Centralno i etazno grejanje.

Mihailo78

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2012
Poruka
522
Koristi li neko brikete od drveta ili slame za ogrev , kakva su iskustva, da li je tacno kao sto proizvodjaci tvrde da 1 tona briketa zamenjuje 4-5 m3 drveta ?

milos bota

Član
Učlanjen(a)
1 Sep 2009
Poruka
2.243
Koristim ja na salašu "farmi".Ali ne ložim redovno bolje greje od drveta ali ima dosta pepela drugar je ložio u centralno kaže dalje jače od drva a slabije od uglja.Pišem o briketu od bio mase iz Bođana

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.104
Probaj obicni da rasklopis pa da otpusti oprugu. Nakacis ga na kompresor i pustis mu 2 bara i polako otpusas i kad pocne propustati bar malo, ostavis

Učlanjen(a)
24 Jun 2014
Poruka
224
Ljudi jel zna neko sta bi moglo biti u pitanju iz kotla u sporetu na izlazu na termomanometru pokazuje 70 stepeni a u kotlu se cuje neko hucenje isto kao da voda pocinje kuvati . Jel moguce da na tako maloj temperaturu voda pocinje viti . Otvoreni je sistem

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
2.023
Sto zbog sigurnosti?

Voda na otvorenom sistemu kuva na 100 stepeni a u zatvorenom 6-7 stepeni vise treba da bi je prokuvalo mozda i vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Učlanjen(a)
24 Jun 2014
Poruka
224
Sto zbog sigurnosti?

Voda na otvorenom sistemu kuva na 100 stepeni a u zatvorenom 6-7 stepeni vise treba da bi je prokuvalo mozda i vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
[/QUOTE sporet je prerađivanje i kotao je varen i nisam siguran kako je to zavareno bas pa me pritisak u kotlu u zatvorenom sistemu malo plašio ovako u otvorenom mali je pritisak i nema naprezanja kotla velikog

Učlanjen(a)
24 Jun 2014
Poruka
224
Molim vas jos jedno pitanje ako ko zna . Otvoreni sistem sa protočnom posudom . Dali je ok kad se ukljuci pumpa koja je na hladnom vodu potiskuje vodu prema posudi a povrat iz posude ide na topli vod .

jjova

Član
Učlanjen(a)
28 Sep 2011
Poruka
2.264
I ja imam protocnu posudu, dve cevi idu ka njoj. Zašto? Da bi uvek bilo cirkulacije vode da ne smrzne (onda se ponaša kao grejno telo).

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.721
I sa jednom cevi je grejno telo, ide na toplu cev, voda prenosi temperaturu, malo izoluješ posudu i gotovo
A pošto je naj višlja u sistemu toplota ode gore
Npr mi smo ih pravili od prohrom i redje cink bojlera i samo vratimo onu bojlersku izolaciju i nema brige
Ako ideš 2 cevi obe kači dole na posudu
Mada se bojim da ćeš dobiti mešanje vode toplo hladno mada i to nije problem ako je izoluješ
A ako prigušiš vodove ka posudi gubiš expanziono dejstvo iste
A uvek smo na kotao stavljali sigurnosni ventil zlu netrebalo, da nema razmišljanja zbog 20e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

Vrh