Centralno i etazno grejanje.

Srbane isprazni sanduce,nemogu da posaljem poruku.
 
Koju pec na pelet bi ste mi preporuculi za etazno grejanje u pitanju je oko 100 kvm.Hvala.
 
KGH ZAJECAR Samo sto im je najmanji 25kv a tebi treba 20 i opet zavisi prozori izolacija
 
Prozori sredjeni izolacija se sprema na prolece,planirana 10cm stiropor ili nesto u toj ceni.Pogledacu sta oni nude,hvala ti puno.

- - - - - - - - - -

Prozori sredjeni izolacija se sprema na prolece,planirana 10cm stiropor ili nesto u toj ceni.Pogledacu sta oni nude,hvala ti puno.Izgleda oni rade samo kotlove a meni treba pec za etazno grejanje,znaci iz prostorije.
 
Hvala kolega Jan na pozivu,svraticu mada planirao sam pec za sada da grejem iz dnevne .U svakom slucaju hvala.
 
Koju pec na pelet bi ste mi preporuculi za etazno grejanje u pitanju je oko 100 kvm.Hvala.
Rale dobro razmisli o grejanju na palet,sinoc sam razgovoro oko ti peci,kazu da su promenili nekolko vrsta paleta i da im non stop zagusiva ,ves razmiljaju da opet angazuju lozaca, posto je firma u pitanju.Oni nisu zadovoljni,a sad mozda neko ima neka bolja iskustva ipak raspitaj se.
 
Ti peleti i briketi su sad postali pomodarstvo...ima onaj,hocu i ja....secam se da je u susedno mesto pre postojala briketana koja je propala,zato jer nije imala posla.
 
Ti peleti i briketi su sad postali pomodarstvo...ima onaj,hocu i ja....secam se da je u susedno mesto pre postojala briketana koja je propala,zato jer nije imala posla.
Briketana je propala iz razloga što su imali lošu tehnologiju proizvodnje, briket im se raspadao, pa za takvog nisu imali kupca.
Definitivno su ti peleti budućnost (bar agro peleti kod nas).Drva nemamo, al vala slame i biljnih ostatak ima kolko hoćeš u ovom delu zemlje.
 
to sve zavisi do gorionika,ja stvarno sa tim nemam problem,evo vec par dana se grejem samo na prasinu od susenog uglja i nema nikakvog zastoja,nije bilo zastoja ni na pelet,samo sam dnevno trosio oko 60 do 75 kg agro peleta,a mnogo ljudi kupe gorionike na drveni pelet a hoce da loze agro pelet i tu nastaje problem jer im se zagusi resetka,ja sam probao sve osim kostica i radi bez problema.i agro pelet i drveni i kukuruy a najpovoljnije mi je ugljena prasina@kish ima u b gradistu neki sto pravi pelet
a mozda je postalo pomodarstvo ali recimo ja nemam sapurine i moram da kupujem kod nas zmajevka preko 150 evra,sad je i vise ako neko ima na prodaju,drva kupi 10 kubika u stvari ima malo vise od 8,ugalj recimo kupis 5 tona a ne dobijes ni 4 i po,..
 
Pogadjajte koliko je radila fabrika u mom komsilukuhttp://www.youtube.com/watch?v=PNBzEaz2HE8.da olaksam ni godinu dana.Skupa je to proizvodnjaa.
 
Jan nisi u pravu to su paleti ,a briketi su velicine cepanice,prelistaj malo po kompjuteru.
 
Brikete od sojine slame koristim u obicnoj peci i probao sam vise vrsta zadovoljan sam.Da li je pomodarstvo ne znam reci cu ti,zasad samo razmisljam u tom pravcu.Za klasicni kotao jos nisam jer mi treba sto sta zavrsiti a ovako pec na etazno postavim u jednoj prostoriji greje i odatle se razvuce mreza radijatori.Do jeseni cu se opredeliti i videti sta meni odgovara,normalno i finansijski.Mislim da je kvalitet peleta najvazniji ali taj problem sam imao i sa ugljem i par godina ga ne koristim.Drva i briketi bez problema e sad bi nesto jos bolje pa zato videcemo.
 
Pre neki dan puce kotao Terrmotherm Slovenacki 50 kw, sta kupiti? Treba mi za 200 m2 e sad dosta prijatelja me ubedjuju da uzimam na biomasu, ja lozim sapurine i drva za slamu mi je problem sto nema kod nas soje, mogao bi da spremim od zita ili kukuruzovinu...
 
gde i koliko je pukao?moj kotao tam standler je pukao na zidu sa strane pa smo ga varili.bilo je to davno 90-ih a varen je sa elektrodama kastolin.drzao je jos par godina dok nisam okrenuo na gas.tako da ako nije pukao mnogo ima nade
 
Pre neki dan puce kotao Terrmotherm Slovenacki 50 kw, sta kupiti? Treba mi za 200 m2 e sad dosta prijatelja me ubedjuju da uzimam na biomasu, ja lozim sapurine i drva za slamu mi je problem sto nema kod nas soje, mogao bi da spremim od zita ili kukuruzovinu...
Iste si sreće ko i ja ove zime. Stavio sam centrometal 50 kw a imao sam termomont 60kw. Sada je manja potrošnja (tehnologija napredovala) ,zbog drugačijeg puta kojim dim prolazi malo zahtevnije održavanje kotla tj češće čišćenje i nije za šapurinu zbog ložišta,međutim meni odgovara jer trenutno za prikolicu šapurina imam 4 metra drva pa mi je lakše i jednostavnije ložiti. Batali te na slamu jer je kod nas još jeftino drvo. Kada bude drvo 100 eura onda ću razmišljati o tome. Ove godine nabavio drva po 25 eura metar. Za te pare bi taman doneo kući slamu.
 
Nazad
Vrh