Chat 14

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Момо, али има нешто те гљивице испуштају а то су за нас токсини. Изазивају јаке алергијске реакције удисањем или додиром. Поред очигледне користи код производње антибиотика могу далеко више потенцијалних проблема да направе животној средини за људе.
Само као што професор рече треба времена.
 
Pa reče da mu treba za dogrevanje a ne da je osnova grejanja, to je prevelik kalorifer za toliku prostoriju pogotovu kad se napuni ljudima
 
Момо, али има нешто те гљивице испуштају а то су за нас токсини. Изазивају јаке алергијске реакције удисањем или додиром. Поред очигледне користи код производње антибиотика могу далеко више потенцијалних проблема да направе животној средини за људе.
Само као што професор рече треба времена.
Ja sam bez da sam citao o tome nesto razmisljao.. tema je zanimljiva
 
15kw je ozbiljna zverka 😳
To kad bih ubacio, napravio bih saunu
Sad mi je par njih reklo da se ne plasim plinskog topa. E sad *ebi me vise ako znam sta cu i kako cu
 
Да ли је неко гледао прву епизоду серије the last of us?
Приметио да су је најавили и "фабула радње" ме је заинтригирала. Јеси ли гледао? Вреди ли да се почне са праћењем?

Него, шта сам 'тео да поменем, а што ми је вечерас упало у очи... Набасао сам на "твит" налог неке Украјинке која живи у Србији, а који се тиче да она тражи да ако неко препозна неке наше ликове који су отишли у Донбас као добровољци, да јој се јави, па да она то пренесе у Украјину. А поред тог "твита" погледао сам остатак њених "твитова" - ни такта, ни мозга, ни устручавања. Прелистајте, не било вам тешко: https://twitter.com/omojblog
 
Играо сам игру кад је изашла, први део који серија описује. Прва епизода траје скоро 90 минута. Открива онолико колико треба да опет чекаш другу епизоду. Није као walking dead где долази до пандемије као гром из ведра неба. Тек сада колико пратим биће посебна серија која ће повезати нелогичности (барем се тако надам).
 
OKет ондаК - посветићу серији пажњу... још ако је не растегну пошто-пото...

А у игре се не дознајем, тј. баш их не играм, па ово (серија) може да ми буде нешто потпуно ново.
 
Да би сад играо треба ти пс 4 или неки много добар рачунар од 700+ евра. Поготово што сад све старо излази ремастеризовано.
 
Приметио да су је најавили и "фабула радње" ме је заинтригирала. Јеси ли гледао? Вреди ли да се почне са праћењем?

Него, шта сам 'тео да поменем, а што ми је вечерас упало у очи... Набасао сам на "твит" налог неке Украјинке која живи у Србији, а који се тиче да она тражи да ако неко препозна неке наше ликове који су отишли у Донбас као добровољци, да јој се јави, па да она то пренесе у Украјину. А поред тог "твита" погледао сам остатак њених "твитова" - ни такта, ни мозга, ни устручавања. Прелистајте, не било вам тешко: https://twitter.com/omojblog
Potpuno legalno trazi podatke o nelegalnim radnjama .
Hvala na linku , izgleda osoba sa mozgom i taktom. Malo nepravilnosti u prevodu , vjerovatno automatskom..
 
И опет не спомињу се ун и мировне снаге. Момо, не веровати ни једнима ваљда смо толико научили до сада.
 
Potpuno legalno trazi podatke o nelegalnim radnjama .
Hvala na linku , izgleda osoba sa mozgom i taktom. Malo nepravilnosti u prevodu , vjerovatno automatskom..
Вероватно ниси имао времена да прелисташ и остале "твитове" са њеног налога или чак ниси препознао њено испољавање шовинизма или чак расизма, ако то тако може да се назове. Да се то њено писање стави у контекст односа некога ко се не зову Украјинци и Руси, да тако напише нешто наше локално, о односу рецимо Срба и Хрвата, Бошњака и било кога другог, била би напљувана само тако од тебе, мене и већине нас. Ако сам ниси приметио то о чему пишем, неће ми бити мрско да ти малчице пречешљам њене "твитове" и издвојим ти то што је прошло поред тебе, а није ти задржано пажњу.
 
