Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesmo, zajedno smo živeli. Jedina razlika je u matičnom broju a toga nema na saobraćajnoj. Inače što se tiče ostavina mislim da samo loši ljudi dozvole da odu na onaj svet a da za sobom ostave problem deobe... to se rešava (makar kod mene u familiji) dosta ranije, npr deda je dosta kupio i steko za života a da nebi greškom traktora nebi ni bilo ostavine, isto tako i otac imao je solidno nasledstvo i lepo je steko u životu a u katastru go ko pištolj... na vreme dao mojoj sestri šta je mislio a ostalo meni. Nevidim razlog zašto ljudi dočekaju duboku starost i nesrede deobne odnose nego ostavljaju potomcima razlog za svađu i mržnju...
 
Naravno ima nas raznih... drugar je podigo 1ha voćnjaka na očevoj zemlji, sadnice, ograda, bunari, akumulacija... kredit u firmi muka patnja... a onda jednom godišnje u voćnjak zaluta brat sa svojim klincom (uopše se nebavi zemljom, redovan godišnji...) i kaže vidi sine što imamo lep voćnjak... drugar puca od muke a matori neće da prepiše taj komad zemlje na njega, problem u najavi...
 
Svi ti problemi oko "diobe" nečega , porodični i slično , bilo zakonski , pravni , bilo kad je zakon nedorečen , nelogičan , bilo protivzakonito kad se radi , su dobri u nekom smislu , u smislu da je tako i zasluženo . treba toga u našem društvu i načinu života jer smo se zaokupili pogrešnim stvarima : umjesto stvaranja , udruživanja , poboljšanja postojećeg što imamo , mi smo se zaokupili dijelenjem postojećeg. Nadam se da razumijete otprilike o čemu pričam.
 
Jesmo, zajedno smo živeli. Jedina razlika je u matičnom broju a toga nema na saobraćajnoj. Inače što se tiče ostavina mislim da samo loši ljudi dozvole da odu na onaj svet a da za sobom ostave problem deobe... to se rešava (makar kod mene u familiji) dosta ranije, npr deda je dosta kupio i steko za života a da nebi greškom traktora nebi ni bilo ostavine, isto tako i otac imao je solidno nasledstvo i lepo je steko u životu a u katastru go ko pištolj... na vreme dao mojoj sestri šta je mislio a ostalo meni. Nevidim razlog zašto ljudi dočekaju duboku starost i nesrede deobne odnose nego ostavljaju potomcima razlog za svađu i mržnju...
Tvoje selo administrativno pripada NS-a, ali geografski "vinskom" Sremu, a znaš kako se u Sremu kaže :
*** Kad Sremac "progleda" ? ***
*** Kad mu umre bábó... ***
Tako da si ti i tvoji samo jedan izuzetak koji anulira Sremačko pravilo u nasleđivanju, priznajem, po meni, pozitivno...👋
 
код нас кажу син без мајке је сироче а без оца је газда не звучи лепо али има истине
 
Mi smo u selu pored imali kucu od babe i dede, to je islo na mog oca, ali je baba 1/12 (jednu dvanaestinu) prepisala iz samo njenih razloga stricu, a on ima novu kucu ova je stara iz vremena nemca. Posle oca, mi smo hteli tu kucu na prodamo a isao je deo na mene, sestru i daj deo strica. Stric nam pretio nece da proda kucu, kaze sentimentalno je vezan za nju, a obidje je ponekad i 40 god ne zivi tu, nego 2 ulice dalje. I mi smo 5 godina se sudili ne mozemo prodati kucu a trebaju nam pare meni za fakultet, i posle 5 god stric pristane da proda, i 2 nedelje pre suda umre. Onda se taj deo njegov delio na 2 brata moja, tj njegovu decu, i onda smo jos pola godine cekali da otkupimo taj deo od njih, koji je bio oko 500e, i prodali kucu. Sudili smo se preko 5 godina za 500e. Ovo moze da udje u rubriku verovali ili ne, nazalost pukli smo brdo para na advokata i ostale takse gluposti, jer nemas vezu da ti neko to sredi za 5 dana. 10 puta je falio neki papir i nesto itd, nebuloze.
 
Matiću,odeš u sud tj.tvoj otac,sa tom saobraćajnom od traktora što je na dedinom imenu i to prijaviš kao naknadno pronadjenu imovinu.Sud to rešava isti dan bez ikakve ostavinske rasprave pripisivanjem nasledniku sa najvećim delom (ako je tvoj otac bio jedini naslednik).Imao sam ove godine takav slučaj sa prikolicom pa znam.
 
