Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kad cujem kad se hvale autoputevima koje sad zapocinju, muka me uhvati
opet silni krediti i pljacka drzave dupliranim cenama radova
Sjebace ovaj narod, prezaduziti drzavu, sta ce biti sa nasom buducnoscu i decom Bog sveti zna
 
Normalna stvar je npr. da kupi seljak nov traktor...
ali ako ce da proda zemlju ili zaduzi se kod zelenasa da bi ga kupio
onda je bolje da vozi stari, po mom shvatnju
tako je i sa ovom drzavom
 
Dok ti i to ne ogranice zbog emisionih gasova od 2021. Mozda im je cilj da tako sto pre oteraju ljude sa zemlje (nemas traktor, ne mozes da obradjujes zemlju) kako bi je dali migrantima. I kako bi im dali posle i nove traktore naravno.
Slicno kao kada roditeljima uzmu dete jer nema para da ga lepo hrani, pa ga daju u hraniteljsku porodicu a toj porodici doturaju 40.000 din jer gaji to dete. Da Bog mili sacuva..
 
Mi jedini to gradimo bez kredita. Kod nas država ustupi zemljište, “investitori” naprave generatore
malo svojim parama, malo subvencije iz budžeta. Onda podignu 3m ograde, postave security i to bude njihova teritorija. Pa kad predsednik dođe na ceremoniju otvaranja, mora da ide pešice do ograde da objasni novinarima zašto oni ne mogu da uđu unutar ograđene zemlje. I tek onda kreće igranka sa 3x skupljom strujom iz zelenih generatora. Mora skuplje jer je vetar skup a džepovi duboki :)
 
Od svih obnovljivih izvora vetar je ubedljivo najgori. Vetrenjace su jako skupe, imaju relativno kratak zivotni vek od 20 do max 25 godina, cesto se kvare, a da uvreda bude veca kad se sve sabere rade punom snagom tek 15ak % vremena. Ako je vetar preslab ne rade, ako je vetar prejak opet ne smeju da rade.
Solar je tu i tamo - relativno jeftin (ali i dalje znacajno skuplje od iste kolicine energije iz termo ili nuklearne elektrane), ima solidan zivotni vek, nema pokretnih delova pa se ne kvari. Ali opet se javlja problem sto nije uvek dostupan. Trenutno ne postoje prakticne baterije koje to mogu da rese. Pa onda elektrane na gas moraju da se vrte "na leru" non stop kako bi odmah mogle da popune rupu kada sunce zadje iza oblaka. U nekim delovima sveta reverziblne hidro elektrane resavaju taj problem ali opet to ne moze svuda jer nema pogodnih lokacija.

Ako je stvarno neophodno smanjiti CO2 (ja sam skeptican) jedini trenutno dostupan nacin koji provereno funkcionise su nuklearne elektrane...
 
Što se tiče ostavljine imam problem sa jednim traktorom koji je na pokojnom dedi.Nakon dedine smrti podneli smo zahtev za ostavljinski postupak kako bi preveli traktor ali su nas odbili uz obrazloženje da deda nije imao nikakve nekretnine na sebi za svog života.Ponovo sam podneo zahtev ali nema nikakvog odgovora već skoro 2 godine pa mi se čini da od toga nema ništa.
 
Ko ima pravo da nekome ukine pravo na nasledjivanje i imovinu, nema niko. Ako je traktor u ovom slučaju na pokojnom dedi bio, a Vi ste naslednici nevidim problem.
Pokretna imovina je posle smrti vlasnika pronadjena naknadno, a Vi kao naslednici imate pravo na istu.
 
Poslednja izmena:
Ako je stvarno neophodno smanjiti CO2 (ja sam skeptican) jedini trenutno dostupan nacin koji provereno funkcionise su nuklearne elektrane...

Tačno je da je nuklearna energija najpraktičnija, ali ne ova postojeća po principu fisije, koja je kao što znate, veoma opasna tehnologija već enrgija iz fuzije koja je u ogromnoj prednosti po mnogo aspekata.
Ali moćnicima ne odgovara za sada da se ova tehnologija razvija iz mnogo razloga, jer bi to pre svega dovelo do jeftine, dostupne i praktično neiscrpne energije. To naravno, nije komercijalno, itd, itd..
 