Odlaziti u stranu vojnu ili paravojnu organizaciju zna se radi cega je krivicno djelo i u bh i u srb. U vezi toga je prvi twit koji ti smeta koji si stavio .
Sta je tu cudno sto se neko tako izrazava kod koga ginu sugradjani svaki dan.
To je npr kad bi se zaratilo na kosovu sa albanijom pa neko iz bh otiso da ratuje na strani albanaca , a ti ili ja napisao protiv toga , pa nekome smeta to pisanje .To je kazneno djelo sa kaznom zatvora do 10g.
Ici u drugu drzavu pa jos u formaciju trece drzave koja je tu dosla pa neko pise protiv toga pa ga proglasiti ludim? Zapitaj se
 
Ај' поново да ти напишем - прелистај барем десетак њених ранијих постова и тек тада дај свој суд.

Једна од реченица у тим "твитовима" је типа "сви Кацапи морају да горе у паклу".

Кацап је турски надимак за Русе који потиче из старих времена, док су ратовали са њима, а наоружани били бердишима, некаквим хелебардама, којима су Турцима личили на месарске (касапске) секире и по томе их назвали - касапи илити како кажу, кацапи. Том надимку су Украјинци дали пежоративан контекст.

Дакле, речи те Украјинке на шевенингенски језик се преводе као "све чеде/ујке/балије морају да горе у паклу". Ја сам сигуран да свако од нас, са било које стране долазио и са које било стране би дошла нека таква изјава, реаговао најблаже са "Ало, весељак, смањи доживљај!", а најчешће и доста оштрије. Ако нешто такво како напише весела Украјинка ја не бих толерисао ни онима који су, назови, са наше стране, нећу то толерисати ни њој.
 
Ma aj pisi sta oces . Neznam sto uopste odgovaram. Napisi onda i njoj , znam ja o cemu se radi , o pristranosti i ogranicenosti. Kao citiro bi ovde i putinovca koji pise protiv ukrajinaca . Kako nisi dosad u negativnom nijednom.
Ovde doso neki iz avganistana i odsjeko glavu zarobljenom mom komsiji , pa sad da ja napisem tamo njima nesto protiv toga pa me kritikujes.
 
Могао сам да ти поменем случај од јесенас неког новинара из Русије, Антона Красовског, који је у једном интервјуу, сећајући се своји искустава са некаквог летњег кампа из западне Украјине, у коме је био током детињста, где су му тамошња деца говорила са су их окупирали "москаљи" (Руси) и да би без њих они живели као у Француској, на шта је он у интервју одговорио да такве треба да бацају у брзу воду или затворе у дрвену бараку и спале. Није прошло ни пола дана од када је објављен тај интервју, а тај Красовски је добио моментални отказ, читава руска јавност га је испљувала, а руски Истражни комитет (тужилаштво) се позабавило тиме да ли у тим његовим речима има места за позивање на кривичну одговорност. Није типу помогло ни то што се јавно извињавао, уверавао да га нису добро разумели и као се све већ вадио. Укратко - такво нешто код руске јавности није прошло, а тип је прокажен и заувек уклоњен из јавног живота.

Ето, ја у својој ограничености знам за такве случајеве и реакције на свакој од страна, па ми не замери што сам пристрасан, као што не замерам ни ја теби што си због своје неограничености непристрасан. ;)


.
 
Нисам, јер је то његово, лика који може само да прди пи медијима или Интернету, лудило било осуђено на одма', што се не дешава на украјинској страни, када нпр. начелник санитетске управе украјинске армије, не неки вајни новинар или блогер, летос изјави да ће они кастрирати све руске заробљенике, да се не размножавају. И због таквих "случајева" ја и не гледам обе сукобљене стране једнако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh