Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Kupio sam neke parcele koje su godinama tako obrađivane, rudarili non stop bez osnovnog đubrenja a o stajnjaku da ne pričam.Korovske vrste da im pozavidi i herbarijum gimnazije u Sremskim Karlovcima. 😂 Trebaće dugi niz godina da se sve dovede u red.Dobile su stajnjak i osnovno đubrivo i polako idem ka sređivanju.
 
Svako vidi stvari iz svoje perspektive i drugo ga ne interesuje! Zato "use i svoje kljuse" a ne popovati drugom! Nekom ce roditi tona po jutru a mozda ni to, i kako taj da nadjubri, da se zaduzi kod banke? I sledece god ako ne rodi, da prodaje svoju zemlju da bi se razduzio?
Imate 2-3god vezane dobre a neko ima 2 vezana lose i radi na ivici! Samo vi to ne mozete da shvatite a i ne morate! Jebe se vama!
 
Kad se već s pominje kondicija.

Prošle godine kada sam razbacivao ureu za kukuruz, nisam mogao da dodjem do jedne parcele koja je u zoni površinskog kopa, raskopali put, i mislio sam da je i ne sejem. Posle 10-ak dana, moglo da se ode i ja odem i spremim i posejem, i rekoh kasnije ću uraditi prihranu. Inače je zaorano 300 kg ruske 16-ice po ha. Medjutim, danas - sutra, njiva daleko, i ja uopšte ne prihranim taj kukuruz. Nisam išao ni da ga obilazim, rekoh nema od njega ništa. Pred žetvu odem da obidjem, nisam mogao da verujem. Klipovi odlični, ali stabljika prilično tanka. Nacuri na toj njivi 9.5 tona kukuruza na hektar. E sad, jeste da je prošle godine bilo kiše samo tako, ali bio sam ubedjen da bez azotnog djubriva nema nikakvog prinosa.

Inače tu njivu sam radio 11 godina, i uvek djubrio po ps-u.
 
Само ви постите земљу па ћете кукати...Не свиђа ми се ваша теорија,није да не може једна год по мени али више год колапс,из искуства говорим.Знам лично људе који су кукуруз третирали годинама само АН у шпартању и преко листа прихрана и било је рода после 4-5 год земља у хаосу не могу да је поврате ни дан данас после 7-8 год.Соја патуљаста,сунцокрет никакав,жито мало ма зло е такву земљу не би узео ни џабе у закуп.
Imamo jednog u selu koji prati kako koji arendaš radi zemlju.Zemlja mu je na dobroj poziciji pa je lako izda.Dve tri godine je da u zakup a onda je on radi i "crpi "ostatke .Posle je opet izda .
 
Kod nas su lose zemlje, cesto kisele, mora stajnjak redovno plus vestacka djubriva po ps-u, puna doza, jedino tako se moze nadati nekom prinosu, ma da u savrsenoj godini ti prinosi nasi mnogima od vas bi bili smesni.
Imamo komsiju koji kad moze baci djubrivo, kad ne moze, ne baca..
Kad ne baci nista kukuruz bude do kolena, takav i uzereli.




Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Blago vama kada je stajnjak jeftin. Kod nas je skup katastrofa. Nema stoke, a oni sto imaju uglavnom svoje djubre, pa ako treba i svake druge ili trece godine. Ako hoces da kupis uši otpadaju, bolje onda ne raditi zemlju. Evo ti jedne računice od pre par godina. Hteo sam pola hektara da nadjubrim jer mi je loša zemlja u jednom delu. Da platim stajnjak, utovar i rasturanje trebalo mi je oko 600 do 700e.
 
Blago vama kada je stajnjak jeftin. Kod nas je skup katastrofa. Nema stoke, a oni sto imaju uglavnom svoje djubre, pa ako treba i svake druge ili trece godine. Ako hoces da kupis uši otpadaju, bolje onda ne raditi zemlju. Evo ti jedne računice od pre par godina. Hteo sam pola hektara da nadjubrim jer mi je loša zemlja u jednom delu. Da platim stajnjak, utovar i rasturanje trebalo mi je oko 600 do 700e.
Hiljadu dinara kemperica od 7-8 tona je stajnjak, poneko 2 crvene i nosi koliko hoćeš... Ja razbacam tri po lancu nisu neke velike pare, više dam za veštak po lancu.
Sad sam naručio da natorim 3 kj posle žita ukupno 9 kemperica (7-8 tona ×9= oko 70 tona) će me izaći 45 000 dinara, znaci utovar_stajnjak kravlji_ razbacivanje po njivi. Mislim da nije mnogo...
 
Nazad
Vrh