Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa ovcama tako i treba postupati!!! Prvo im napumpas glavu sa cenom od 27 din da bi potom izasao sa cenom od 35 din pa kad im das jos 2 - 3 din na to, ko slag na torti i svi radosni i veseli sto nije ipak bila cena od 27 din!!! A na tih 38 din. sa prinosom od 1000 kg/kj ili manje ostaje nama sipak a njima od dila sa Viktorijom taman da nam isteraju oci sa subvencijama i za neke nove glasove od nekih drugih novih maloumnika!!!
 
Ljudi pa sta je sa vama. Socijalni mir se čuva tako sto imate prodavnice pune jeftine hrane gde su osnovne sirovine tih namirnica kukuruz, soja, pšenica, pirinac i možda još po nešto. Samo u Bg živi gotovo 1/3 stanovnika, a gde su ostali gradovi.poljoprivredno stanovništvo ne čini ni 1/5 od ukupnog broja. Nemoj te biti naivni i vjerovati kako je njima draža ta 1/5 od 4/5 koje živi u gradu.
Nemaju ama bas ni jedan razlog da plate skuplje nego gmo soju i ja ih podržavam 100 %, cak sta više ja ni toliko ne bih platio.
 
E drugovi težaci , nebi reko da je tako . Još bi bolje bilo da je cijena "politička" bilo bi kolko-tolko šanse da se promijeni . Malo više sile , protesta i lobiranja i bilo bi bolje . Ovo je ipak globalni uticaj koji nema milosti i ne zanima ga dal je nama slabo rodilo ili ne .
Regija je ipak vezana najviše za Azijske i Evroazijske situacije . Trenutni pad i destabilizacija ili bolje rečeno neizvjesnost cijena je ovog puta najviše izazvana "Azijskim faktorima " u stvari oni su svjetski ali najviše kreću iz Azije ovog puta .
Prvi faktor je veliki krah Azijske privrede tj Kine najviše , pokrenut devalvacijom njihove valute itd , drugi faktor je posledica ostalih a to je pad berzi a posebno cijena sirovina , samim tim sledeći bitan faktor pad cijena nafte , pad vrijednosti Turske Lire itekako bitan faktor pogotovo za zamrzavanje ugovora sa izvozom za Tursku , pad cijena pšenice ovih dana a jedan od najvećih razloga damping cijene Ruske pšenice , pšenica vuče ostale žitarice . Viktorija to vidi bolje nego mi a više vole sebe nego nas . Ja vidim to tako , da je to surova stvarnost , da trebamo čekati ako ikako možemo , i da smo najebali to je isto jasno.
 
40 odsto akcija viktorije ima Evropska banka za obnovu i razvoj, ili ti EBRD. Mislite o tome. Laku noć.
Isti slucaj je sa svim ostalim velikanima koji su sada postene gazde drzavne imovine da ih ne nabrajam, da im narod to ne bi slucajno oteo morali su da se zastite i odreknu jednog dela te imovine prodajuci je povoljno ebrd svetskim gazdama koji aminuju svaku nasu vladu. Na nasu zalost lukavi su previse i crno nam se pise to je zakljucak
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh