Chat u govedarstvu

Mene osemenjavanje, ispiranje, hormonske i vitaminske terapije koštaju samo koliko platim repromaterijal i seme.
Veterinara ne plaćam jer sve radim sam, koštala su me polaganja i usavršavanje ali to je sve ništa.Ultra zvuk planiram da kupim ali za sada se nisu sklopile kockice pa je na stend baju do daljnjeg.
 
Džaba mu ultrazvuk kad dvadeset prvi dan traži nanovo.Kad preskoči taj period i ja znam da je stelna .
 
Džaba mu ultrazvuk kad dvadeset prvi dan traži nanovo.Kad preskoči taj period i ja znam da je stelna .
Mnogo znači ultra zvuk.Za mesec dana znaš da li je steona.Opet je moraš pratiti jer može da pobaci posle 2,5 meseca.Možeš i da vidiš.Ako ne ponovo je pogleda.
 
Сам апарат није скуп већ сонда. Није иста за свиње и краве, да се неко не зезне. Код крава је правоугаоног облика и баца сноп под углом од 90° када се прегледа. Мора се баш нанишанити добро. Може за центиметар- два да се промаши.
 
To je baš umetnost.Mene moj učitelj naučio da potvrdim sa 2 meseca, ranije mogu da čačkam ali diram samo cervix.
 
Legenda je tada imala 37 godina staža isključivo na govedarstvu. Rezultate imao extra, sa jako malo utrošenih lekova. Pored mnogo dobrih rezultata proizveo 3 bika za VO centar Krnjača.
Jedina mana, radio isključivo bez širete.
 
U jee. 😱 Bez širete samo kada se teli, ubacuju tablete ili vadi loža jer se radi u određenim uslovima koji tako zahtevaju.Kod rada oko rektalnog dela nema te sile koja bi me naterala da gurnem ruku bez širete.
 
Za one koji ne znaju.Ne naplaćuje se program mera.Zato i pada neka rosuljaVelika pomoć države.
 
Ništa se ne naplaćuje što spada u program mera..Danas bili kod nas.Od kada je nisam pitao.
 
Nazad
Vrh