Jesmo, zajedno smo živeli. Jedina razlika je u matičnom broju a toga nema na saobraćajnoj. Inače što se tiče ostavina mislim da samo loši ljudi dozvole da odu na onaj svet a da za sobom ostave problem deobe... to se rešava (makar kod mene u familiji) dosta ranije, npr deda je dosta kupio i steko za života a da nebi greškom traktora nebi ni bilo ostavine, isto tako i otac imao je solidno nasledstvo i lepo je steko u životu a u katastru go ko pištolj... na vreme dao mojoj sestri šta je mislio a ostalo meni. Nevidim razlog zašto ljudi dočekaju duboku starost i nesrede deobne odnose nego ostavljaju potomcima razlog za svađu i mržnju...
Yrlo jednostavno.Starijim ljudima je potrebna sigurnost.Pročitaj post posle tvog i sve ti govori.
 
Yrlo jednostavno.Starijim ljudima je potrebna sigurnost.Pročitaj post posle tvog i sve ti govori.
Ja sam majci poklonio jutro zemlje...
Verovali ili ne...
Baš zbog ovog što Zoran kaže, pošto je kuća moja, pa nek ima nešto i ona...Najeb'o sam samo na ostavini, sestra će tražiti tu njivu, moram nekako ubediti mamu da napiše testament..😉😉
Sad mi ona tu njivu daje u arendu da radim...😂😂😂
P.S. Sve po propisu, Ugovor, itd...
Ne uzima novce, samo Porez da plaćam...😆😆😆
Izgleda da ću ja, kao pola-pola, Sremac-Bosanđeros, "progledati" kad mi umre (puuu,puuu, daleko bilo) mama !!!! 😂😂😂😂
 
E ovi moji Bačvani ni ne gledaju dok im baba živ
Kasnije se sa 55_60 god kurče
Šali na stranu i ovi moji nazovi bosanci poprimaju taj mentalitet
Ma te stvari ne razumem uvek se drzim SLOGA KUĆU GRADI, kakve poglavice i ostali!!
Bitno je podeliti poslove i delatnosti i ponašati se odgovorno i domaćinski, neko je zreo sa 15 god a neko umre zelen!!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam majci poklonio jutro zemlje...
Verovali ili ne...
Baš zbog ovog što Zoran kaže, pošto je kuća moja, pa nek ima nešto i ona...Najeb'o sam samo na ostavini, sestra će tražiti tu njivu, moram nekako ubediti mamu da napiše testament..😉😉
Sad mi ona tu njivu daje u arendu da radim...😂😂😂
P.S. Sve po propisu, Ugovor, itd...
Ne uzima novce, samo Porez da plaćam...😆😆😆
Izgleda da ću ja, kao pola-pola, Sremac-Bosanđeros, "progledati" kad mi umre (puuu,puuu, daleko bilo) mama !!!! 😂😂😂😂
Najbolje je prepisati sa uključenim uživljenjem i problem rešen.
 
U tome i jeste fazon, bre...
Ja sam kupio zemlju, za moje novce, i ondak sam joj bukvalno dao, poklonio 1 jutro...
Ne razmišljajući šta će ona s njim, njena stvar, i da proda, njeno je, samo da bude mir u kući.....
Ne pitajte kako smo došli do toga da joj poklonim, u tom trenutku mi se to činilo odlična ideja, samo da ne bude svađe...
Njeno je već par godina, a kako vreme odmiče, mislim se šta ću kad umre, jer imam i setru i zeta, jel'te...
Najmanje mi treba suvlasnik, i to još koji nije dao ni jednu ćoravu deutsche mark-u za to...
 
Najbolje je dok su zivi, pa cija god da je zemlja.
Najbolje je ali u većini slučajeva te osobe koje su tako uradile imaju problema sa naslednicima.Zaborave da su dobili i smatraju da im je to pravo Bogom dano.Samim tim što dobiju imovinu ljudski bi bilo i da se pobrinu za tog u starosti,od kog su nasledili a ne samo ga jednostavno otkačiti.U mnogim slučajevima se ta nasledstva prodaju,
I dalje tvrdim da je najbolji poklon sa uživljenjem gde naslednici mogu da koriste nasleđe ali ne i da ga prodaju.
 
Mogu da ga prodaju! Samo novi kupac ne može da koristi zemlju dok je plodouživalac živ. Sad, druga je stvar da li će neko nešto kupiti sada a koristiti za ko zna koliko godina, ali teorijski može da se proda...
 
Ne teorijski vec se uveliko prodaju nekretnine tako, pogotovo stanovi,tzv. neuseljivi stanovi.Moze i njiva da se obradjuje ali ako se ploduzivalac pozove na svoje pravo onda mora da mu se nadoknadi to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh