Chat 16

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gledao sam emisiju Tisina o tragediji u Duboni i Malom orasju pobijeno deci samo mi jedno pitanje u glavi koliko robije zasluzuju oni koji su zataskavali prethodna nedela ubice, sklanjali dosije itd. Kroz celu emisiju provlači se pitanje koliko treba kazniti ubicu i roditelje al niko ne spominje kolika kazna treba da zadesi osobe na polozaju u policiji i tuzilistvu koji su pokrivali prethodna ne dela koje je taj decko napravio i nije sklonjen na vreme nego je ostao na slobodi i pobio toliku decu, koja kazna treba za te sluzbenike zasto se ne ide i u tom pravcu jer sutra se moze dogoditi i u mom selu gde ce na igralištu biti moja deca.
 
Imam osećaj da je jedan broj tih stranaka, ovih malih osnovanih pre mesec dana, tu samo da bi uzeli ove pare namenjene iz budžeta za kampanju.
Moguce ali da ima drzave zaglabili bi robiju zato sto se svaki dinar koji da drzava se mora preko racuna opravdati . Nisu to neke ogromne pare . Mislim nesto preko 100.000 e se dobija . Ali ajde ti napravi stranku ili pokret i pronaj da skupis 10.000 potpisa potrebnih za izlazak na izbore .
 
Razmišljao sam i na tu temu. Dobijem te pare, kupim novi JD traktor i sa jednom fakturom opravdam sve dobijene pare.
Obrazloženje: stranka u svom imenu ima pojam "poljoprivreda" i sa traktorom se obilaze mesta i gradovi u predizbornoj kampanji sa gorivom po 179 dinara na agro karticu. Osvojim 0,001% biračkog tela i više sreće u novom ci(r)klusu. :ideja:
 
Зар нема мало јачи проценат освојених гласова? Да не буде мање од скупљених гласова за листу.
 
Razmišljao sam i na tu temu. Dobijem te pare, kupim novi JD traktor i sa jednom fakturom opravdam sve dobijene pare.
Obrazloženje: stranka u svom imenu ima pojam "poljoprivreda" i sa traktorom se obilaze mesta i gradovi u predizbornoj kampanji sa gorivom po 179 dinara na agro karticu. Osvojim 0,001% biračkog tela i više sreće u novom ci(r)klusu. :ideja:
Dobiješ od Vučka što ti fali do 3%.
 
Otprilike tako. Kod nas SNS od svojih clanova skuplja potpise za Jeremica i ko zna jos za koga. Para vrti gde burgija nece.
 
Ртс-1 реч на реч. Каже треба помоћи пољопривреднике како би обезбедили храну по прихватљивим ценама. Оооо како се ови добро зезају...
 
rusi imaju samo jedan plan za ukrajince: genocid.
Zato se ukrajinci bore i zato ce pobediti, jer ako prestanu pobice ih rusi

only-one-plan-for-Ukraine-genocide.png



 
Poslednja izmena:
trtmrt
ne preteruj
Čak ni po zvaničnim ukrajnskim podacima broj civilnih žrtava sa ovakvim intezitetom borbi i za skoro dve godine je mizeran.
 
Да су хтели да их побију бацили би нуклеарку и нико не би смео да се буни.
Друга ствар је шта би урадили с тим народом када би их заузели? А да хоће заузели би их за месец дана. Ко би хранио толики народ?
И ништа не би урадили на глобалном нивоу. А Русима је важније да се договоре са западом да склоне ракете и да се ракете постављају што даље од будуће територије Русије. А следећа Украјина ако уопште буде постојала таква Украјина неће имати наоружање ни ракете а неће бити члан Нато-а. А можда се неће никада помињати име Украјина ни украјинска нација ако је икада и постојала.
Не разумемо ми Русе јер они размишљају много даље него што ми уопште можемо да замислимо.

И боље да престанемо да навијамо за било кога... ни за пропали, дегенерисани запад а ни за Русе који исто тако траже да им се љуби рука и скути.
 
Bla-bla-bla ali kako god se okrenemo rusi su sjajnii bajni😂
I to sto kazes, sta ce rusima Ukrajna a treba ih hraniti 😂 oni medju najvecim izvoznicima u svetu uljarica i zitarica a rusi ih treba hraniti😂 dok pola tog ruskog naroda u jbnm sibiru nema sta jesti.
Ali bla-bla-bla pa iako sam se usrao moje govno ne smrdi!
Takve nebuloze samo na Happy-u se mogu cuti!
 
Poslednja izmena:
trtmrt
ne preteruj
Čak ni po zvaničnim ukrajnskim podacima broj civilnih žrtava sa ovakvim intezitetom borbi i za skoro dve godine je mizeran.
Civilnih jeste malo , takav je rat ,specefican . Bilo bi puno vise da nisu Ukrajinci dobili napredne pvo oruzje . Evo danas je bio jaci raketni napad na Kijev i bukvalno skoro sve rakete su presretnute pa je ipak bilo par zrtava . Zato su zrtve vojnika ogromne , pogotovo na Ruskoj strani . Samo sto to njega ne tangira mnogo , samo se popunjava . Cest slucaj je da se mrtvi ni ne kupe . Danas izmedju ostalog ponovni snimak dronom nakon par dana nisu pokupljeni mrtvi vojjici , gomila , u krugu od par stotina metara brojao sam al odusto . 50 do 100 jadnika u par stotina metar kod Advivke . Kako se uspijeva prokriti toliki broj zrtava nije mi jasno
 
Људи, има ли неко искуства са оним електронским вагама које мере 200-300-400 кила, оне што имају платформу, некакву цев која из ње иде навише, на чијем крају је кутија са дисплејем и којекаквим дугмадима? Постоје ту неке батерије, пуњачи или како већ ради сва та електроника у ваги. Из праксе вас који имате искуства са њима, шта би требао да гледам да таква вага има, а шта да избегавам?
Prvo sta hoces da mjeris. Ove kineske jeftinije imaju jedan sensor koji je na sredini i vecinom nemaju problema da mjere do 150kg , platforma je relativno mala zbog jednog sensora.

stvar se mjenja diametralno kod ovih sto imaju 4 takva sensora , kod njih svaki sensor ima max koji mjeri , ako je platforma jako velika onda vecinom idu max 100%(120%) koliko mjeri jedan sensor jer sva tezina moze doci u cosak i da mjeri samo jedan , na sredini ako se mjeri onda mogu bez problema i 4x100% od tezine koju mjeri jedan sensor. Ako jedan mjeri 500kg , onda na sredini nemaju problema ni sa 2T , ali ako im na cosak dodje 2t moze da osteti sensor.

Prica je malo dulja ali ove jeftine kineske imaju najnizu tocnost mjerenja , za kucne potrebe je to ok.
Postoje kineske i sa vecom preciznosti ali te se ne prodaju na pijacama , trgovinama itd. vec ovi sto se bave prodajom samo toga , ali su normalno skuplje.


Za mjerenje stoke odnosto tezine koja se pomice imaju kinezi elektroniku ali je normalno skuplja, sensori su tu ne bitni , znaci isto preciznija i skuplja.

Da pojednostavimo ako pitas za one pijacne sa platformom i mogu da se preklope , sasvim ok , nije za trgovine gdje trebaju certifikati, dolaze sa olovnim gel akumulatorom i dok akumulator radi vecinom i one rade , ili dok ne razbijes displej ,akumulator se mjenja, rade i na struju i pune akumulator. Djelova ima na aliexpresu za njih ali mislim da popravak nije isplativ.

Tipa ovakvih
https://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/metalna-digitalna-elektronicka-vaga-100-kg-oglas-41703682

Po meni ovakva kranska 500kg su best baj za svinjokolje i ostale dodgadjaje , ali imaju nedostatak mjere samo sto se moze objesiti na kuku
ima akumulator unutra koji se puni , ima adapter , precizna je

Za kranske , ova od 500kg nece da mjeri ispod 1 ili 2kg, ne pokazuje tezinu i rezolucija je 200gr
Ako je kranska od 1 tone , rezolucija je 0,5kg i mislim min nekoliko kg tezine.
Nece da mjeri ako se stavi ta min tezina ako je veca ona pocne pokazivati u rezolicu od 200gr , da ne bude zabune.

Normalno i za platformske sto vecu tezinu mjere manja je rezolucija vage.
 
Poslednja izmena:
Civilnih jeste malo , takav je rat ,specefican . Bilo bi puno vise da nisu Ukrajinci dobili napredne pvo oruzje . Evo danas je bio jaci raketni napad na Kijev i bukvalno skoro sve rakete su presretnute pa je ipak bilo par zrtava . Zato su zrtve vojnika ogromne , pogotovo na Ruskoj strani . Samo sto to njega ne tangira mnogo , samo se popunjava . Cest slucaj je da se mrtvi ni ne kupe . Danas izmedju ostalog ponovni snimak dronom nakon par dana nisu pokupljeni mrtvi vojjici , gomila , u krugu od par stotina metara brojao sam al odusto . 50 do 100 jadnika u par stotina metar kod Advivke . Kako se uspijeva prokriti toliki broj zrtava nije mi jasno
Pre svega ti ne smes da citas i da gledas takve informacije, sve su to lazi koje servira zapad😀
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh