Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Ja bih hteo da mogu da uzmem stajnjak i da ga razbacam i zaorem. Ako ništa bar nekih 30-40t/ha. Pa svake godine po 1 ha. Ali džabe kad nema u mojoj široj okolini stajnjaka. A i ko ga ima koristi ga za svoje njive i ne prodaje. Generalno sam uspeo koliko toliko da zaoravanjem usitnjene slame i šarovine dosta popravim zemlju ako gledam na samu rastresitos. Prema analizama imam dosta P i K pa onda bacam ili malo ili nikako NPK, odnosno za pšenicu bacam a za kukuruz ne. Mada ima i ono da li taj P i K kojeg ima u toj meri u zemljištu je pristupačan biljkama ili ne. Stoji da mi je humus do 3,5 ali imam malo azota pa moram dosta da bacam u prihranu. Pšenicu idem KAN-om a kukuruz isključivo ureom. Ali kako kažu stajnjakom hraniš zemlju a veštakom biljku.
 
I kod nas bi ga morao u zlatu platiti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pokojni clan Tarana je imao dobru filozofiju koju i ja manje vise primenjujem. Moje njive dobijaju 50e po kj osnovnog, uglavo to bude map. E sad kolko to izadje u kilama zavisi od godine.
 
Ma ne austrijska, ona agro linz, yara je valjda finska,. Kutina je isto 90, a vidis zaboravi sam za sabacku, ona je 84 km, ali ona obicna 3x15, one sa dodatkom sumpora nema.
 
Yara cene variraju od firmulacije jako. Dobro djubrivo je 16-27-7 za kukiruz Yara. Koristio sam i Zorkinu 16-27-7 i nije to kao Yara.
 
Vestak stigao, seme da se zaprasi i mozemo da pocnemo.
f2aa7f4371f2e5945ba26ea16e16ecdf.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh