Chat 12

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Лагана ватра и чекање да супротна страна повуче прва потез да би имао оправдање. Ми то не знамо али сигурно је било весело у обавештајним круговима са потурањем информација. Годинама уназад су биле војне вежбе час на далеком истоку а час на граници са европом. Ето баш се потрефило ове године...
Једно су информације за медије а потпуно друго шта они у четири ока причају.
 
Nemam nikakvu . Proso sam rat i znam sta je . Zao mi naroda i vojnika . A kgbovac da ispuni zivotni san sazvao generalstab 22.2.2022 u 22.22 da pocne svoju igru risiko.
 
То се зове фртаљ четврте гардијске тенковске Кантемировске дивизије. ;)
Znači da nisu svi prošli ili se kasno uključio u program.
Ja lično mislim da tu ne sme i neće biti većoh vojnih sukoba.NATO će se mešati kao i Rusi što su se mešali kod bombardovanja 99-e.Krenula Ruska flota pa stala.I Rusi već 2 decenije podržavaju rezoluciju 1244,samo nikad da se sprovede u delo.A drugo Ukrajina je postala raspadom SSSR.A treće,pretežno su pravoslavci.Tako da je struja protiv Rusije mala i može samo da potprckava dok veliki tata ne lupi šakom o sto.
 
Како ја видим, већих сукоб, оно да се деру недељама, неће бити јер у тој Украјини постоји нешто попут код нас у Црној Гори. Имаш тамо колико већ Руса, имаш Украјинце који су "варијација на тему Руса" која је уједно и најлабавијег индентитета и гласну радикалну екипу која свој идентитет гради на анимозитету према Русима. За кој очин би се неки Одесит, Харковчан или Запорожац брецао на руског војника који би евентуално појавио у његовој улици? Ако то и не буде рачунао у ослобођење, оно сигурно неће да сматра у окупацију. И ови удару Руса на војне циљеве по Украјини су ми изненађење, али опет сматрам да осим тога даље неће ићи. Мислим, слушајући екипу тих украјинских шовиниста, могу свашта од њих да очекује, али се надам да имају мозгда да схвате да та прича коју гурају јако практично од распада СССР, неће моћи да прође без последица по њих.

И није Зоки руска флота 99-те кренула нигде, већ се у Јадрану смуцао један извиђачки брод "Лиман". Да л' смо ми имали неке вајде (информативне) од њега, не знам.

И није Украјина баш настала распадом СССР-а, већ раније, када је вазда нешто добијала у мираз - почевши од от некакве Гетманшчине, коју Украјинци помињу, која је била тек мали део ове данашње, руски цар им је "препис'о" Кијевску, Черниговску и Харковску губернију, па је било шибања са Пољацима, од којих је освојен запад данашње Украјине, па су се шибали са Мађарима, чак и са Румунима за Бесарабију, чији је део декретом припао Украјини и на крају Крим 54. године.

А сад, то што су два народа оба православни може и да не зтначи ништа - ето случај нас и Бугара. Није нам нешто помогло.
 
Mozda je rjesenje da Ukrajinci izadju iz Ukrajine i ostave Rusima ? Mozda je to najpravednije rjesenje ? Ja jedino tako mogu da izokrenem i prihvatim pricu jednostavnu koju mnogi kroz pristrasne naocale vide .
 
Možda bolje da rusi građani ukrajine izađu iz ukrajine i da tu kasnije dođu ameri i postave demokratiju i naoružanje..
To je, naravno, sasvim opravdano da bi se efikasnije kontrolisala problematična demokratija u rusiji..
Otprilike kako su hrvati uradili olujom srbima iz hrvatske..
 
Poslednja izmena:
Sve je politika.Neka Amerikanka je vrlo jednostavno objasnila,Bajden je mogao sve rešiti da je rekao da Ukrajina nikada neće biti primljena u NATO. Međutim to se nije desilo.Sad im đavo kriv.
 
@saric
Koliko se sećam i ti si bio u ratu da zaštitiš sebe i porodicu da ne prođeš kao rusi u ukrajini ili srbi u hrvatskoj.
Čini mi se da se nisi borio za suverenitet B&H..
Da i ja i tata. Umalo uzalud . 2 dana je bilo u pitanju , mama i sestra spremile traktor i prikolicu. Da nisu ameri zakljucali one ludake u dejtonu i primorali da potpisu sad bi ja bio negdje oko Surcina ili slicno vozio neciji traktor il radio nedje na bausteli .Jedni planirali da ja isceram muslimane iz Bihaca a njihovi rijesili da isceraju mene iz banja luke . Moj mirosti.
 
