leze prezivaju retko kad imam problem da skacu sve zahvaljujuci premiksu
 
Ja pravim Patentov Beefarom... Aj kada se pobodu kada ubacujem slamu i djene djene... Al kada krenu da skacu i da vade polne organe... To mi se ne svidja baas.... Jer u skakanju oni nisu laki, pa me to plasi u doskoku...
 
Зато сам ја за везани систем, јесте више посла, ал боља контрола и нема нико да вилени, а и држим тешку робу 750+
 
Rindamast proizvodjac Sauman i kulmin proizvodjac Bergefor ,goveda su mirna jedu leze i to sam se uverio jednom prilikom misevi pocepaju dzak i moj otac da ne bi papir ubacivao u hranu proseje na sito na brasno da odstrani papir ali i izbaci i krupnu frakciju premiksa ,bikovi su poludili jednom slome nogu ,konsultujem se sa njihovim strucnjakom i objasnim sta se desilo ,savetovo mi da im ubacum malo jacu dozu premiksa jer je potrebno 14 dana da napune depo u stomaku i da ce da se smire tako je i bilo
 
Ne znam gde da pitam pa da probam ovde. Da li neko ima bure od laktofriza da proda? 250+ litara.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Напиње се стално а нема чврсте балеге,слабо једе.Кувамо сјеме лана али ништа.Третирали против глиста исто ништа.Сваки дан губи све више а нем да га продам у месо.Ветеринар сумња на запетљаност цријева.
 
Nazad
Vrh