Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Nesto se ne secam kad je vestacko djubrivo bilo jeftinije u Aprilu nego u Decembru.
Ovde i u okolini uglavnom prvi kontigenti djubriva su bili nesto jeftiniji a zatim do Aprila malo po malo pa poskupeli.
 
Logicno je da bude tako. Ali, meni je ovo skroz sa cenama sumnjivo. Cena zitarica i nafte ide dole, a djubriva gore. Pa koliko ce onda da bude u paritetima, 10:1 za kukuruz? Mislim da trenutno hvataju na ovu situaciju sa Dunavom, pa ako prodje prodje. Mada u sustini, treba se plasiti skoro svih cena sledece godine, jer je predizborna situacija, u kojoj naravno nema odgovornosti niti drzave, niti monopola i oligopola. Lako nam se moze zalomiti da sve bude preskupo, od djubriva pa do hemije. To ce po meni biti najveci razlog velikih cena, a ne nekakvi ekonomski razlozi. A malo smo se i digli, i sad mirisu da ima sta da se otima.
 
Bice nam zadovoljstvo kupiti repromaterijal jeftinije nego sad. Kud bi bila ta sreca. Ali nikad ne zaboravite gde zivimo. Cim odmrzne i otopli eto razloga za sisanje. I koga ce prvo? Seljaka pa koga drugog. Bicu sretan ako pogresim.
 
Kupio sam pre 5 dana Pancevacku ureu po ceni 21,60 eura -dzak 50 kg. AN nisam kupio ali video sam da kosta 19,00 eura dzak 50 kg.
 
Nesto se ne secam kad je vestacko djubrivo bilo jeftinije u Aprilu nego u Decembru.
Ovde i u okolini uglavnom prvi kontigenti djubriva su bili nesto jeftiniji a zatim do Aprila malo po malo pa poskupeli.

Pre dve godine sam krajem novembra kupio po 26 din/kg, a u martu je moglo da se kupi za 25,50.

Inace ko planira da kupi ureu nek saceka koji dan, CENA PADA!!!
Juce jos nudili za 400 e/t,danas vec dobili ponudu za 380 e/tona, naravno veleprodajna cena, fco Subotica,druga ponuda 395e/t sa prevozom.Kolicina 25t,avansno placanje,Madjarska proizvodnja.
Nisam jos proverio informaciju,nacuo da je svetska cena ruske uree pala za oko 60 dolara.
 
Linzer UREA 4750din/100kg.
Kiš to je bezobrazno skupo ,ja sam tražio neki Linzer za voće i zvao direktno uvoznika ,pošto nije mogao da mi isporuči tako "malu" količinu (2000 kg)na adresu a ja nisam imao mogućnosti da odem po nju preporučio mi je firmu u Crepaji da uzmem od njih.
Cena je bla za 45 eura/t skuplja:sta: + da platim prevoz.
Kod uvoznika možeš uzeti i manju količinu (ne mora na šleper ).
 
Nazad
Vrh