Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

@talianu napisi ko je uvoznik i neki broj tel. mozda ce nekom i koristiti
ja sam se snabdeo djubrivom za kukuruz, malo manje nego prosle god. pa kako mu bude a ako ova susa nastavi i tako mu se ne pise nista najbolje
 
Ja sam pitao u jednoj apoteci tu kod nas i vlasnik mi je rekao da se mali strpim,kaze ta ce posle Bozica pasti cena djubrava.Ako je on mene slagao i ja vas lazem.
 
Ja sam uzeo početkom februara ureju.Ista ta na istom mestu je polovinom marta bila jeftinija.E sad što ,kako i zašto ne znam.Razlika je bila oko 250 dinara na 100kg.
 
U pancevu:
-2175 din/ 50kg Npk 3x15
-2300 din /50kg urea

.....ureu su podigli jer je pocetkom meseca kostala 2180 din
 
Pa ako u sezoni prihrane pocne da pada cena psenice, ili se pojave vece kolicine vestaka, ili se slabo prodaje taj sa lagera, i te kako ce cena da padne.
 
Ne bih da baksuziram, ali mislim da od pojeftinjenja veštaka usred sezone prihrane ozimih kultura - nema ništa.
 
Ma ovo je luda drzava sve je moguce i nista nije moguce.Branko slazem se sa tobom i to je u 90% slucajeva tako.A ko ga zna sta sve moze trgovina da donese.
 
Cene naših proizvoda dosta manje nego prošle godine ,a cene đubriva i semena odoše u nebesa.....
 
An ne verujem da je 1600 din/dzak,ali ako je toliko po meni kupuj.Na berzi ne mozes da kupis ispod 32.500 din/t, +pdv+prevoz.
To po toj ceni da nije mozda san?On je na berzi 26.500 din/t.
 
Nazad
Vrh