Znaci Maticu ides u sud trazis br. Predmeta o nasledjivanju i ponovo pokrenes ostavi nski postupak ali da imas dokaz da je deda vlasnik traktora, ili neko resenje gde on nasledjuje traktor, saobracajna itd...
 
Ili da ga ostavi dedi u čast na njegovom imenu ,kolega vozi traktor u selu gde se svi poznaju i verovatno mu niko nepravi problem,više puta je dokazivao u praksi da mi ne možemo ispuniti sva pravila jer stalno stižu nova :ppozdrav:
 
To je tačno i jesmo mi naslednici ali smo odbijeni.Izgleda da traktor ne spada u nekretninu.
Ne spada u nekretnine ali spada u nasledstvo.I računi u banci ni su nekretnine.Sada ti to rade notari i odeš i objasniš im problem.Traktor bi trebao nekom od tvojih roditelja da pripadne ako deda nije napisao oporuku.Deliće se na koliko naslednika ima a vi se posle dogovarate dalje.Imaš pravo sigurno.Možda će biti i u nadležnosti suda što zavisi kada je deda preminuo.
 
Ako si im pri prvom pozivu dostavio dokaz da je traktor u vlasnistvu pokojnika onda nema osnova za izostavljanje iz ostavinskog postupka, ako nisi onda sud nije nista pogresno uradio jer po zakonu naslednici su duzni da obaveste sud sta je sve nilo u vlasnistvu preminulog.

Ako niste dali sudu na uvid dokaz o vlasnistvu, onda odes kod notara i pokrenes zaseban ostavinski postupak za traktor.Po autonatizmu se za podelu uzima predhodni ostavisnki postupak, tj kako je podeljeno u tom postupku ukoliko postoji slaganje naslednika.Ako ne onda se odredjeni naslednici mogu odreci u korist nekog drugog.

Kako uopste registrujete taj traktor ili je trajno registrovan?
 
Ne spada u nekretnine ali spada u nasledstvo.I računi u banci ni su nekretnine.Sada ti to rade notari i odeš i objasniš im problem.Traktor bi trebao nekom od tvojih roditelja da pripadne ako deda nije napisao oporuku.Deliće se na koliko naslednika ima a vi se posle dogovarate dalje.Imaš pravo sigurno.Možda će biti i u nadležnosti suda što zavisi kada je deda preminuo.



Moj slučaj... 96te kupim novi traktor 539, narednih dana imao puno obaveza i reko dedi idi ti registruj traktor... dam mu račun na moje ime i moje papire, igrom slučaja nosim dedino ime i prezime naravno... Verovatno tada u sup-u nije mogao da reši bez mene i oni registruju traktor na dedu, a da mi to nismo znali... 20 i kusur godina ja produžavam registraciju "mog" traktora. (inače sam sa dedom bio u ekstra odnosima, mnogo godina pre smti je svu svoju imovinu prepisao na moga oca a ovaj kasnije na mene,...) na žalost u januaru ove godine deda umre i ode (moj) traktor na ostavinsku... sreća pa su tetke i braća od pok. strica razumni i znaju či je traktor inače bi ostao bez njega... e sad na ostavini traktor nemože da ide na mene nego su se tetke i braća "odrekli" u korist mog oca pa će on sad da prepiše traktor na mene... i tako ću dobiti svoj traktor (naravno papirološki) jer je fizički celo vreme kod mene.
 
Moj slučaj... 96te kupim novi traktor 539, narednih dana imao puno obaveza i reko dedi idi ti registruj traktor... dam mu račun na moje ime i moje papire, igrom slučaja nosim dedino ime i prezime naravno... Verovatno tada u sup-u nije mogao da reši bez mene i oni registruju traktor na dedu, a da mi to nismo znali... 20 i kusur godina ja produžavam registraciju "mog" traktora. (inače sam sa dedom bio u ekstra odnosima, mnogo godina pre smti je svu svoju imovinu prepisao na moga oca a ovaj kasnije na mene,...) na žalost u januaru ove godine deda umre i ode (moj) traktor na ostavinsku... sreća pa su tetke i braća od pok. strica razumni i znaju či je traktor inače bi ostao bez njega... e sad na ostavini traktor nemože da ide na mene nego su se tetke i braća "odrekli" u korist mog oca pa će on sad da prepiše traktor na mene... i tako ću dobiti svoj traktor (naravno papirološki) jer je fizički celo vreme kod mene.
Jeste li bili na istoj adresi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh