Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Uvek je bila tako neka cena, nije nikada bilo baš povoljno...Koliko se baca Kalijum hlorida na hektar i kako izgleda, kristal ili granule?
Nisu bile granule. Baca se prema analizi ali ja uvek pojačam (kada ga bacam). Na gornju zemlju ne bacam jer je u višku, samo u rit jer je u manjku.
Ja ne pamtim cene, samo utiske. A ostao mi je utisak da je bio jeftin u odnosu na MAP.
Nisam pronašao koliko ima procenata kalijuma, 60% ili više (sećam se da je velik procenat) ?
 
Jel stvarno moguće da nemate dovoljno kalijuma u zemljištu? Jedina dobra stvar zemljišta južno od Save i Dunava je to što imaju kalijuma čak i u suvišku, ja kupujem 3 x 16 samo zbog toga što ne može uvek da se nađu te neke NP kombinacije, ili su cenovno mnogo blizu 3x16.Za naša zemljišta je problem nizak Ph, fosfor i humus...
 
Kod nas ga ima a bilo bi ga mnogo više da se ne pali sve redom.Evo i sada mi je neko zapalio kukuruzovinište, izgoreo dobar deo tog atara što strništa, što kukuruzoviništa, sve ugljenisano.
 
Kod nas je uglavnom prestalo paljenje, samo poneki ludu, matori vlasnik.
Mislim da je mnogo uticalo da se prestane sa pabirčenjem i krađama jer smo se 2.012-te i neke godine kasnije baš bili organizovali. U velikim grupama smo po dojavi opkoljavali one što pabirče, bilo je i mnogo krađe. Čak smo im otimali automobile kada pobegnu kroz njivu i prevrtali sa autoprikolicom u kanale. Zaticali smo čitave poridice, bilo je slučsjeva da ne daju džakove sa kukuruzom, kao njima pripadaju jer su oni nabrali 🤣🤣🤣. Onda padne neki šamar i reši se stvar. Nikada nas nije bilo manje od desetoro. Čak smo i miliciju vodili na njive kada pobegnu i ostave automobil.
Gazili smo biciklove kada ostave i sakriju se u njivi. Jedan čovek je zatekao neke tri žene da mu kradu povrće, skinuo ih gole i pustio. Tužile su ga ali ne znam presudu kakva je bila, davno je to blilo.
Svega je bilo ali je sada to nemoguće organizovati.
 
Juče u našem ataru
9a04b9097f15037feb7548b288d87f5d.jpg

Izgoreo čoveku kukuruz. Tačno se zna ko je upalio i niko ništa.
3 puta vatrogasci intervenisali juče u tom delu atara, uvek jedni te isti pale.
Inače pazario juče 6-24-12 po 55 din...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Uvek je bila tako neka cena, nije nikada bilo baš povoljno...Koliko se baca Kalijum hlorida na hektar i kako izgleda, kristal ili granule?
Jedino se kcl od svih djubrova dobija iz rude kopanjem. Nesto su mi pricali prodavci da ga kopaju negde u Eu. Bude kao sitni tucanik al zato grize go lim samo tako. Pre dve godine sam ga jedva nasao za vocnjak. Sve sto nazad bilo neofarbano na traktoru, sve korodiralo momacki
 
Poslednja izmena:
Kako resavate kukurzovinu kada ne palite? Isprobavao sam svasta, cak isao tri puta tanjiracom da bih nesto uradio, inace slaba vajda....kod nas mislim da nema njive koja nije izgorela, mozda na prste da se nabroji
 
Nazad
Vrh