Како ја видим, већих сукоб, оно да се деру недељама, неће бити јер у тој Украјини постоји нешто попут код нас у Црној Гори. Имаш тамо колико већ Руса, имаш Украјинце који су "варијација на тему Руса" која је уједно и најлабавијег индентитета и гласну радикалну екипу која свој идентитет гради на анимозитету према Русима. За кој очин би се неки Одесит, Харковчан или Запорожац брецао на руског војника који би евентуално појавио у његовој улици? Ако то и не буде рачунао у ослобођење, оно сигурно неће да сматра у окупацију. И ови удару Руса на војне циљеве по Украјини су ми изненађење, али опет сматрам да осим тога даље неће ићи. Мислим, слушајући екипу тих украјинских шовиниста, могу свашта од њих да очекује, али се надам да имају мозгда да схвате да та прича коју гурају јако практично од распада СССР, неће моћи да прође без последица по њих.

И није Зоки руска флота 99-те кренула нигде, већ се у Јадрану смуцао један извиђачки брод "Лиман". Да л' смо ми имали неке вајде (информативне) од њега, не знам.

И није Украјина баш настала распадом СССР-а, већ раније, када је вазда нешто добијала у мираз - почевши од от некакве Гетманшчине, коју Украјинци помињу, која је била тек мали део ове данашње, руски цар им је "препис'о" Кијевску, Черниговску и Харковску губернију, па је било шибања са Пољацима, од којих је освојен запад данашње Украјине, па су се шибали са Мађарима, чак и са Румунима за Бесарабију, чији је део декретом припао Украјини и на крају Крим 54. године.

А сад, то што су два народа оба православни може и да не зтначи ништа - ето случај нас и Бугара. Није нам нешто помогло.
Nema to veze s Bugarima.Tačno si napisao u prvoj rečenici,poput Crne Gore.Mi i Bugari smo samo pravoslavci a u Ukrajini su i pravoslavci i Rusi.
Istina je da se ruska flota šetala po Crnom moru 99-e što i NATO sad to isto radi.
Ukrajina kao država postoji od 1991.Verujem da ne treba tebi pričati da smo mi bili poligon za raspad SSSR.Postoji tu neka istorija ali je sve uglavnom vezano za Rusiju-prvo Carsku a potom SSSR.
 
Mozda je rjesenje da Ukrajinci izadju iz Ukrajine i ostave Rusima ? Mozda je to najpravednije rjesenje ? Ja jedino tako mogu da izokrenem i prihvatim pricu jednostavnu koju mnogi kroz pristrasne naocale vide .
Kako da izađu.Pa njima nisu neprijatelji Rusi nego šaka jada koju gura zapad.Vreme će sve pokazati.Nešto drugo se vrti iza svega ovoga ali će morati proći vreme.Verujem da se ide ka formiranju nekog novog SSSR.Neće Rusi dozvoliti da su im NATO-vci blizu granica Rusije.
Još i Kina kao saveznik-mislim da počinje drugačija geopolitička podela.Možda to u budućnosti bude dobro i po nas. a možda i obrnuto s obzirom kako naši političari umeju da zaseru.Naša vlast se sada mora opredeliti-istok ili zapad.Za sada je prozapadna politika.Možda će nam neka dešavanja olakšati izbore u aprilu.
 
Da i ja i tata. Umalo uzalud . 2 dana je bilo u pitanju , mama i sestra spremile traktor i prikolicu. Da nisu ameri zakljucali one ludake u dejtonu i primorali da potpisu sad bi ja bio negdje oko Surcina ili slicno vozio neciji traktor il radio nedje na bausteli .Jedni planirali da ja isceram muslimane iz Bihaca a njihovi rijesili da isceraju mene iz banja luke . Moj mirosti.
Pa dobro, ali da se niste branili, muslimani bi vas još na početku isterali. Ili ne?
Jel ti smatraš da su te amerikanci spasili? Zašto ne spasiše i srbe iz hrvatske?
 
Pa nase vodje bile optimisticne dok nisu dosli do banjaluke . To je sve ziva istina i vidjeno ocima a prica ima kolko oces i ko u sta vjeruje to je drugo . Ljubav je slijepa cesto
 
Ma razumem ja da si ti za građansku opciju b&h, i to je legitimno ali mi nije jasno da u svakoj konstalaciji optužuješ srbe ili ruse.
 
Sa tim se slažem, naravno, ali opet sa druge strane, nemogu u isti koš strpati amerikance koji su nas zbombardovali najstrašnije i koji nas smatraju najobičnijom stokom i ruse koji nas ipak shvataju kao sebi ravne.
Šta je po tebi Putin trebao uraditi?
Jeli trebao kao što bi jeljcin uradio: Pustiti da ameri zaposednu ukrajinu i rasporede ratnu opremu tačno na rusku granicu. To je onda razmišljanje deteta iz vrtića..
Dali bi biden dozvolio raspoređivanje ruskih trupa u meksiku na granici sa texas-om?

ps.Jeli biden amerikanci?
 
Те 1995-е су масовно купили по херцеговини борце и пребацивали у босну да не падне бања лука. И нису се веселили баш пуно што иду тамо.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh