Chat u govedarstvu

Jel ima neko da se bavi tovom, a da je u pdv-u? Interesuje me kako se resava papiroligija prilikom nabavke teladi, a kako prilikom prodaje grla?
 
Sta mislite moze li doci do prestanka otkupa mlijeka zbog Korona virusa, ako bude zarazenih medju radnicima u mljekarama, proizvodnja kod njih ce sigurno stati...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Nama je stao izvoz u Italiju, a tamo ide 450.000 litara dnevno.
Sad se nadamo, da naše mlekare zatvore uvoz iz Mađe, pa se nekako to skompenzira.
Prodavnice su ispljačkane. Svi navalili, prave zalihe.
 
Sta mislite moze li doci do prestanka otkupa mlijeka zbog Korona virusa, ako bude zarazenih medju radnicima u mljekarama, proizvodnja kod njih ce sigurno stati...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Ljudi,izgleda da je korona ušla i u naš forum.Po toj formuli koju si naveo bi moglo da se desi da se zatvore i mesarska,pekarska,tj.cela prehrambena industrija.Šta ćemo onda,jesti,piti.Najbolje da se od danas svi zabarikadiramo po kućama i 2 nedelje nigde ne mrdamo.Ali postoji mogućnost,kada izađemo da nam padne crep na glavu jer u zadnje vreme duvaju jaki vetrovi.Ovih dana dobijate informacije iz prve ruke kako se treba ponašati.Napolju nema virusa pa mogu da se igraju fudbalske utakmice a u halama ne može da se održe utakmice,koncerti-tu virus radi.Da zaključimo.Napolju nema zaraženih a unutra ima.Da li u ovome ima logike.U Grčkoj izgleda virus nema vremena da dođe jer se Grci bore protiv migranata.Kako sve ovo tumačiti je veliko znak pitanja.
 
Ako se secate ono tele sto sam uzeo i imali muku sa njim zbog napinjanja,jutros ga cale u stali pronasao uginulo,tj ugusio ga naduv,nije se napinjao mesec dana cak ni sinoc nismo primetili da se nadulo. Bas mu se nije dalo...
 
E jbg, steta...
Koliko se secam negde u februaru si izneo taj problem i rekao sam ti da ga se resis (zamenis) ako mozes ,ja nemam dobra iskustva sa nadunom teladi i ako pocne u prvih 20 dana posle kupovine zovem nakupca i menjam ga.
 
Jutros nam se otelila krava.Blizanci-oba muška.Drugo se nagutalo sluzi i uginulo a ispred mene pukao vodenjak od drugog i izvučeno za minut.Nismo dugo imali blizance pa mi nije baš najjasnije ali šta je tu je.
 
Nazad
Vrh