Centralno i etazno grejanje.

Pod normalnim smatram da se pritisak mijenja kad se voda hladi ili zagrijava. Zato mu pokazuje hladan 0,5 a ugrejan 1,8 bara. Mislim da se pitanje odnosilo na to a ne na povišen pritisak.:ppozdrav:
 
1.2 drzim pritisak kada je hladna voda na gasnom i na kotlu na čvrsto gorivo.
A sto se tice pritiska u exp.posudi pise na njoj samoj koji pritisak treba da bude kada je ispraznjena voda u sistemu.
 
E sad ste me tek zbunili!!!!
Verujem ti.Kako sam ti napisao tako i treba,ne što ja tako mislim nego se tako i uči a ja sam takvu neku školu završio i radim takav neki posao već 30 i kusur godina.Da razjasnimo,takve oscilacije sigurno nisu dobre.Ovi što ti pišu da je pritisak od 1.2 bara mali imaju problem u samom razvodu,nivelaciji,pumpi-ima tu svega po malo.Ako ja mogu da grejem zgradu i sa 1-im barom u zatvorenon a sa 0.4 u otvorenom sistemu što vi ne bi mogli.
:ppozdrav:
 
Kako ide poslovica??? Onom ko stalno se hvali treba dati a onom ko stalno kuka treba mu oduzeti.:haha:
 
Svi su kotlovi skoro isti jedino zavisi koje debljine lima koriste,ja moj imam 9 godina i zadovoljan sam sa nji a pravio je neki bajus

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
http://www.sukom.co.rs/proizvodi/?page_id=1854

Uzmi brate ovo i ne razmisljaj, i staju dve bale unutra. Ja na istom grejem vecu kvadraturu ( preko 230 kvadrata sa plafonom od 2.8m) od ljudi koje poznajem da imaju na bale ( uglavnom su im neki cev u cev i ovi iz Sente i Ade) ali duplo manje trosim bala, kad je - 18 bilo trosio sam 8 bala od 7 ujutru do 11 noc kad ubacim zadnju balu , gledam po selu svi kukaju od 16-20 bala trose dnevno

uz to imas i ventilator za vestacku promaju tako da nema odzak nece da vuce ili slicno.

njih 10 ove godine je dolazilo da gleda kod mene kotao i sledece uzimaju svi

sad trenutno nestalo mi soje i vrsene deteline pa lozim slamu od psenice , ubacim dve bale i miran 4-5h zavisi od temp. napolju , a oko 7-8 bala slame lozim na dan trenutno jer je manje kaloricna od soje, stim da jednu proguta ujutru za 40 min dok digne temperaturu na 70 u celom sistemu

do sad sam potrosio oktobar,novembar,decembar i januar 600 bala , oko 400 soje i 200 vrsene
 
http://www.sukom.co.rs/proizvodi/?page_id=1854

uzmi brate ovo i ne razmisljaj, i staju dve bale unutra. Ja na istom grejem vecu kvadraturu ( preko 230 kvadrata sa plafonom od 2.8m) od ljudi koje poznajem da imaju na bale ( uglavnom su im neki cev u cev i ovi iz sente i ade) ali duplo manje trosim bala, kad je - 18 bilo trosio sam 8 bala od 7 ujutru do 11 noc kad ubacim zadnju balu , gledam po selu svi kukaju od 16-20 bala trose dnevno

uz to imas i ventilator za vestacku promaju tako da nema odzak nece da vuce ili slicno.

Njih 10 ove godine je dolazilo da gleda kod mene kotao i sledece uzimaju svi

sad trenutno nestalo mi soje i vrsene deteline pa lozim slamu od psenice , ubacim dve bale i miran 4-5h zavisi od temp. Napolju , a oko 7-8 bala slame lozim na dan trenutno jer je manje kaloricna od soje, stim da jednu proguta ujutru za 40 min dok digne temperaturu na 70 u celom sistemu

do sad sam potrosio oktobar,novembar,decembar i januar 600 bala , oko 400 soje i 200 vrsene
знате ли можда цену тог од 30кw?
 
Значи јефтинији него за пелет,код таквог грејања једини да тако кажем проблем је складишни простор за бале.
 
Nazad
Vrh