Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Tu je nabolji Amosulfan koji ima 20% N i 24% S ali je ređi u apotekama i poprilično je skup. On poboljšava deblokadu fosfora.
Hteo ja da ga uzmem za jednu prihranu pšenice ali odustao jer je bio dosta skup a samo 20 N.
 
Sumpor je takođe dobar jer kao element doprinosi skraćenju vegetacije biljaka( mada meni to sve čudno zvuči) dok azot doprinosi produžavanju vegetacije.
 
Uzeo sam u Slovenu NPK 10:26:26, vreće od 25kg.
Međutim, buni me jedna stvar. Za fosfor piše "rastvorljiv u neutralnom amonijum citratu i vodi i više od 23% vodorastvorljivo". .Na sajtu Phosagra piše da njihov NPK 10:26.26 P₂O₅ 90% water solubility.
Zar ovih "više od 23% vodorastvorljivo" nije sumnjivo? Na prednjoj strani vreća piše Phosagro 10:26:26, i da sadrži sumpor. Na poleđini piše da je proizvođač JSC Apatit Rusija koji pripada Phosagro-u.
20240928-211955.jpg

20240928-212012.jpg
 
Kod nas i ritu, pored Dunava je preko 8.
Tu ima milion nedorečenosti, logika bi bila da zemljišta u brdsko planinskim predelima imaju dobar procenat kalcijum karbonata ( jer na kraju te planine su od krečnjaka i slično) odnosno da su bazna ili neutralna, međutim tamo su uglavnom zastupljena totalno kisela zemljišta gde je često pH vrednost 4 pa negde čak i 3...
 
Nazad
Vrh