Centralno i etazno grejanje.

Ja nikad do sada nisam palio odzak,nesmem. Jer mi je na sred kuce a skoro cela kuca u lamperiji . Na svaka 2 meseca zovem dimnicare naplate mi 2000 din,i tada kad oni ciste ja otvorim celu pec i detaljno je ocistim. Garant je od visegodisnjeg otvaranja na spojevima dobila luft i vuce negde vazduh.
 
Neznam,moracu da zovnem majstora za grejanje da pogleda gde vuce vazduh i kako to da se resi. Opasno mi je,odzak mi je na sredini kuce,zamisli da se to desi u toku noci kad svi spavaju.

kompaj jel moze da posluzi onaj UPS koji koristim na kompijuteru kao medjuveza ?


Slavko, pokusaj na tom pretvaracu sa 12v na 220v , da iskljucis prekidac, onaj glavni i da ga ponovo ukljucis. Moja isto tako nije htela da krene, a sve spojeno i ok akumulator. Nisam cuo da je neko koristio tu stabilizator. U pravu je kis, kad se zatvori klapna, pecka ostaje bez vazduha, tu vatra stagnira ili se polako sama gasi
 
Slavko l kada pumpa ne radi normalno je da temperatura skoci za jedno 10 do 15
u plusu regulator promaje zatvori ali cirkulacije vode nema jer pumpa ne radi.
Ako su radijatori potopljeni mislim ako je izlaz tople vode iz kotla vislji nego gornji ventil radijatora
ili ako cevi iz kotla idu nagore preskacu vrata ili prozore pa se spustaju prema radijatoru
onda ti je obavezan pretvarac napona.
 
Evo danasnje majstorije,ja i drugar napravismo da grejemo bojler na drva(sporet),nemam potrebe za radijatorima dve prostorije savrseno greje smederevac,pa smo samo prikačili bojler,i odradili da nebude ni previse ni premalo za 50l.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG].

Druze, nije mi jasno, sta je bojleru. Da li je bakarna spirala. Ili kroz cevi cirkulise voda iz mreze, pa je sporet u ovom slucaju , protocni bojler. Nije mi jasno sta je sa el. grejacem. Kako je probusen bojler, odnosno gde?
 
Nije mi bas jasno za koga je pitanje a i samo pitanje. U ovom slucaju kao na slikama gore
ta cev na smederevcu greje vodu koja je povezana sa izmenjivacem toplote(zadnja slika)
koji greje vodu u bojleru. Tih izmenjivaca ima koji se ugradjuju dole sa grejacem i sa strane
zavisno od proizvodjaca bojlera.
 
@mikser, Ako je ugradjen izmenjivac, gde je onda pumpa. Da li se u opste isplati ovaj lokalni sistem koji povezuje sporet i bojler a tu jos mora expanzioni sud, pumpa, ventili, termo-manometar,...
 
Poslednja izmena:
jagnjilac pa pogledaj slike i na slikama manometar sigur.ventil,ekspanziona posuda, u bojleru je izmenjivac(izvadi se postojeci grejac,stavi se izmenjivac kao sl.dva posta iznad,i kroz njega ide vruca voda koja kruzi iz sporeta,a na tom izmenjivacu ima i grejac na struju -kad se ne koristi sporet radi na struju klasicno) kao sto je stavio sit anprc.posto je bojler uvek vislji od sporeta voda topla ide gore i kruzi netreba pumpa,dakle zatvoren sistem malo vode staje.
 
