Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

I ja planiram ako ostanu ove cene da prepolovim djubrenje za pšenicu. Kukuruz svakako ide bez osnovnog...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Na ove cene ne zaoravam pa ne znam sta da je.
Ako ne daj boze bude susna godina,to djubrivo nece imati nikakvog efekta a platis ga u zlatu
 
Ja bacam u kontinuitetu godinama po 150 kg mesavine na svaku kulturu e zato sam sada u ovoj susnoj godini nagrapusio prvi. Mislim da cu najesen preskociti.
 
Kakva je ova godina bila od sredine Maja pa do zadnje kise, da sam znao, na dosta parcela narocito pod kukuruzom, bez ikakvih problema bez grama djubriva isto bi bilo! Tako da samo veci trosak imam!
 
Ko bi znao...vremena su takva da se vijaju nadprosecni prinosi. Gust sklop mnogo djubriva pa sta Bog da... :)
 
Vlado od mesavine zaorane u jesen i to kolicine 150kg/kj ne gori sigurno. Moze od 200kg/kj ureje da gori, moze od gustog sklopa. Na repu sam isao zaorano 300 + 150 mesavine u prolece to bi trebalo da je sve izgorelo ali nije.
 
Само ви постите земљу па ћете кукати...Не свиђа ми се ваша теорија,није да не може једна год по мени али више год колапс,из искуства говорим.Знам лично људе који су кукуруз третирали годинама само АН у шпартању и преко листа прихрана и било је рода после 4-5 год земља у хаосу не могу да је поврате ни дан данас после 7-8 год.Соја патуљаста,сунцокрет никакав,жито мало ма зло е такву земљу не би узео ни џабе у закуп.
 
Nazad
Vrh