Cene veštačkog đubriva u vašem kraju.

Uvoz iz Rusije ,upakovan u Srbiju.
 
Malo su ga krstili, u skladu sa novim normama i obicajima.:osmeh:

A cena je ta. Kupovao sam uzbekistanski za 56 din/kg.
 
Šta je bolja opcija, kod mene dostupnih đubriva: Fertilova Natura 24 (5-24-16 + 6% SO3), ili Linzer 3x15. Fertil je 400e + PDV po toni, a Linzer 43din/kg. Hteo sam da ga zaorem na sojište, za kukuruz naredne godine. Po sastavu mi je izbor Fertil, ali baš zato što je Fertil i postavljam ovakvo pitanje. Analizu zemljišta nisam još siguran da li ću raditi (radio sam je ranijih godina i uglavnom se uvek poklapaju rezultati), ali i ako se smislim da odem po uzorke zemlje, sama analiza neće biti skoro i vrlo verovatno bih već odradio veštak pre rezultata, odnosno, analiza bi poslužila više kako kontrola zemljišta...
 
Šta je bolja opcija, kod mene dostupnih đubriva: Fertilova Natura 24 (5-24-16 + 6% SO3), ili Linzer 3x15. Fertil je 400e + PDV po toni, a Linzer 43din/kg. Hteo sam da ga zaorem na sojište, za kukuruz naredne godine. Po sastavu mi je izbor Fertil, ali baš zato što je Fertil i postavljam ovakvo pitanje. Analizu zemljišta nisam još siguran da li ću raditi (radio sam je ranijih godina i uglavnom se uvek poklapaju rezultati), ali i ako se smislim da odem po uzorke zemlje, sama analiza neće biti skoro i vrlo verovatno bih već odradio veštak pre rezultata, odnosno, analiza bi poslužila više kako kontrola zemljišta...

Ja sam prošle godine kupio Fertilovu 8/24/16 bio sam veoma zadovoljan niti je imala prašine niti grumenja a prinos ove godine mi je dobar sa tih njiva(sutra skidam kukuruz pa ću imati precizne podatke),ali obećava.Danas sam u Hemoslaviji baš zbog prošlogodišnjeg dobrog iskustva kupio fertilovu naturu 8-16-24,iako sam imao u izboru i rusku 16/16/16 i kutinsku 15/15/15.Cena 42 dinara,mislim da je to korektna cena.
 
Isto mislim kao i @vitezbb
Posle analize zemlje,u poslednje 3 godine bacam 8-24-16 i zadovoljan sam prinosima.
Pošto tu formulaciju niko nije pravio osim Fertila,odlučio sam da probam.Prašine ima i to dosta,ali je kvalitet o.k
 
Fertilova mana je prasina, ostalo je OK.
Daleko bolje od ostalih domaci po pitanju iskoriscenja, ali prasina ostaje trn u oku.
Ima i Austrijsko, ali kosta 45 din, pa ko voli nek izvoli.
 
danas kupio u slovanu u rumi
mini map 10:46:0 58,5 din/kg - ruski cini mi se
kalijum 0:0:60 46,00 - uzbekistan izgleda
imaju i
15:15:15 43,00 kutina i 44,00 linzer
5:16:24+10% sumpora 42,5 fertil
5:24:16+6 sumpor 43,5 fertil
urea 44,00 ili 44,5 lincer
kan madjarski koliko sam zapamtio 30,00
sve u svemu cini mi se da ce ove sezone azot biti skuplji od mesavine. izgleda da su videli da se zbog tankog novcanika manje kupuje mesavina a azot mora obavezno da se daje pa su resili tako da nam deru kozu :zli:

ovim putem bih hteo jos jednom da se zahvalim clanu ta peera :ppozdrav: na broju tel. prodavnice jer im je ovaj map stvarno jeftin a kad se pomesa sa kalijumom dobije se jeftinija mesavina
 
Nazad
Vrh