Sada je sve jasno. Znaci radi bez pumpe, mada ne bi smetalo da je ima! Za koliko zagreje ovaj tvoj bojler? Koji je precnik ovih cevi, sto cine instalaciju?
 
pelet sam kupio od njih.agro pelet.i sa tim peletom nisam bio zadovoljan,jer mi trosio 60-70 kg dnevno,pepeljaru moram da cistim jednom dnevno,da je drveni pelet ,bilo bi mozda jednom nedeljno,trenutno ne koristim pelet,vec separisani ugalj,i ne znam tacno al za24h potrosim oko 2 jupol kante.inace nisam ga gasio od mislim 26.novembra.sad dam nasao agro pelet u b gradistu,moracu da kupim za probu,al mislim da necu mnogo da izmisljam ako ovo na ugaj bude ok,jer ce mi za sezonu biti dovoljno 8 tona a 1 tona kosta 4000din,
inace,resetku gorionika ne cistim uopste jer nema nita na njoj,jedino cistim pepeo ispod gorionika,sto se tice kotla extra je ima 5 godina garancije,i sto je najbitnije veliko iskoriscenje na dimnjaci moze stalno da se drzi ruka a i jednostavan za ciscenje.
 
Slavko l kada pumpa ne radi normalno je da temperatura skoci za jedno 10 do 15
u plusu regulator promaje zatvori ali cirkulacije vode nema jer pumpa ne radi.
Ako su radijatori potopljeni mislim ako je izlaz tople vode iz kotla vislji nego gornji ventil radijatora
ili ako cevi iz kotla idu nagore preskacu vrata ili prozore pa se spustaju prema radijatoru
onda ti je obavezan pretvarac napona.
Za otvoreni sistem nije obavezan,posto starac ima potopljene radijatore i otvoren sistem.
 
Ispravljac mu je potreban da bi se osigurao da ne prodje u parni kad nema struje,
da ne prokuva. Isti mu ne treba ako instalacija od kotla ide u plusu prema grejnim telima.
Kod mnogih to nije moguce da se izvede raspored prostorija isti sprat ijos mnogo toga.
Otvoreni i zatvoreni nema mnogo razlike s tim sto je bolja cirkulacija kod zatvorenog
sistema. Sada skoro niko vise ne radi otvorene. Nije to obavezno samo radi sigurnosti
kod mene ne treba jer mi je kotao u prizemlju.

- - - - - - - - - -

Ispravljac mu je potreban da bi se osigurao da ne prodje u parni kad nema struje,
da ne prokuva. Isti mu ne treba ako instalacija od kotla ide u plusu prema grejnim telima.
Kod mnogih to nije moguce da se izvede raspored prostorija isti sprat ijos mnogo toga.
Otvoreni i zatvoreni nema mnogo razlike s tim sto je bolja cirkulacija kod zatvorenog
sistema. Sada skoro da niko vise ne radi otvorene. Nije to obavezno samo radi sigurnosti,
kod mene ne treba jer mi je kotao u prizemlju a imam dosta grejnih tela na spratu
 
Srbane druze,prokuva njemu al istera para i voda u oluk ,dopuni posle i teraj dalje ,ja imama zatvorene sisteme prednost im je manja potrosnja,al sad kad budem preradjivo pravim otvoreni,posto mi je majstor reko da ima nacin da se taj bojler ostavi u subi gore i samo izvedes cev gore pa u oluk,dodje mu ko jedan poluradijator,tako nebi gubio na toploti.Evo sta se skoro desilo kod nas nalozijo covek kamenim ugljom , radila pumpa,a vrata nije dobro zatvorio,otisla bakarna instalacijau pm.nije se otvorio sigurnosni ventil verovatno zapeko,.tako da sve ima svoje mane i prednosti.
 
Steva44 Kako hoces ja nisam za otvorene sisteme ovde kod nas to vise niko ne radi
Otvoreni sistem je bolji samo kad prokuva. Ako vec renoviras instalaciju i ako je kuca
spratna gledaj da izvedes instalaciju da se sva isprazni sa kotla, ako je moguce da se
to izvede jer to nije svuda moguce. Tako eliminises nestanak struje i mas bolju cirkulaciju
Vidim iz profila da ti je poznata bravarija,pa to sve mozes sam da radis sa kalajem lepse
lot brze
 
ja imam otvoreni i radi bez greske,em jeftinije,em nema da brines nista ,samo nekad dopunim sistem
 
Nazad
Vrh